Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня!
Прошу проконсультувати по наступному запитанню:
Я маю на утриманні 3-х дітей до 18 років, зараз розлучений, сплачую аліменти за договором з колишньою дружиною. Маю договори про утримання заключені за кордоном у нотаріуса (без перекладу на українську). Діти наразі проживають закордоном. Я навчаюся в аспірантурі. Наразі в Резерв+ маю відстрочку як аспірант (оформлену онлайн, ТЦК не відвідував жодного разу, маю на руках війсковий квиток-книжечку без відміток про відстрочку). Раніше при виїзді закордон (у 2023) я надавав свідоцтва народження дітей і виписки по аліментам, і цього на кордоні було достатньо (наявність відстрочки не вимагалася).
Поясніть будь ласка які документи будуть потрібні наразі?
Чи можу я виїхати за кордон маючи відстрочку як апірант в Резерв+, проте виїзжати на підставі утримання 3-х дітей? Чи достатньо буде надати свідоцтва про народження та банківські виписки про переказ аліментів (я чув що можуть вимагати якусь довідку про відсутність боргів за сплату аліментів, проте такої довідки не маю)?
Дякую за Вашу увагу.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, наразі у законодавстві нічого не змінилося! Змінилось тільки не законні вимоги на пункті пропуску, це наявність військового квитка зі штрих кодом(витяг з резерв+)
Але ваша ситуація ускладнення ти що у вас відстрочка на підставі навчання а не на підставі утримання дітей. Студентів за кордон не випускають. При перевірці вас на кордоні, буде встановлено, що ви маєте відстрочку по навчанню. Яке буде рішення залежить від працівників прикордонної служби.
Для перетину кордону, вам потрібно мати такі документи.
3 свідоцтва про народження. Ваші договори, довідка про відсутність заборгованості зі сплати аліментів..
Ваша підстава для перетину кордону.
У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих Правил.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#n...
Раджу зателефонувати на гарячу лінію прикордонної служби.
Консультація з питань перетину кордонуОтримати консультацію з пить перетину кордону можливо на гарячій лінії Державної прикордонної служби України:
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Поки Ви не оформите відстрочку на підставі утримання трьох неповнолітніх дітей - Вам не дозволять перетнути кордон.
На жаль, не зможете.
Згідно пункту 2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих Правил.
Згідно пункту 49 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період у період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.
Щоб перетнути кордон Вам потрібно мати:
1. Закордонний паспорт
2. Військово-обліковий документ та довідка із зазначенням строку відстрочки за пунктом 3 частини 1 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку або можете надати е-ВОД з Резерв+, де вказана відстрочка
3. Документи, які Ви надасте для оформлення відстрочки по утриманню дітей (свідоцтва про народження дітей, судове рішення про розірвання шлюбу, договір про сплату аліментів на дитину, довідку про відсутність заборгованості по аліментам)
Не достатньо.
Вам потрібно оформити відстрочку згідно пункту 3 частини 1 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, як утримувача трьох дітей.
Оформивши відстрочку Ви зможете перетинати кордон і без дітей.
Поки у Вас оформлена відстрочка як аспіранта - Вам відмовлять у перетині кордону.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Семене!
Ви зможете виїхати за кордон тільки за наявності оформленої відстрочки саме у зв'язку з утриманням трьох неповнолітніх дітей. Як аспірант, Ви не маєте права на перетин кордону.
Відповідно до Постанови КМУ №57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України":
"2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих Правил".
Вам необхідно спочатку оформити відстрочку на підставі утримання трьох дітей. Можна спробувати зробити це через Резерв+, не відвідуючи ТЦК, але після того, як сплине строк відстрочки у зв'язку із навчанням, оскільки Ви не можете мати дві підстави для відстрочки одночасно.
Якщо ж оформити відстрочку через Резерв+ не вдасться, то прийдеться для того подавати заяву саме до ТЦК. Отже, перше, що Вам потрібно буде зробити, це перекласти договора на утримання та виховання дітей та завірити такий переклад нотаріально.
Щодо довідки про відсутність заборгованності по аліментах, то Ви і не можете мати такої, оскільки не сплачуєте аліменти за рішенням суду (через стягнення виконавчої служби), а сплачуєте за договіром із матір'ю дітей.
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
"3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та один із документів:
свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох і більше) або рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю),
або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов’язаним,
або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні,
або рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов’язаного відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину".
