Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня чи повинен сам обмежено придатний йти в тцк якщо немає повістки
Чи пов'язаний статус обмежено придатного з продовженням відстрочки за сімейними обставинами це не буде перепоною
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (13)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
До 02.2025 року повинні пройти ВЛК. Це норма закону. У разі не проходження буде адміністративна відповідальність.
Зрозуміло ,а якщо немає повістки
І чи буде це перепоною для продовження відстрочки
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДо 02.2025р. - ні. Після - якщо буде штраф, можливі проблеми з оформленням.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Дмитро!
Не зобов'язаний. Норма Закону вказує тільки на те, що Ви підлягаєте переогляду. Остання не зазначає, що для того Ви повинні з'явитись самостійно. Військовозобов'язані викликаються на проходження ВЛК повісткою.
Відповідно до Закону України № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який набрав чинності 04.05.2024 року:
ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
«2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби».
Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів".
Згідно Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
з’являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов’язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов’язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду".
З повагою, адвокат Айвазян.
А не буде це перепоною для продовження відстрочки після 10 лютого чи можуть виникнути проблеми
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНе можу відповісти Вам на це питання однозначно.
Згідно законодавства Ви не маєте обов'язку йти до ТЦК самостійно та прохати направити Вас на ВЛК. Як також, ТЦК не має права притягнути Вас до відпоідальності за те, що саме останній не виконав покладені на нього обов'язки та не видав (надіслав) Вам повістку.
Як ж буде відбуватись на практиці, поки що невідомо. Побачимо вже у лютому. На мою думку, оскаржити теоретично можливий штраф, Ви зможете без проблем, вріховуючи вищевикладене. Крім того, оформлення відстрочки жодним чином не стосується порушення правил військового обліку або мобілізаційного закондавства.
Станом на зараз є проблема у військовозобов'язаних, які отримають відстрочку саме через Резерв+. Якщо присутній запис про порушення правил військового обліку, відстрочка не оформляється. В самих ТЦК (в деяких) є практика - спочатку сплата штрафу, а потім все інше.
Тож, в кінцевому варіанті вирішувати Вам. В принципі, якщо Ви маєте оформлену відстрочку, то ВЛК бажано проходити саме в цей момент. Оскільки рано чи пізно Вам все одно прийдеться його пройти.
З повагою, адвокат Айвазян.
Зрозуміло я так зрозумів що статус обмежено придатного не є перепоною для продовження відстрочки за сімейними обставинами і не можуть відмовити у продовжені
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗвичайно, що ні. Перепоною для оформлення або продовження відстрочки є тільки відсутність підстав для відстрочки. Той факт, що ТЦК відмовляє із будь якої надуманої причини, не значить, що це законно.
Дякую що заспокоїли
Тож якщо вже два рази давали відстрочку і обставини не змінились не мають права відмовляти і вимагати чогось більшого
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНе мають, Дмитро. Статус "обмежено придатний" відповідно до законодавтсва, яким повинні керуватись ТЦК, не позбовляє Вас права на продовження відстрочки та не є підставою для відмови.
Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суб`єкт владних повноважень (ТЦК) зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Самостійного обов'язку йти до ТЦК та проходити ВЛК у Вас немає, але якщо Вас направлять на медичний огляд (наприклад, повісткою), то Ви будете зобов'язані його пройти.
На даний час підстав для притягнення до адміністративної відповідальності за те, що Ви самостійно не пройшли повторний огляд - немає та невідомо чи взагалі будуть за це накладати штраф, адже згідно законодавства Вас повинні викликати повісткою та вручити направлення на ВЛК.
Ні, це не буде перепоною.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Я вірно розумію що якщо вже двічі отримував відстрочку за сімейними обставинами і подав знову на продовження після 10 лютого статус обмежено придатного не вплине на це і не може бути причиною для відмови
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВсе правильно розумієте.
На Ваше право на відстрочку не впливає Ваш статус обмежено придатного та проходженя/непроходження ВЛК.
Проте, якщо Ви захочете самостійно пройти медичний огляд, то краще йти до ТЦК поки у Вас є право на відстрочку, адже в такому випадку Вас не мають права мобілзувати.