Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 17 грудня 2024, питання №124227 340₴

Непридатний з виключенням з військового обліку у 2003 році

Вітаю. Я маю інвалідність 3гр з дитинства. В 2003 році я отримав з військомату Довідку, в якій було зазначено що я обмежено придатний у в/час згідно ст. 70 Б гр. 1 Нак. МОУ №207-99р. З іншої сторони довідки була примітка "Повторний мед огляд 03.2008р." та штамп про прийняття на облік.
Особисто я не проходив ВЛК оскільки в той час перебував у лікарнях. Цю довідку видали на підставі мого основного діагнозу, але згодом до військомату були надані обстеження МСЕК, після чого мені на тій же самій довідці нижче дописали що я визнаний непридатним зі зняттям з в/обліку по гр. 1 ст. 70 А Нак. 207/99р. (Фото додаю)
На питання чому це не окрема довідка тоді відповіли, що цього достатньо.
Знайшовши інформацію в мережі, що "Наказом МОУ №2 (зі змінами з нак. №207) не було передбачено такого поняття як виключення з в/обліку, лише зняття, тому фактично "непридатні до військової служби зі зняття з військового обліку" дорівнює "непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку"", а також що "Наказ №402 не скасовує чинність рішень ВЛК, прийнятих на підставі наказу МО України №2", я був впевненим, що я не військовозобов’язаний.
ВОД з Дії показав що зараз в реєстрі я військовозобов’язаний та перебуваю на обліку, всі інші дані (ВЛК, зняття, виключення, звання, ВОС) відсутні.
Підкажіть будь-ласка:
1) Чи можу я зараз довести свою непридатність до військової служби з внесення запису в єдиний державний реєстр про непридатність до військової служби на підставі того, що в 2003 році я вже був визнаний непридатним (без повторного проходження ВЛК)? Можливо я неправильно сформував запитання, але я маю на увазі можливість визнання мене невійськовозобов'язаним за умов, що зараз не виключають з військового обліку. Якщо в мене є достатньо підстав для цього, то які дії мені потрібно вчинити?
2) Чи можу я оформити відстрочку по інвалідності зараз і в той же час намагатися довести свій статус невійськовозобов'язаного? Чи це буде розцінюватися що я сам себе визнав військовозобов’язаним?

Відповіді юристів (6)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Підкажіть будь-ласка:1) Чи можу я зараз довести свою непридатність до військової служби з внесення запису в єдиний державний реєстр про непридатність до військової служби на підставі того, що в 2003 році я вже був визнаний непридатним (без повторного проходження ВЛК)? Можливо я неправильно сформував запитання, але я маю на увазі можливість визнання мене невійськовозобов'язаним за умов, що зараз не виключають з військового обліку. Якщо в мене є достатньо підстав для цього, то які дії мені потрібно вчинити?

    Цілком нормально сформулювали питання, все зрозуміло. На жаль, але це буде не просто, при чому доволі не просто. Не виключаю, що доведеться навіть позиватися до суду. На щастя, позитивна судова практика є.

    Чесно кажучи, питання доволі складне. Відношення ТЦК до даної ситуації ї зрозумілим - Ви маєте пройти переогляд ВЛК за новим Розклом хвороб, після чого прийматиметься рішення про його мобілізацію або НЕ мобілізацію та можливо виключення з військового обліку. Втім, з точки зору громадянина ситуація виглядає дещо інакше.

    Почнемо з того, що у 1995 році поняття "виключення" з військового обліку за наказом МО від 1994 року № 2 не існувало. Наказ передбачав поняття "зняття" з військового обліку, що скоріше за все і відбулося у даній ситуації.

    Якщо Ви були зняті з військового обліку - Ви стали невійськовозобов'язаний. Те, що на той момент поняття "виключення" з обліку не існувало, не робить незаконним або таким, що підлягає скасуванню, запис про визнання його непридатним зі зняттям з обліку.

    Щодо мобілізації, то Вам не можуть і не мають ніякого права навіть вручити повістку про явку, не говорячи про мобілізацію або ВЛК. Втім, на жаль, повістку можуть вручити будь-кому, в чому не один раз пересвідчувався на своїй практиці. Думаю це і стало предметом Вашого питання та мотивуючим фактором звернутися до юристів платформи. Тим не менше, це не повинно Вас хвилювати. Ви визнані непридатним до військової служби один раз, остаточно. Жодних переглядів по неправильній процедурі чи щось на кшталт цього - порушення Конституції та законів України.

    Чинне законодавство не передбачає права ставити знятих (виключених) з обліку за станом здоров'я на повторний військовий облік за бажанням окремих нешанованих українцями громадян, не хвилюйтеся. Органи державної влади, на відміну від громадян, сповідують принцип - дозволено все, що прямо передбачено законом.

