Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю.
у мами 2 група інвалідності. у батька відстрочка по догляду. у мене відстрочка по аспірантурі.
Підкажіть, будь ласка:
1- чи можу я виїхати з мамою закордон вдвох?
2- чи можу я виїхати за кордон з мамою та батьком втрьох?
3- які необхідні документи для перетину кордону?
Дякую.
З повагою,
Дмитро
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Дмитре!
Лише на підставі відстрочки у зв'язку з навчанням в аспірантурі виїхати за кордон Ви не зможете. Таке Правилами перетинання кордону громадянами України не передбачено.
Батько виїхати зможе разом із мамою:
"2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;
особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;".
Для виїзду батьку також знадобиться е-ВОД.
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую, Юрію!так, я знаю, по відстрочці п1 ч3 ст23 я не можу перетинати кордон. але чи можу я виїхати з мамою разом закордон як її син, що супроводжує? прописка в нас одна й та сама.у тата відстрочка по догляду за мамою.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВиїжджати втрьох я Вам точно не раджу. Оскільки в батька оформлена відстрочка саме по догляду за Вашою матір'ю, можуть виникнути складнощі.
Щодо Вашого виїзду удвох з матір'ю, то пункт 2-1 взагалі не передбачає оформлення відстрочки для перетину кордону, як супроводжуючому одного із батьків з інвалідністю. Проте, все залежатиме від прикордонників.
Наприклад, маю вмпадок на тому тижні дуже схожий на Ваш. У хлопця оформлена відстрочка по навчанню, а виїжджав із матрі'ю. В результаті отримав відмову у перетині, оскільки прикордонники зазначили, що відстрочка повинна бути оформлена саме на підставі догляду (утримання) за матір'ю.
Тож, як Вам пощастить. Можливо, виїхати вдасться, а, можливо, й ні.