Задайте питання юристу

886 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нотаріат, 28 листопада 2024, питання №123404

Помилка нотаріуса у даті правочина

Доброго здоров'я!
Маю договір дарування на квартиру з помилкою у даті учинення цього правочину. Замість 1997 рік записано 1097 рік.
Цю помилку виявила державний реєстратор і відмовила мені у внесенні квартири до реєстру речових прав.
Нотаріус, що видавав договір дарування, припинив практику у 2019 році і здав усі матеріали до обласного нотаріального архіву. На моє звернення, архів підтвердив наявність у Реєстрі вчинення нотаріальних дій запису щодо посвідчення договору дарування на мою квартиру саме у 1997-му році.
Бажаючи убезпечити себе у майбутньому від будь-яких претензій до даного правочину, планую звернутися до суду з позовною заявою, щоб рішенням суду закрити цю проблему раз і назавжди.
Але у мене не має упевненості у тому, що суд візьме до розгляду мою заяву, позаяк описана мною технічна помилка у правочині не впливає на суть документа і право власності. А платити дарма значний судовий збір тільки за спробу вирішення проблеми мені не по кишені.
У зв'язку з цим, прошу вашої фахової поради - чи варто розпочинати судову тяганину і яка у неї перспектива?

З повагою, Наталя.

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Наталя!

    Спробуйте спочатку звернутись до місцевого органу юстиції. Якщо не допоможуть, то тоді, дійсно, тільки суд.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Наталя Клієнт місяць тому

      Доброго здоров'я, пане Юрію!

      Щиро вдячна за оперативну відповідь.

      Невеличке уточнення - "місцевий орган юстиції", це що?

      З повагою, Наталя.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Мова йде про управління чи відділ юстиції.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович місяць тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. В подібних випадках, відповідно до Цивільного процесуального кодексу України, можна звертатись до суду в рамках окремого провадження. Воно є непозовним та в ньому відсутній відповідач. До суду в такому випадку подають заяву, яка є трохи подібною до позовної заяви. Це-розгляд справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

    Суд розглядає справи про встановлення факту: ... 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. Заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA