Задайте питання юристу

884 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 09 грудня 2024, питання №123836 350₴

Постанова КМУ 280 (компенсація за не отримані жиЛі приміщення для убд)

Доброго вечора. Я пів року тому отримав кошти згідно із Постановою № 280 від 18.04.2018 Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України; придбав нерухомість є її власником. В постанові вказано що я не маю право відчужувати цю нерухомість у продовж 3 років.
Відчуджувати (продавати) її я не збираюся.
При цьому, моя мати ( у зв’язку із переїздом в ЕС на пмж) на яку не було розраховано компенсацію, має від недавна у власності квартиру (яка перейшла їй у спадок) , яку вона хоче подарувати мені.
Підкажіть будь ласка, які можуть бути наслідки в межах постанови 280-тій, якщо моя мати подарує мені свою квартиру - тобто до моєї власності яку я набув за рахунок грошової компенсації додасться ще одна нерухомість, чи не буде це підставою для повернення грошової компенсації за рахунок якої я придбав квартиру? Чи перейматися не варто?

Відповіді юристів (8)

    Дерій Владислав Олегович
    10%

    Доброго дня!

    Підкажіть будь ласка, які можуть бути наслідки в межах постанови 280-тій, якщо моя мати подарує мені свою квартиру - тобто до моєї власності яку я набув за рахунок грошової компенсації додасться ще одна нерухомість, чи не буде це підставою для повернення грошової компенсації за рахунок якої я придбав квартиру?

    Згідно з Постановою № 280, основною умовою отримання грошової компенсації для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність України, є придбання житла та обмеження на його відчуження протягом трьох років. Водночас, у постанові немає прямих обмежень щодо придбання чи отримання іншої нерухомості у власність після використання компенсації.

    Згідно пункту 19 постанови КМУ 280. У разі змін у майновому стані, у складі сім’ї, зміни місця проживання, втрати статусу учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, зняття з квартирного обліку, набрання законної сили обвинувальним вироком суду у зв’язку із вчиненням внутрішньо переміщеною особою, членами її сім’ї злочину проти України, вручення внутрішньо переміщеній особі повідомлення про підозру за вчинення злочину проти України внутрішньо переміщена особа, якій призначено грошову компенсацію, зобов’язана протягом 30 календарних днів поінформувати у письмовій формі місцевий орган або уповноважений орган про такі зміни (набуття внутрішньо переміщеною особою та членами її сім’ї, на яких розраховано грошову компенсацію, майнових прав на житло чи права власності на житлове приміщення, після призначення грошової компенсації, державної реєстрації народження або смерті члена сім’ї, державної реєстрації шлюбу/розірвання шлюбу, включення до складу сім’ї нових членів сім’ї тощо) та подати копії відповідних підтвердних документів.

    У такому разі рішення про призначення грошової компенсації підлягає перегляду комісією, якщо на день подання заяви та документів грошова компенсація не виплачена.

    ТОБТО, ЯКЩО ВИ ВЖЕ КУПИЛИ НЕРУХОМІСТЬ НА КОШТИ ЗГІДНО ПОСТАНОВИ КМУ 280, ТО КОМІСІЯ ВЖЕ НЕ БУДЕ ПЕРЕГЛЯДАТИ СВОЄ РІШЕННЯ, АДЖЕ ЗМІНИ У МАЙНОВОМУ СТАНІ ВІДБУЛИСЯ ПІСЛЯ ВИПЛАТИ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ

    Чи боятися не варто і моя мати може сміло переписувати свою квартиру на мене?

    Ваша мама може сміливо ДАРУВАТИ Вам квартиру. Ніяких наслідків не повинно бути.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    25.1%

    Доброго дня!

    Не бачу в тому проблеми. Ви вже придбали житло та є власником останнього, тобто, нерухомість зареєстрована у реєстрі речових прав на нерухоме майно. Крім того, відчужувати житло Ви не збираєтесь.