    Якщо Ви маєте на руках всі документи про виключення з військового обліку - Вам немає про що турбуватися. Ви не зобов'язані виконувати незаконні дії та вимоги органів влади та їх посадових осіб. Ви вже невійськовозобов'язаний!

    КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141)

    Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

    Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

    На прикладі хотів би обговорити рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 12.01.2023 (справа № 500/4141/2). Короткий виклад суті:

    "...До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі позивач) з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_3 ), в якій просить:

    визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_4 з взяття на військовий облік та призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 ;

    зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_4 виключити із військового обліку ОСОБА_1 .

    В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 07.03.2000 ОСОБА_1 було визнано "непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку" відповідно до додатку №1 "Розклад хвороб, станів і фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби у Збройних Силах України" Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міноборони України від 04.01.1994 N 2. У зв`язку із вищевикладеним, 06.06.2000 Київським райвійськоматом м.Харкова позивачу було видано довідку № 4/14 про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку. Вказану довідку, як у ній зазначено, було видано замість військового білету. При цьому у довідці зауважено, що позивач: не проходив військову службу та службу в запасі, йому не присвоєно військове звання, а також, що позивач не має військово-облікової спеціальності та посадової кваліфікації.

    Позивачу 29.06.2022 вручено повістку про необхідність з`явлення 30.06.2022 ІНФОРМАЦІЯ_5 (далі ІНФОРМАЦІЯ_6) та, 07.07.2022, як це підтверджується довідкою військово-лікарської комісії, було проведено медичний огляд, за результатами якого його було визнано придатним до військової служби на підставі ст.836, 42г, 74в, 62в графи II Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток № 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Міністром оборони України 14.08.2008 № 402). Відповідачем 12.07.2022, відповідно до штампу (без підпису) на звороті виданої 06.06.2000 Київським райвійськоматом м. Харкова Позивачу довідки № 4/14, було повторно взято позивача на військовий облік. Однак, оскільки ОСОБА_1 з 2000 року є невійськовозобов`язаним та не є резервістом, він не є особою, котра відповідно до ч.1 ст. 39 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу", Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", та Указу Президента України № 69/2022 від 24.02.2022 "Про загальну мобілізацію" підлягає призову.

    Позивач вважає дії відповідача з взяття на військовий облік та призов на військову службу під час мобілізації протиправними, що і зумовило звернення до суду з даним позовом.

    ДОВОДИ СУДУ:

    У ст. 1 Закону №3543-ХІІ визначено, що мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

    Відповідно до ч.8 ст.4 Закону №3543-ХІІ, з моменту оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

    На час особливого періоду дія будь-яких прийнятих до настання цього періоду нормативно-правових актів, що передбачають скорочення чисельності, обмеження комплектування або фінансування Збройних Сил України, інших військових формувань чи правоохоронних органів спеціального призначення, зупиняється.

    Згідно з абз.2 ч.1 ст.22 Закону №3543-ХІІ громадяни зобов`язані з`являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов`язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов`язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом Служби зовнішньої розвідки України) для взяття на військовий облік військовозобов`язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період.

    Відповідно до ч.3 ст.22 Закону №3543-ХІІ під час мобілізації громадяни зобов`язані з`явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов`язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов`язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов`язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).

    З матеріалів справи видно, що позивач у 2000 році проходив приписну призовну комісію при Київському райвійськоматі м. Харкова з метою взяття його на військовий облік та визначення придатності за станом здоров`я до військової служби.

    Згідно з довідкою №4/14 від 06.06.2000, виданою Київським райвійськоматом м. Харкова, (а.с.20-21) ОСОБА_1 18.04.2000 визнано "непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку" за графою І, статтею 38 "в" Розкладу хвороб, станів і фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби у Збройних Силах України (Додаток № 1 до Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міноборони України від 04.01.1994 N 2).

    Вказану довідку, як у ній зазначено, було видано замість військового білету. При цьому у довідці зауважено, що позивач: не проходив військову службу та службу в запасі, йому не присвоєно військове звання, а також, що останній не має військово-облікової спеціальності та посадової кваліфікації.

    Той факт, що позивач дійсно був визнаний "непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку" підтверджується також відповіддю ІНФОРМАЦІЯ_9 від 20.10.2022 № 2950, а також наданими зазначеним ІНФОРМАЦІЯ_14 завіреними копіями облікової картки позивача від 06.06.2000 та виписки з книги протоколів по приписці № 38 від 07.03.2000. Інші документи, за повідомленням ІНФОРМАЦІЯ_9 , відсутні у зв`язку із закінченням строків зберігання.

