Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 12 грудня 2024, питання №124007

Бронювання і повістка до ТЦК

Доброго дня!
Я співробітник державного підприємства (критична інфраструктура). У червні 2024 року обновив данні, пройшов ВЛК та особисто надав у ТЦК за місцем реєстрації документи про бронювання. Співробітник ТЦК заніс дані про броювання у "Оберіг". Але тут же виписав мені повістку "для уточнення даних" на кінець листопада 2024 р. - на день закінчення дії броні.
1 грудня підприємство подало мене на бронювання через "Дію", направило повідомлення про бронювання до ТЦК заказним листом (лист вручено згідно до трекінгу "Укрпошти") та надало паперовий витяг з наказу Мінекономіки. Згідно до нових правил, мене начебто повинні були заброювати протягом 72 годин. Але уже 12 грудня, а у "Резерв+" дані про відсрочку так і не з'явилися.
Чим мені загрожує подальше очікування без явки по повістці? Якщо я з'явлюся у ТЦК та СП без "броні" у "Резерв+", лише з витягом з наказу та дублікатом листа з підприємства - чи загрожує це мені мобілізацією? На підприємстві ніякої інформації з даного приводу не надають. Знайомі кажуть, що тривала неявка по повітстці призведе до того, що мене можуть оголосити у розшук і тоді забронювати мене уже буде неможливо.
І нарешті - хто, згідно до нових правил, вносить дані про пронювання особи до реєстру "Оберіг"? Влітку цим займалося ТЦК, але зараз, вони ніби-то не мають до цього відношеня. До кого звертатися з питанням - чому за 12 календарних днів моя "бронь" не з'явилася, якщо на це дається 72 години?
Дякую.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Василю!

    Мені не зрозуміло, який саме витяг Мінекономіки надіслало підприємство до ТЦК, якщо бронювання проводиться через Дію та Ви автоматично повинні були бути зараховані на спеціальний облік?

    Відповідно до Постанови КМУ №76:

    27. У списку зазначаються такі відомості щодо:

    1) державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи:

    повне найменування юридичної особи або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи;

    код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи (у разі наявності) або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи (у разі наявності);

    місцезнаходження юридичної особи або відокремленого підрозділу юридичної особи (крім критично важливих підприємств, а також критично важливих установ, які визначені Мінстратегпромом);

    прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи або відокремленого структурного підрозділу юридичної особи;

    2) військовозобов’язаного:

    прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

    реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);

    строк дії відстрочки;

    відмітка про виконання вимог, визначених в абзаці третьому пункту 8 цього Порядку.

    29. Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    • перебуває на військовому обліку;
    • перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
    • уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
    • не перебуває у розшуку.

    30. Інформація (відомості, дані) про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (бронювання) відображається у військово-обліковому документі в електронній формі.

    Чим мені загрожує подальше очікування без явки по повістці?

    Штрафом та розшуком.

    Якщо я з'явлюся у ТЦК та СП без "броні" у "Резерв+", лише з витягом з наказу та дублікатом листа з підприємства - чи загрожує це мені мобілізацією?

    За наявної практики такі випадки трапляються, на жаль. Я не можу знати, як відбуватиметься у Вашому випадку, проте, такий ризик присутній.

    На підприємстві ніякої інформації з даного приводу не надають. Знайомі кажуть, що тривала неявка по повітстці призведе до того, що мене можуть оголосити у розшук і тоді забронювати мене уже буде неможливо.

    Ви вже порушили законодавство, оскільки не з'явились за повісткою у зазначений час.

    І нарешті - хто, згідно до нових правил, вносить дані про пронювання особи до реєстру "Оберіг"? Влітку цим займалося ТЦК, але зараз, вони ніби-то не мають до цього відношеня. До кого звертатися з питанням - чому за 12 календарних днів моя "бронь" не з'явилася, якщо на це дається 72 години?

    По-перше цим питанням повинні займатись не Ви, а Ваш роботодавець.

    По-друге, Постановою КМУ не визначено який саме орган відповідає за внесення інформації про відстрочку, проте, в останній зазначено, що військовозобов'язаний переводиться на спеціальний облік АВТОМАТИЧНО.

    Органи ведення реєстру - РТЦК, Органи адмінистрування - обласні ТЦК, Розпорядник реєстру - Генштаб, Держатель реєстру - МОУ.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України