    Тож, той факт, що Ваша матір подарує Вам нерухомість не вплине на використану Вами грошову компенсації у невстановлений законодавством спосіб, як це могло би бути, наприклад, при продажі нерухомості, придбаної за кошти держави.

    Комісія має право переглядати рішення щодо надання Вам компенсації, проте нормами постанови не визначено, що остання має право забрати в Вас житло вже після того, як Ви стали власником останнього.

    Ви не пробували звернутись із письмовим запитом та отримати відповідь від уповноваженого органу?

    Відповідно до Постанови КМУ №280 "Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України":

    5-1. Умовами надання субвенції є:

    перебування одержувача грошової компенсації в установленому порядку на квартирному обліку, включення до списків осіб, які користуються правом позачергового (першочергового) одержання жилих приміщень, за місцем проживання за пільговими категоріями - учасник бойових дій, особа з інвалідністю внаслідок війни;

    одержувачем грошової компенсації відкрито поточний рахунок (за стандартом IBAN) із спеціальним режимом використання у відділенні АТ “Ощадбанк” (далі - спеціальний рахунок);

    відсутність обвинувального вироку суду у зв’язку із вчиненням одержувачем грошової компенсації злочину проти основ національної безпеки України, вчиненням або сприянням вчиненню терористичного акту, втягненням у вчинення терористичного акту, публічними закликами до вчинення терористичного акту, створенням терористичної групи чи терористичної організації, фінансуванням тероризму, вчиненням злочину у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державного кордону, вчиненням тяжкого і особливо тяжкого злочину проти встановленого порядку несення військової служби, вчиненням кримінального правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку;

    придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці, крім тимчасово окупованої території, протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку з урахуванням вимог абзаців другого і третього пункту 24 Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 280 “Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 35, ст. 1231; 2021 р., № 66, ст. 4187).

    42. У разі відсутності відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно за внутрішньо переміщеною особою та членами її сім’ї, на яких було розраховано грошову компенсацію, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно протягом 30 календарних днів після закінчення строку дії укладеного внутрішньо переміщеною особою договору купівлі-продажу житла місцевий розпорядник та місцевий орган/або уповноважений орган звертається до внутрішньо переміщеної особи з вимогою повернути кошти грошової компенсації до бюджету.

    43. Кошти грошової компенсації повертаються у випадку, передбаченому пунктом 42 цього Порядку, внутрішньо переміщеною особою добровільно або за судовим рішенням.
    44. У разі відчуження житла (квартири, житлового будинку із земельною ділянкою, на якій він розташований), придбаного за рахунок коштів грошової компенсації, яке перебувало у власності внутрішньо переміщеної особи та членів її сім’ї, на яких було виплачено грошову компенсацію, менше трьох років, кошти отриманої грошової компенсації підлягають поверненню до державного бюджету.

    У такому разі кошти грошової компенсації повертаються внутрішньо переміщеною особою та членами її сім’ї у добровільному порядку або за рішенням суду.

    Місцевий орган або уповноважений орган щороку протягом трьох років з дня отримання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно за внутрішньо переміщеною особою та членами її сім’ї, на яких було виплачено грошову компенсацію, самостійно отримує інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

    45. Місцевий орган або уповноважений орган здійснює ведення обліку звернень внутрішньо переміщених осіб щодо отримання грошової компенсації та інформації про її використання за формою, затвердженою Мінветеранів.

    46. Обласні та Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) подають Мінветеранів щомісяця не пізніше 10 числа наступного місяця інформацію про житлові приміщення, придбані внутрішньо переміщеними особами станом на 1 число відповідного місяця, за формою згідно з додатком.

    47. Мінветеранів в установленому порядку вносить щокварталу відомості про житло, придбане внутрішньо переміщеними особами, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України до Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович
    10%

    Вітаю!

    ЖОДНИХ НАСЛІДКІВ ДЛЯ ВАС НЕ БУДЕ, АЛЕ ВАМ ПОТРІБНО БУДЕ ПРО ЦЕ ПРОІНФОРМУВАТИ.

    ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 18 квітня 2018 р. № 280(в редакції постанови Кабінету Міністрів Українивід 11 серпня 2021 р. № 844)

    "Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України"

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/280-2018-%D0%B...

    19. У разі змін у майновому стані, у складі сім’ї, зміни місця проживання, втрати статусу учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, зняття з квартирного обліку, набрання законної сили обвинувальним вироком суду у зв’язку із вчиненням внутрішньо переміщеною особою, членами її сім’ї злочину проти України, вручення внутрішньо переміщеній особі повідомлення про підозру за вчинення злочину проти України внутрішньо переміщена особа, якій призначено грошову компенсацію, зобов’язана протягом 30 календарних днів поінформувати у письмовій формі місцевий орган або уповноважений орган про такі зміни (набуття внутрішньо переміщеною особою та членами її сім’ї, на яких розраховано грошову компенсацію, майнових прав на житло чи права власності на житлове приміщення, після призначення грошової компенсації, державної реєстрації народження або смерті члена сім’ї, державної реєстрації шлюбу/розірвання шлюбу, включення до складу сім’ї нових членів сім’ї тощо) та подати копії відповідних підтвердних документів.

    У такому разі рішення про призначення грошової компенсації підлягає перегляду комісією, якщо на день подання заяви та документів грошова компенсація не виплачена.

    • Д Клієнт 2 дні тому

      дякую за відповідь. Тобто я вірно розумію, якщо призначена компенсація вже виплачена та реалізована, мені всеодно потрібно інформувати УПСЗН про зміни в майновому стані, та інше, про що вказали Ви вище ?

      • Карпенко Андрій Володимирович

        ТАК, ЦЕ ВИМАГАЄ ПОСТАНОВА.

        ГОЛОВНЕ:

        "У такому разі рішення про призначення грошової компенсації підлягає перегляду комісією, якщо на день подання заяви та документів грошова компенсація не виплачена."

        • Д Клієнт 2 дні тому

          Перепрошую, не зовсім зрозумів формулювання абзацу.

          "У такому разі рішення про призначення грошової компенсації підлягає перегляду комісією, якщо на день подання заяви та документів грошова компенсація не виплачена."

          тобто якщо компенсація вже виплачена то рішення не підлягає перегляду у звʼязку із змінами у складі родини чи майновому стані. (Крім відчуження до 3х років)

          Вірно я зрозумів?

          • Карпенко Андрій Володимирович

            Так - це п.19 Постанови 280

    Кирда Вячеслав Володимирович
    50%

    Вітаю Вас.

    Жодних правових наслідків, зокрема повернення компенсації, Вам не загрожуватиме.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 18 квітня 2018 р. № 280 Київ

    Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

    19. У разі змін у майновому стані, у складі сім’ї, зміни місця проживання, втрати статусу учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, зняття з квартирного обліку, набрання законної сили обвинувальним вироком суду у зв’язку із вчиненням внутрішньо переміщеною особою, членами її сім’ї злочину проти України, вручення внутрішньо переміщеній особі повідомлення про підозру за вчинення злочину проти України внутрішньо переміщена особа, якій призначено грошову компенсацію, зобов’язана протягом 30 календарних днів поінформувати у письмовій формі місцевий орган або уповноважений орган про такі зміни (набуття внутрішньо переміщеною особою та членами її сім’ї, на яких розраховано грошову компенсацію, майнових прав на житло чи права власності на житлове приміщення, після призначення грошової компенсації, державної реєстрації народження або смерті члена сім’ї, державної реєстрації шлюбу/розірвання шлюбу, включення до складу сім’ї нових членів сім’ї тощо) та подати копії відповідних підтвердних документів.

    У такому разі рішення про призначення грошової компенсації підлягає перегляду комісією, якщо на день подання заяви та документів грошова компенсація не виплачена.

    ...

    Оскільки Ви вже отримали компенсацію, яку використали на купівлю майна, навіть після набуття права на нерухомість у порядку дарування, не буде підставою для перегляду рішення.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України