Задайте питання юристу

889 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 11 січня 2025, питання №125269

На яку категорію ВЛК розраховувати?

Доброго дня.
Проходив ВЛК бiльше року назад та получив обмежено-придатного на пiдставi статтi 61б i 57б.
Маю поширенний псорiаз по всьому тiлу (голова,торс,пах) i бляшки стабiльно з'являються , ремісії не було рокiв 6-8 а якщо перестаю мастити мазю - вони поширюються.
Також пошкодженний на колiнi менiск i надколiнник iз-за чого не можу багато ходити (присiдати зовсiм не можу)

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Максиме!

    З приводу псоріазу, то все залежить від процентного ураження шкірного покрову.

    Згідно із Додатком 2 до статті 57 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402:

    Поширені форми хвороб шкіри та підшкірної клітковини характеризуються висипаннями на значній поверхні шкірного покриву, з ураженням двох та більше анатомічних областей.

    Під обмеженими формами хвороб шкіри та підшкірної клітковини розуміють поодинокі осередки враження будь-якої локалізації, що займають невелику площу однієї з анатомічних областей (стопа, гомілка, кисть, голова тощо).

    Часто рецидивними формами хвороб шкіри та підшкірної клітковини вважаються такі форми, за яких загострення виникають два та більше разів на рік. Безперервно рецидивними формами вважаються форми з неповним клінічним одужанням після проведеного курсу лікування; загострення спостерігається в строк до одного місяця після виписки зі стаціонару.

    1) віднесений до пункту «а» поширений безперервно рецидивуючий дифузний бляшковий псоріаз передбачає дуже тяжку форму захворювання (ураження понад 70 % шкірного покриву) або тяжку форму захворювання (ураження понад 50 % шкірного покриву) з ураженням шкіри в паховій ділянці, промежині, геніталіях або долонь і підошов з утворенням тріщин.

    2) до пункту «б» належать також обмежені, але великі бляшки псоріазу на голові, відкритих ділянках шкіри, а на обличчі - будь-якої величини. Великою слід вважати бляшку псоріазу розміром з долоню хворого та більше.

    Згідно із Додатком 2 до статті 61 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402:

    Щодо іншої Вашої хвороби, то потрібно розуміти яку ФНС Ви маєте.

    При прийнятті постанови про ступінь придатності до військової служби у разі захворювань кісток та суглобів слід враховувати схильність захворювання до рецидивів або прогресування, стійкість ремісії, результати лікування. Постанова про ступінь придатності до військової служби приймається за пунктами «а», «б» чи «в» залежно від ступеня порушень функцій на момент медичного огляду.

    1) до пункту «а» належать:

    • кістковий або фіброзний анкілоз великого суглоба в хибному положенні;
    • патологічна рухливість або стійка контрактура суглоба зі значним обмеженням обсягу рухів;
    • асептичний некроз головки стегнової кістки або інших кісток, що утворюють великі суглоби;
    • стани після ендопротезування великих суглобів (особи, що оглядаються за графою III Розкладу хвороб, при задовільних результатах протезування оглядаються за пунктом «б»);
    • деформуючий артроз в одному з великих суглобів III-IV стадій (наявність грубих кісткових розростань суглобових країв не менше 2 мм, руйнування суглобового хряща - ширина суглобової щілини менше 2 мм) з частими (2 та більше разів на рік) рецидивами загострень, з больовим синдромом та деформацією вісі кінцівки;
    • дефект кісток більше 1 см з нестабільністю кінцівки при незадовільних результатах лікування;
    • псевдоартроз стегнової та великогомілкової кістки;
    • остеомієліт за наявності секвестрів, секвестральних порожнин, свищів, які довго не загоюються або часто (2 та більше разів на рік) відкриваються.
    • При анкілозах великих суглобів у функціонально вигідному положенні або за належної компенсації придатність до військової служби осіб, що оглядаються за графами II, III Розкладу хвороб, визначається за пунктом «б».

    2) до пункту «б» належать:

    • деформуючий артроз в одному з великих суглобів II стадії (ширина суглобової щілини на рентгенограмі - 2-4 мм) з больовим синдромом;
    • остеомієліт (у тому числі і первинно хронічний) з щорічними загостреннями;
    • стійкі контрактури одного з великих суглобів з помірним обмеженням обсягу рухів;
    • звичні (3 та більше разів на рік) вивихи великих суглобів, які виникають при незначних фізичних навантаженнях, з вираженою нестійкістю (розхитаністю) або рецидивним синовіїтом суглоба та супроводжуються помірною гіпотрофією м’язів кінцівки.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України