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіУ доповнення своєї відповіді : Ви не зможете оформити іншу відстрочку поки діє ця. Взагалі оформлення відстрочки , це є пряма бюрократія держави. Відстрочку надає вам закон а не якийсь посадові особи.
Ст.23 ЗУ Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію звучить так
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані
І є вичерпаний перелік. Тому ви маєте гарантоване право на перетин кордону, у вас всі шанси на перетин кордону. Раджу зателефонувати на той пункт пропуску де бажає перетинати кордон, для уточнення вашої ситуації.
У разі відмови у перетині кордону, вимагайте письмову відмову, яку потім ви одразу зможете оскаржити у начальника пункту пропуску. Якщо і він надасть відмову, отримайте таку і від нього після чого, ви будете мати звернутися до суду та відстояти свої права. Судовий процес займе до 3 місяців.
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України», перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред`явлення одного з документів, зазначених у статті 2 цього Закону. Правила перетинання державного кордону України громадянами України встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до цього Закону та інших законів України.
Порядок та умови перетинання громадянами України державного кордону врегульовано Правилами перетинання державного кордону громадянами України, що затверджені ПКМУ від 27 січня 1995 р. № 57.
Згідно п. 2-6 Правил:
У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14цих Правил.
Маючи відстрочку як аспірант Ви не виїдете.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації:
«жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці».
Згідно з п. 17 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. №560 керівники органів охорони державного кордону (крім авіаційної частини) або його структурних підрозділів з набранням чинності Указом Президента України про оголошення (продовження) мобілізації та/або з отриманням розпорядження про проведення заходів мобілізації відповідного голови (начальника) обласної, Київської та Севастопольської міської, районної держадміністрації (військової адміністрації):
1. організовують проведення представниками органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів перевірок в осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу, у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України;
2. відмовляють у перетині державного кордону (на виїзд з України) на пунктах пропуску через державний кордон України особам чоловічої статі віком від 18 до 60 років:
3. у разі відсутності у таких осіб військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі);
4. якщо в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів містяться відомості про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію;
5. викликають поліцейського для здійснення адміністративного затримання особи та її доставлення до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки у разі наявності в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію.
Виходячи з зазначеного для виїзду за кордон Ви можете оформити відстрочку за зазначеним пунктом або спробувати виїхати як особа, що утримує дітей. Однак тут можуть виникнути проблеми.
Також при перетині кордону у Вас будуть вимагати для перевірки чинний та актуальний ВОД. Інформація в ВОД повинна відповідати інформації в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ВАША СИТУАЦІЯ НЕОДНОЗНАЧНА, ТОМУ ЩО ВИ МАЄТЕ ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ НА ПІДСТАВІ НАВЧАННЯ В АСПІРАНТУРІ.
З ІНШОГО БОКУ У ВАС ТОРЄ НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ, ЩО ТЕЖ НАДАЄ ВАМ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ, АЛЕ ВІДСТРОЧКА ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ З ДВОХ ПІДСТАВ НЕ НАДАЄТЬСЯ.
ПРИКОРДОННИКИ ВИМАГАЮТЬ ДОКУМЕНТАЛЬНЕ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ВІДСТРОЧКИ, А ВІДСТРОЧКА ПО НАВЧАННЮ НЕ НАДАЄ ПРАВА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ.
ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
https://dpsu.gov.ua/ua/news/43231-Nayavnist-viysko...
"Відтепер під час перетинання кордону на виїзд прикордонники перевіряють військово-облікові документи в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Документ може бути як паперовий, так і в електронній формі.
У разі відсутності військово-облікового документа, прикордонники відмовляють у перетинанні державного кордону на виїзд з України.
Також підставою відмови буде наявність в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію. В таких випадках на місце викликатимуть поліцейського для здійснення адміністративного затримання особи та її доставлення до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Окремо нагадуємо про категорію чоловіків, які мають право на перетинання кордону через відстрочку від призову чи виключення з військового обліку за станом здоров’я. В їх військово-облікових документах повинна бути зазначена інформація про отримання такої відстрочки чи виключення з військового обліку або має бути довідка за формою, визначеною у додатку 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560.
Категорії осіб, яким, відповідно до Правил перетинання кордону громадянами України, дозволено виїзд з України, на даний час не змінювалися."
