Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
887 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Оформив відстрочку через Резерв, як особа з інвалідністю 3 групи безстроково.
У Резерв відстрочка є, але я не маю довідки від РТЦК про оформлену відстрочку. Чи безпечно йти до РТЦК, якщо відстрочка оформлена у Резерв?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, так. У вашому випадку це безпечно. Держава так і задумала через додаток , щоб знизити навантаження на ТЦК.
На всяк випадок з собою візьміть довідку МСЕК, пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда.
Витягу з додатку резерв плюс достатньо, щоб підтвердити відстрочку, паперова довідка не обов'язкова.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
З якою метою йдете до ТЦК?
Загалом йти безпечно, адже маючи відстрочку в Резерв+, то в паперовій довідці (додаток 6) немає необхідності.
При поході до ТЦК візьміть на всяк випадок заповнену заяву про відстрочку (додаток 4), довідку МСЕК або роздрукованим е-ВОД з Резерв+
Проте, в майбутньому вимагайте видачі Вам паперову довідку, адже зі всима цими кібератаками, то краще мати довідку та/або відмітку про відстроку в паперовому ВОД
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ВИ ВЖЕ МАЄТЕ ВІДСТРОЧКУ, ЯК ОСОБА З ІНВАЛІДНІСТЮ.
Чоловіки, які мають інвалідність, якщо вони не виключені з військового обліку, то вважаються військовозобов'язаними. А тому такі особи можуть отримати повістку для уточнення даних і зобов'язані з'явитися у ТЦК та СП.
Особи з інвалідністю будь-якого ступеня, затвердженого в Україні, мають право на відстрочку від мобілізації. Але при цьому можуть добровільно мобілізуватися за своєю згодою.
Якщо ж вони не мають наміру добровільно мобілізуватися, то не забовязані проходити ВЛК, якщо вони вже стоять на військовому обліку.
Водночас, якщо особа з інвалідністю не стоїть на військовому обліку або інвалідність виникла після останнього візиту до ТЦК, вона може пройти ВЛК для можливого виключення з військового обліку.
При цьому необхідно розуміти, що критерії для визначення інвалідності та підстав для її надання за законом відрізняються від критеріїв придатності до військової служби згідно з наказами Міноборони № 402 та № 490.
Тому особа з інвалідністю, навіть ІІІ або II групи, може бути визнана ВЛК придатною до військової служби. Такі особи не підлягають виключенню з військового обліку й залишаються призовниками чи військовозобов'язаними.
Також слід враховувати ще один нюанс — особи, які визнані непридатними до військової служби зобов'язані проходити ВЛК кожні п'ять років (це регламентовано Наказом МОУ 402). Якщо громадянин цього не робив, то одразу після уточнення даних його можуть направити на проходження ВЛК.
ВАЖЛИВО:щоб не сталося ситуації, коли особа з інвалідністю має право на відстрочку, і хоче нею скористатися, але її мобілізують через рішення ВЛК про придатність, проходження ВЛК необхідно починати після того, як письмово надали в ТЦК документи про наявність відстрочки або ТЦК прийняв заяву та документи на відстрочку.
ОТЖЕ:
1. ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ НЕПРИДАТНОСТІ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ НЕОБХІДНО ПРОЙТИ ВЛК.
2. ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ В ЗВ'ЯЗКУ З ІНВАЛІДНІСТЮ, ВЛК ПРОХОДИТИ НЕ ПОТРІБНО.
АЛЕ, ЯКЩО ПІСЛЯ ОСТАННЬОГО ВЛК ПРОЙШЛО БІЛЬШЕ 5 РОКІВ, ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНОГО НАПРАВЛЯЮТЬ НА ВЛК, НЕ ЗВАЖАЮЧИ НА ЙОГО ІНВАЛІДНІСТЬ.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Антоне!
Як особа з інвалідністю ІІІ групи, Ви маєте право на відстрочку від мобілізації.
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
2) визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії)".
Реалізувати своє право Ви повинні були (що і зробили) шляхом оформлення відстрочки. У Вашому випадку варіантів оформлення відстрочки було два, а саме: шляхом подання заяви до ТЦК або ж шляхом подання заявки у Резерв+.
У першому варіанті відстрочка оформлюється через комісію з надання відстрочок і саме в цьому випадку ТЦК надає Додаток 6 (довідку про відстрочку):
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
"58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.
59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.
На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.
У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.
До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період".
У Вашому ж випадку, оскільки Ви оформили відстрочку автоматично через Резерв+, а не через комісію в ТЦК, відповідна довідка не передбачена. Тож, цілком достатньо мати запис про оформлену відстрочку у Резерв+ та у Вашому е-ВОД. Отже, не бачу сенсу відвідувати ТЦК задля того, аби отримати довідку про надання відстрочки.
Щодо ситуації в цілому, то будь який Ваш похід до ТЦК є безпечним, оскільки Ви маєте оформлену у законний спосіб відстрочку від мобілізації.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Військовозобовʼязані, які оформили відстрочку від мобілізації на підставах, які передбачені ст.23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" повинні мати документи, які підтверджують позитивне рішення комісії з питань відстрочки.
Відомості стосовно оформленої відстрочки вносяться в реєстр військовозобовʼязаних. Інформація стосовно надання відстрочки може вписуватись у письмовий військово-обліковий документ та автоматично відображається в електронному військово-обліковому документів.
Фактично, підтвердженням оформленої відстрочки є довідка встановленої форми або відмітки у військово-облікових документах про оформлену відстрочку.
Однак у разі відображення наданої Вам відстрочки в застосунку Резерв+ жодних питань у Вас не виникне.