    Аналогічного змісту відповідь ІНФОРМАЦІЯ_9 від 05.01.2023 №70 було надано на ухвалу суду про витребовування доказів.

    Суд відзначає, що на момент призову на військову службу ІНФОРМАЦІЯ_3 мав інформацію про проходження позивачем військово-лікарської комісії та про непридатність його до військової служби з виключенням з військового обліку, проте не взяв до уваги, про що свідчить штамп, зроблений 12.07.2022 відповідачем на звороті виданої 06.06.2000 Київським райвійськоматом м. Харкова довідки № 4/14, про взяття ОСОБА_1 на військовий облік.

    Стосовно доводів позивача про наявність розбіжності у військово-облікових документах позивача, яка полягає у зазначені дати (Київським райвійськоматом м. Харкова 18.04.2000, а ІНФОРМАЦІЯ_10 07.03.2000) та номеру статті (Київським райвійськоматом м. Харкова стаття 38 "в", а ІНФОРМАЦІЯ_10 стаття 86 "а") Розкладу хвороб, станів і фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби у Збройних Силах України (Додаток № 1 до Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міноборони України від 04.01.1994 N 2), то суд вважає за необхідне наголосити, що можливість описки щодо пункту правової норми не спростовує визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку.

    При цьому, за правовими висновками Верховного Суду у постанові від 12.06.2020 у справі № 810/5009/18 до повноважень суду не належить надання оцінки діагнозу на предмет того, чи підпадає він під дію статей розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби з посиланням на п.3.13 глави 3 розділу II Положення №402.

    До того ж із наданої завіреної копії облікової картки позивача підтверджується факт видання ОСОБА_1 взамін військового квитка довідки № 14 про непридатність від 06.06.2000. Дата видачі цієї довідки та складення облікової картки співпадає із датою проставлення 06.06.2000 штампу в паспорті позивача громадянина України Київським райвійськоматом м. Харкова про те, що він є "невійськовозобов`язаним".

    З приводу ж твердження відповідача про те, що за доцільно брати до уваги результати останньої військово-лікарської комісії, а саме довідку ВЛК за №37/5949 від 07.07.2022, то суд враховує, що відповідно до приписів п.3.3 глави 3 розділу II Положення №402, повторно оглядаються ВЛК військових комісаріатів лише військовозобов`язані, визнані непридатними до військової служби, яким позивач не являється.

    В контексті спірних правовідносин, що склались між сторонами, суд вважає за необхідне вказати, що у постанові Верховного Суду від 25.07.2019 у справі №826/13000/18 зазначено, що правова процедура ("fair procedure" - справедлива процедура) є складовою принципу законності та принципу верховенства права і передбачає правові вимоги до належного прийняття актів органами публічної влади.

    Керуючись ст.139, 241-246, 250 КАС України, суд

    ВИРІШИВ:

    Позов задовольнити.

    Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо взяття на військовий облік та призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 .

    Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_15 виключити із військового обліку ОСОБА_1 .

    Ось таке цікаве рішення суду. ТЦК точно не ВНЕСЕ цих даних до "Оберіг" без санкції суду.

    У Реєстрі буде битися Ваш статус "військовозобов'язаного". Потрібно спробувати врегулювати цей момент. Подайте письмову заяву, далі - направте адвокатський запит, за потреби - подавайте позов до суду про зобов'язання вчинити певні дії - внести інформацію про Вашу непридатність з виключенням з військового обліку до системи "Оберіг".

    Крок перший - подати до ТЦК та СП заяву про виправлення інформації, що міститься щодо Вас у Реєстрі "Оберіг".

    2) Чи можу я оформити відстрочку по інвалідності зараз і в той же час намагатися довести свій статус невійськовозобов'язаного? Чи це буде розцінюватися що я сам себе визнав військовозобов’язаним?

    Так, можете, але мені здається, зараз це не дуже доречно. Все ж таки оформивши відстрочку по інвалідності, ТЦК навряд чи погодиться добровільно внести відомості до "Оберіг". Гадаю, потрібно спробувати спочатку подати заяву, почекати реакції, а потім визначатися.

    З повагою!

    • Олександр Клієнт 9 годин тому

      Дякую за відповідь і за рішення суду. На жаль, я не маю нуякої відмітки впаспорті, а також, що мене турбує більш за все, довідка про виключення не була оформлена окремо. Тобто спочатку мені присвоїли звання та статус обмежено придатний, а потім на звороті дописали що я непридатний.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго вечора!