НА МОЮ ДУМКУ ЄДИНИЙ ВИХІД З ЦІЄЇ СИТУАЦІЇ, ЦЕ СПРОБУВАТИ ЗВЕРНУТИСЯ ДО КЕРІВНИЦТВА ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ЗА НАДАННЯМ ВАМ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ДОЗВОЛУ НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ (ТИМ БІЛЬШЕ ЩО ВИ ВЖЕ ВИЇДЖАЛИ ЗА КОРДОН ТА ПОВЕРТАЛИСЯ):
https://dpsu.gov.ua/ua/elektronne-zvernennya
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОБРОГО ДНЯ, пане СЕРГІЙ! Все залежить від того як внесли запис про Вашу відстрочку в Резерв+.
Формально Ви не маєте право на виїзд за межі України на підставі порядку перетинання кордону № 57, затвердженого Урядом України, адже немає такої підстави окремо у цій постанові як виїзд осіб, на утриманні яких є троє дітей, але є підстава - наявність відстрочки. Окрім осіб, які навчаються. Це пряме виключення з правила.
Пункт 2-6 Порядку № 57, в якому вказано, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих Правил.
{Правила доповнено пунктом 2-6 згідно з Постановою КМ № 383 від 29.03.2022; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 399 від 01.04.2022, № 69 від 27.01.2023, № 840 від 11.08.2023}
Люди всюди різні на кордоні стоять. Одним достатньо одних документів, іншим - мало, треті взагалі можуть сказати як бувало не раз: "Чхати ми хотіли на ваш Резерв+, гроші давай і їдь собі". На жаль і така ганьба буває.
Якщо у Вас в еВОД не конкретизовано на підставі чого відстрочка, то може й пройде.
Але скоріш за все Вам доведеться дочекатися поки знімуть цю відстрочку і оформити відстрочку за іншою підставою, а саме 3-ма дітьми.
Проте, в ТЦК це буде складніше довести - ніж на кордоні.
Військово-обліковий документ в електронній формі та військовообліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу (пункт 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.)
Для того, щоб військовозобов'язаний чоловік міг виїхати за кордон за Вашою підставою требаі:
1. Закордонний паспорт особи, що виїздить.
2. Докази наявності підстави для виїзду: свідоцтва про народження дітей; у разі розлучення з дружиною також докази сплати аліментів (довідка виконавчої служби, що за даними АСВП немає відомостей, що у Вас є борги по аліментам). На сайті виконавчої є сервіс формування електронної бомажки на цей рахунок. Але прикордонникам цього може бути МАЛО. ЦВК для реєстрації кандидатами в Президенти і народні депутати таких бомажок достатньо, а пану прапорщику на кордоні - може бути мало. Тож дійсно іноді люди беруть довідки з виконавчої, щоб не їздити туди - сюди 100 разів.
Якщо аліменти сплачуються в добровільному , а не судово-виконавчому порядку, то також можна надати нотаріальний договір (його доведеться перекласти). Якщо це не Польща, то ще й АПОСТИЛЬ можуть вимагати.
Також до договору замість довідки з виконавчої про відсутність боргу може підійти нотаріально посвідчена заява дружини, що вона підтверджує відсутність боргу по аліментам на дітей. Будь-які документи на кордоні сприймаються лише у нотаріальному перекладі на українську мову.
Свій примірник договору Ви можете перекласти в будь-якому бюро перекладів. Підпис перекладача посвідчить український нотаріус.
Але знову-таки - для ТЦК може знадобитися штамп Апостиль. Якщо Ви укладали договір у польського нотаріуса, то апостиль не треба, бо між Україною і Польшею діє відповідна угода про визнання документів без Апостиля.
Якщо відмовляють на одному пункті пропуску - це не заважає спробувати виїхати через інший, адже на полі відсутності чіткого правового регулювання - важливе значення має особистісний фактор особи, що здійснює пропуск.
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, Семене!
Поясніть будь ласка які документи будуть потрібні наразі?Чи можу я виїхати за кордон маючи відстрочку як апірант в Резерв+, проте виїзжати на підставі утримання 3-х дітей? Чи достатньо буде надати свідоцтва про народження та банківські виписки про переказ аліментів (я чув що можуть вимагати якусь довідку про відсутність боргів за сплату аліментів, проте такої довідки не маю)?
Ситуація доволі неоднозначна, точної відповіді Вам ніхто не надасть! Все можна перевірити виключно реальними спробами виїзду.
На мій погляд, все ж таки можуть не пропустити, адже аналізуючи вимоги постанови КМУ від 27 січня 1995 р. № 57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України" стає очевидним, що там відсутня права норма про виїзд за кордон осіб, на утриманні яких перебувають троє і більше неповнолітніх дітей. Все зводить до пункту 2-6.
