Задайте питання юристу

888 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 05 січня 2025, питання №124918

Будет ли уважительная причина не прихода по повестке если сотрудник в отпуске на момент наказа и на дату повестки?

Добрый день. Работа по трудовой.Вопрос по поводу уважительной причины если на момент наказа от предприятия сотруднику и даты на которую назначена повестка работник в отпуске, а на момент когда распоряжение пришло от ТЦК предприятию и еще не был выставлен сотруднику документ Наказ от предприятия сотруднику то не был на больничном сотрудник тогда. Если например в организацию где работает человек по трудовой приходит распоряжение от тцк о вручении повестки 10 числа, предприятие 15 числа составляет наказ сотруднику о вручении повестки, где назначено на 20 число что в тцк сотруднику нужно прийти, а сотрудник в отпуске с 12 числа по 25 число и соответственно с наказом не ознакамливался. Будет ли это считаться уважительной причиной что не пришел по повестке? Учитывая тот нюанс что в организацию 10 число пришло распоряжение только наказ 15 числа выставлен сотруднику?
—----------
Распоряжение например 10 числа
Приказ от предприятия например 15 числа выставлен
Повестка назначена например на 20 числа
Больничный например с 12 числа по 24 числа

Відповіді юристів (5)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Чи підприємство направило повідомлення про те, що ТЦК викликає працівника?

    Згідно пункту 47 постанови КМУ 1487 У разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів (додаток 13) щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов’язані:

    • видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів, довести його до відома таких осіб під особистий підпис, а у разі виконання такими особами дистанційної, надомної роботи, у період їх тимчасової непрацездатності, перебування у відпустці або у відрядженні - рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення у частині, що стосується їх прибуття до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у визначені строки, та надіслати копію відповідних наказів (розпоряджень) та підтвердну інформацію або документи про здійснення оповіщення у триденний строк до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів;
    • вручити призовникам, військовозобов’язаним та резервістам повістки про явку за викликом до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу (за наявністю);
    • письмово повідомити з наданням витягів з наказів (розпоряджень) відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, відповідним підрозділам розвідувальних органів про осіб з числа призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні;
    • забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов’язаних та резервістів до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу.

    Отже, якщо працівник у відпустці, підприємство повинно поштою направити йому рекомендований лист з копією наказу (розпорядження) про явку до ТЦК.

    Згідно частини 3 статті 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

    Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:

    • перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
    • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує СІМ календарних днів.

    Отже, якщо працівник отримає повідомлення про прибуття до ТЦК, то лікарняний є поважною причою для неявки, але після його закінчення працівник все рівно повинен буде явитися до ТЦК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Юра Клієнт 4 дні тому

      якщо буде відпустка, при тому підприємство також укрпоштою відправить лист з повісткою

      Приказ от предприятия например 15 числа выставленПовестка назначена например на 20 числаБольничный например с 12 числа по 24 числато це буде поважна причина відпустки з такими умовами ?

      • Дерій Владислав Олегович

        Так, це буде поважною причиною. Але Ви повинні повідомити ТЦК про те, перебуваєте на лікарняному і після його закінчення самостійно явитися до ТЦК

        • Юра Клієнт 3 дні тому

          я извиняюсь, вопрос по отпуску у меня , не по больничному , там была опечатка . ---это верный текст

          Будет ли уважительная причина не прихода по повестке если сотрудник в отпуске на момент наказа и на дату повестки ?

          —---

          Добрый день. Извиняюсь что повторяюсь , все таки хочу определиться . Работа по трудовой.Вопрос по поводу уважительной причины если на момент наказа от предприятия сотруднику и даты на которую назначена повестка работник в отпуске, а на момент когда распоряжение пришло от ТЦК предприятию и еще не был отпуск в тот момент у сотрудника . Если например в организацию где работает человек по трудовой приходит распоряжение от тцк о вручении повестки 10 числа, предприятие 15 числа составляет наказ сотруднику о вручении повестки, где назначено на 20 число что в тцк сотруднику нужно прийти, а сотрудник в отпуске с 12 числа по 25 число и соответственно с наказом не ознакамливался. Будет ли это считаться уважительной причиной что не пришел по повестке? Учитывая тот нюанс что в организацию 10 число пришло распоряжение только наказ 15 числа выставлен сотруднику, при том что предприятие еще отправит по укрпочте повестку?

          —---

          Распоряжение например от ТЦК и СП например 10 числа

          Приказ от предприятия сотруднику например 15 числа выставлена

          Отправлена посылка от работодателя укрпочтой 15 числа отправлена сотруднику

          Повестка назначена например на 20 числа

          Отпуск например с 12 числа по 24 числа

          Например с 12 числа по 24 числа это будет уважительная причина отпуска с такими условиями при том что предприятие где работает сотрудник еще отправит по укрпочте повестку?

          • Дерій Владислав Олегович

            Відпустка - не є поважною причиною для неявки.

            Єдиний варінт - це якщо Ви не отримаєте рекомендованого листа від роботодавця. В такому випадку Ви просто не знатимете про те, що є повістка.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA