Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 08 грудня 2024, питання №123774

Чи можна проживати у квартирі ,як спадкоємець?

Вітаю.Буду вдячна за допомогу
Після смерті свого двоюрідного дядька мій чоловік прийняв спадщину, це нерухомість квартира, але не вспів отримати свідоцтво, теж помирає.
Після смерті чоловіка спадщину прийняла я,його дружина.
Чи маю я право проживати в квартирі та користуватися нею, сплачувати комунальні послуги і т.д.
Чоловік був єдиним спадкоємцем, я теж єдина після смерті чоловіка.
У нас є діти але спадщину вони не приймали

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ольга!

    Так як спадкоємець Ви маєте право проживати у цій квартирі і зобов'язані сплачувати комунальні послуги. Проте рекомендую Вам оформити її на себе у порядку, передбаченому законом, якщо, звичайно, Ви того вже не зробили.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Ольга Клієнт 9 днів тому

      Дякую.Я намагаюсь це зробити, але на моєму шляху куча перешкод, зі сторони Державних органів, відмови на запити, незрозуміла поведінка нотаріуса, так склалося, заяву про відкриття спадщини писала не я,там був складений заповіт на агрофірму на землю про який я нічого не знала.

      По їх заяві була відкрита спадкова справа в приватного нотаріуса.

      Вони успадкували землю по заповіту на інше майно не претендують.

      Я не знаю скільки пройде часу, коли я отримаю свідоцтво, може рік, два, три,а може і 10

      • Айвазян Юрій Климентійович

        В такому випадку Вам потрібен адвокат або принаймні юрист, який розбирається у питаннях спадщини та землі. Самі Ви не впораєтесь.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    1. Ви маєте проживати у квартирі як спадкоємець, але не маєте права її відчужувати (продавати, дарувати та ін.) https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/ne...

    2. Заяву про прийняття спадщини потрібно було подавати приватному нотаріусу, який завів спадкову справу

    3. Якщо у Вас з чоловіком була однакова прописка, то вважається, що Ви автоматично вступили у спадок. Якщо Ви є пенсіонером або особою з інвалідністю, то Ви маєте право на обов'язкову частку ще й у заповіті. Тобто, маєте право на земельну ділянку.

    4. Якщо чоловік подав заяву про прийняття спадщини, але помер до одержання свідоцтва про право на спадщину, копія спадкової справи направляється приватному нотаріусу, яким заведено спадкову справу після смерті чоловіка. Копія спадкової справи надсилається тільки за письмовим запитом нотаріуса, у провадженні якого знаходиться спадкова справа після померлого спадкоємця.

    При направленні такої спадкової справи:

    - виготовляються копії всіх документів, що знаходяться у спадковій справі;

    - вірність копії кожного окремого документа, у тому числі внутрішній опис справи, засвідчуються підписом та печаткою нотаріуса, з проставлянням відмітки "згідно з оригіналом";

    - всі копії документів зі спадкової справи (копія спадкової справи) прошиваються;

    - аркуші спадкової справи нумеруються, кількість прошитих аркушів скріплюється печаткою та підписом нотаріуса.

    Копія спадкової справи з супровідним листом направляється нотаріусу за належністю.

    У спадковій справі, копія якої надсилається іншому нотаріусу, залишається запит нотаріуса та копія супровідного листа.

    Тобто, приватний нотаріус повинен був витребувати всі документи після смерті дядька, а потім передати нерухомість Вам. Якщо цього зроблено не було Ви можете оскаржити бездіяльність нотаріуса у судовому порядку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України