    1) Чи можу я зараз довести свою непридатність до військової служби з внесення запису в єдиний державний реєстр про непридатність до військової служби на підставі того, що в 2003 році я вже був визнаний непридатним (без повторного проходження ВЛК)?

    На жаль, довести свою непридатність в судовому порядку майже нереально, адже незважаючи на те, що Ви були визнані ВЛК непридатним до військової служби - військомат не зняв Вас з військового обліку, а назначив повторне ВЛК на 2008 рік, яке Ви не пройшли.

    Тобто, якби Ви хоч мали відмітку про зняття з військового обліку за п.3.ч.6.статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" , то ще можна було б спробувати в судовому порядку зобов'язати ТЦК внести відомості в Реєстр Оберіг.

    Можливо я неправильно сформував запитання, але я маю на увазі можливість визнання мене невійськовозобов'язаним за умов, що зараз не виключають з військового обліку. Якщо в мене є достатньо підстав для цього, то які дії мені потрібно вчинити?

    Згідно частина 6 статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу"

    Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:

    1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;

    2) припинили громадянство України;

    3) визнані непридатними до військової служби;

    4) досягли граничного віку перебування в запасі.

    ОТЖЕ, ЯКЩО ВЛК ВИЗНАЄ ВАС НЕПРИДАТНИМ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ, ТО ТЦК ПОВИННО ВИКЛЮЧИТИ ВАС З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.

    Порядок визначення ступеня придатності до військової служби визначено в «Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затверджене Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402 .

    Перш за все Вам потрібно, щоб Ваші діагнози були підтверджені належними медичними документами. Як правило це форма первинної облікової документації № 028/о “Консультаційний висновок спеціаліста”, історія хвороби, Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого: форма № 027/о.

    Для того щоб Вас визнали непридатним до військової служби потрібно, щоб Ваш діагноз підпадав під пункт "А" статті Розкладу хвороб або у Вас були виявлені значні порушення функцій.

    Якщо Вас визнають непридатним, то рішення ВЛК оформляється свідоцтвом про хворобу та затверджується обласною ВЛК та ЦВЛК (або регіональною ВЛК), адже згідно п. 3.8. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України Під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов’язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу (додаток 11 до цього Положення) у трьох примірниках, які не пізніше десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП, направляються на затвердження до штатних ВЛК згідно адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи.

    2) Чи можу я оформити відстрочку по інвалідності зараз і в той же час намагатися довести свій статус невійськовозобов'язаного? Чи це буде розцінюватися що я сам себе визнав військовозобов’язаним?

    При зверненні до ТЦК Вам в будь-якому випадку потрібно подавати заяву про відстрочку (додаток 4 постанови КМУ 560) та документ про інвалідність, щоб в ТЦК не було зайвої думки Вас незаконно мобілізувати.

    Це не розцінюватиметься як те, що Ви визнали себе військовозобов'язаним, це скоріше Ви перестрахуєтесь, якщо ВЛК визнає Вас придатним. А якщо ВЛК визнає Вас непридатним, то відстрочку Вам просто не оформлять, а просто виключать з військового обліку.

    Якщо ж Вас визнають придатним, то при оформленій відстрочці Вас не зможуть мобілізувати поки Ви будете оскаржувати рішення ВЛК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Олександр Клієнт 9 годин тому

      Дякую за відповідь.

      військомат не зняв Вас з військового обліку, а назначив повторне ВЛК на 2008 рік

      15.10.2003 р. я був поставлений на облік та визнаний обмежено придатний у в/час з дописом про повторний медогляд у 2008 році.28.11.2003 р. визнаний непридатним зі зняттям з в/обліку.

      Отже,якщо ВЛК визнає Вас непридатним до військової служби, то ТЦК повинно виключити Вас з військового обліку.

      Я хочу вирішити питання з рішенням ВЛК за 2003 рік. На якій піставі попреденє рішення втарачає чинності?

      Це не розцінюватиметься як те, що Ви визнали себе військовозобов'язаним, це скоріше Ви перестрахуєтесь, якщо ВЛК визнає Вас придатним. А якщо Вас ВЛК визнає непридатним, то відстрочку Вам просто не оформлять.

      Я мав на увазі офрмлення відстрочки та звернення до суду без повторного прохождення ВЛК

      • Дерій Владислав Олегович
        Я хочу вирішити питання з рішенням ВЛК за 2003 рік. На якій піставі попреденє рішення втарачає чинності?

        Вам потрібно не чинність/нечинність довідки ВЛК оскаржувати, а бездіяльність Полтавського ОМВК і зобов'язати їх виключити Вас з військового обліку.

