Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 22 листопада 2024, питання №123130

Всякому випадку військовозобов'язаний стає ухилянтом

Доброго дня вмене є питання я по-старому обмежено придатний по-новому мені потрібно до 4 лютого 2025 року пройти повторно але якщо непройду то стану я ухилянтом і чи буду врожшуку?

Відповіді юристів (4)

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день!

    Ситуація, про яку Ви пишете, це вимоги перехідних положень Закону № 3621-IX, в яких зазначено:

    2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев'яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

    Головне в цьому пункті, це слово "підлягають"! Тобто не зобов'язані пройти чи звернутись для проходження, а лише підлягають. Тобто, лише у випадку, коли Ви отримаєте повістку, направлену або вручену на законних підставах, тоді виникає обов'язок проходження ВЛК.

    • navi Клієнт 8 годин тому

      Я вас зрозумів но пишуть що зобов'язаний навіть без повістки іначе оштрафують від17000 тисяч.тоя можу неіти без повістки і неоштрафують?

      • Прокопець Олександр Васильович

        Ну в теорії оштрафувати можуть навіть за те, що Ви косо подивитесь на працівника ТЦК. Нажаль, наразі в структурі ТЦК діє повне беззаконня та свавілля.

        Але, якщо говорити про законні вимоги, то за непроходження ВЛК в добровільному порядку відповідальності немає. Більше того, відповідно до Постанови 402, медичний огляд проводиться лише за направленням керівників ТЦК, тобто з виписуванням повісток.

        Якщо Вам прилетить постанова про штраф за непройдене ВЛК (не плутати з відмовою в проходженні ВЛК), то такий штраф оскаржується в суді з успіхом близько 99%.

        • navi Клієнт 7 годин тому

          Дякую за відповідь нехай щястить


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України