2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих Правил.
Даний ж пункт надає право виїзду тим військовозобов'язаним, які не підлягають призову і зачасту, прикордонники вимагають оформлення відстрочки саме за тою підставою, по якій здійснюється виїзд. Тому є вірогідність, що не пропустять, дійсно варто це визнати.
АЛЕ!!! Як я вже зазначив, варто спробувати, як мінімум. Ви не понесете жодної відповідальності за те, шо Вам відмовлять. Вам не загрожує мобілізація, адже Ви маєте оформлену відстрочку. Зате зібрати по максимуму всі документи та спробувати - ВАРТО. Але рекомендую перекласти договори про утримання на українську мову. Все ж таки договір - це основа того, що Ви сплачуєте аліменти. Отримати довідку про відсутність заборгованості Ви не зможете, адже Ви сплачуєте аліменти добровільно, а не по рішенню суду.
А ТАКОЖ!!! Як додаткова порада - підготуйтеся в подальшому до того, що доведеться оформлювати відстрчоку по дітям, а не по аспірантурі. Вимоги до цього - дуже жорсткі.
Перелік документів, які додаються до заяви про оформлення відстрочки, чітко регламентований на законодавчому рівні. Зокрема, маю на увазі Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, який йде додатком 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період". По підставі утримання дітей даний Перелік передбачає обов'язковість подання наступних документів:
свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та один із документів:
свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох і більше)
або рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю),
або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов’язаним,
або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні, або рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов’язаного відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину.
З повагою! Успіхів Вам!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, Семене!
Поясніть будь ласка які документи будуть потрібні наразі?Чи можу я виїхати за кордон маючи відстрочку як апірант в Резерв+, проте виїзжати на підставі утримання 3-х дітей? Чи достатньо буде надати свідоцтва про народження та банківські виписки про переказ аліментів (я чув що можуть вимагати якусь довідку про відсутність боргів за сплату аліментів, проте такої довідки не маю)?
Ситуація доволі неоднозначна, точної відповіді Вам ніхто не надасть! Все можна перевірити виключно реальними спробами виїзду.
На мій погляд, все ж таки можуть не пропустити, адже аналізуючи вимоги постанови КМУ від 27 січня 1995 р. № 57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України" стає очевидним, що там відсутня права норма про виїзд за кордон осіб, на утриманні яких перебувають троє і більше неповнолітніх дітей. Все зводить до пункту 2-6.
2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих Правил.
Даний ж пункт надає право виїзду тим військовозобов'язаним, які не підлягають призову і зачасту, прикордонники вимагають оформлення відстрочки саме за тою підставою, по якій здійснюється виїзд. Тому є вірогідність, що не пропустять, дійсно варто це визнати.
АЛЕ!!! Як я вже зазначив, варто спробувати, як мінімум. Ви не понесете жодної відповідальності за те, шо Вам відмовлять. Вам не загрожує мобілізація, адже Ви маєте оформлену відстрочку. Зате зібрати по максимуму всі документи та спробувати - ВАРТО. Але рекомендую перекласти договори про утримання на українську мову. Все ж таки договір - це основа того, що Ви сплачуєте аліменти. Отримати довідку про відсутність заборгованості Ви не зможете, адже Ви сплачуєте аліменти добровільно, а не по рішенню суду.
А ТАКОЖ!!! Як додаткова порада - підготуйтеся в подальшому до того, що доведеться оформлювати відстрчоку по дітям, а не по аспірантурі. Вимоги до цього - дуже жорсткі.
Перелік документів, які додаються до заяви про оформлення відстрочки, чітко регламентований на законодавчому рівні. Зокрема, маю на увазі Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, який йде додатком 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період". По підставі утримання дітей даний Перелік передбачає обов'язковість подання наступних документів:
свідоцтво про народження дітей (трьох і більше) із зазначенням батьківства військовозобов’язаного та один із документів:
свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю (батьком) дітей (трьох і більше)
або рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю),
або рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання з тим із батьків, який є військовозобов’язаним,
або письмовий договір між батьками про те, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні, або рішення суду про встановлення факту перебування дитини на утриманні військовозобов’язаного відповідно до положень статті 315 Цивільного процесуального кодексу України, а також договір про сплату аліментів на дитину.
З повагою! Успіхів Вам!