        Складнощі полягають у тому, що :

        1. Пройшли строки оскарження у судовому порядку рішень/дій/бездіяльності держорганів. Тому Вам потрібно їх поновлювати та доводити, що 20 років не звертались до суду з поважних причин.

        2. Вам потрібно буде суду прояснити ситуацію за пропущений повторний медичний огляд та відсутність на руках рішення ВЛК за 2003 рік

        3. ОМВК вже не існує, тому спочатку Вам потрібно звертатись до Р(М)ТЦК або ОТЦК (в залежності хто є правонаступником).

        4. Вас направлять на переогляд ВЛК, адже згідно п. 3.3. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України Особи, звільнені з військової служби, визнані непридатними до військової служби, можуть повторно оглядатися ВЛК районних, міських ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку після обов’язкового обстеження у спеціалізованих закладах охорони здоров’я з метою підтвердження або зміни встановленого діагнозу. Лікар - член ВЛК районного, міського ТЦК та СП формує електронне направлення в ЕСОЗ для проведення додаткових обстежень. Медичний огляд цієї категорії громадян проводиться за графою II додатка 1 до цього Положення, а тих, які мають офіцерські звання,- за графою III додатка 1 до цього Положення.

        Тобто, так як у Вас немає відмітки про виключення, то скоріше Вас направлять на медичний переогляд ніж Ви зможете оскаржити бездіяльність ОМВК 20-річної давнини.

        Я мав на увазі офрмлення відстрочки та звернення до суду без повторного прохождення ВЛК

        Згідно пункту 63 Постанови КМУ 560.

        Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією НЕ направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

        У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

        Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

        Отже, постановою КМУ №560 передбачено, що Вас не можуть направити на ВЛК під час розгляду заяви про відстрочку

        Проте, на практиці, в ТЦК скажуть, що Ваша довідка є нечинною та застарілою і Вам не оформлять відстрочку поки Ви не оформите новий ВОД.

        Для оскарження такої бездіяльності Вам доведеться звертатись до суду.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олександре!

    1) Чи можу я зараз довести свою непридатність до військової служби з внесення запису в єдиний державний реєстр про непридатність до військової служби на підставі того, що в 2003 році я вже був визнаний непридатним (без повторного проходження ВЛК)?

    Можна спробувати. Проте, Ви одразу повинні бути готовим до вирішення цього питання у судовому порядку. Якщо вже ТЦК поновив Вас на обліку "автоматично", то просто так виключати останній Вас не буде. Прийдеться поборотись й при тому питання не вирішиться швидко.

    Можливо я неправильно сформував запитання, але я маю на увазі можливість визнання мене невійськовозобов'язаним за умов, що зараз не виключають з військового обліку. Якщо в мене є достатньо підстав для цього, то які дії мені потрібно вчинити?

    Станом на зараз виключають з обліку так само, як і виключали до цього часу. Що саме Ви маєте на увазі під "зараз не виключають з військового обліку"?

    Перше, що Вам потрібно зробити - це звернутись до ТЦК із заявою щодо внесення коректних даних до Єдиного державного реєстру щодо Вашого зняття з обліку. Скорше за все, ТЦК відмовить Вам у цьому проханні, на підставі того, що Наказ МОУ №2 скасований й Ви були лише зняті з обліку, а не виключені.

    Далі Вам прийдеться звертатись до суду та оскаржувати дії ТЦК щодо поновлення Вас на обліку. При тому Вам потрібно буде довести, що "знятий з обліку" за пунктом "а" статті Наказу МОУ №2 тотожнє "виключеному з обліку".

    2) Чи можу я оформити відстрочку по інвалідності зараз і в той же час намагатися довести свій статус невійськовозобов'язаного?

    На мою думку, Ви повинні вирішити для себе, що саме Ви бажаєте отримати в результаті: або визнання Вас невійськовозобов'язаним та виключення з обліку, або ж статус "військовозобов'язаний" та відстрочку у зв'язку з інвалідністю. залежно від Вашого рішення потрібно буде рухатись далі.

    Ви повинні розуміти, що особа не може мати одночасно два статуса. Тобто, якщо Ви зараз будете оформлювати відстрочку, то погодитись з тим, що є військовозобов'язаним. Після цього буде набагато складніше довести, що Ви невійськовозобов'язаний, як ТЦК так і суду. До чого Ви більше схиляєтесь? Готові витратити час на оскарження дій ТЦК або ж Вам буде простіше просто оформити відстрочку в ТЦК? Як Ваш сттан здоров'я? Ви аналізували Розклад хвороб Наказу МОУ №402, аби розуміти чи можете Ви, наприклад, розраховувати на виключення вже за чинним Наказом МОУ?

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України