Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
889 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день! Підкажіть, яким чином можна зробити так, щоб на ВЛК були враховані подані документи? Особливо паперові виписки з лікарень, яких немає в есос?
Переживаємо, що якщо віддамо просто копії і покажемо оригінал, то їх можуть не прийняти до уваги.
Можливо треба написати і зареєструвати якусь заяву?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Світлана!
Написання вищезгаданої заяви не передбачено законодавством.
Щодо врахування ВСІХ наявних медичних документів - це обов'язок ВЛК.
Відповідно до Наказу МОУ №402:
Пункт 3.4 глави 3 розділу II:
Пункт 3.11 глави 3 розділу II:
У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
З повагою, адвокат Айвазян.
Чоловік має підтверджуючі документи щодо статті 47 бронхіальна астма J45-J46 а) тяжка персистуюча бронхіальна астма.
У нього є підтвердження від профільних спеціалістів з різних медичних закладів, у тому числі виписки з лікарні. Дані деяких лікарів зафіксовані і в ЕСОЗ.
Ви могли б порадити, як коректно і юридично грамотно чоловіку звернути увагу фахівців ВЛК на те, що його захворювання підпадає під категорію "Непридатні до військової служби" відповідно до наказу №402?
Чи може ВЛК не дивлячись на заключення профільних спеціалістів-лікарів визнати астму менш тяжкою (насправді астма дійсно тяжка, захворювання багаторічне) і встановити ступінь придатності "придатний"?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіРозумієте, Світлана, на ВЛК знаходяться профільні лікарі, тож, побачивши діагноз Вашого чоловіка, який підпадає під пункт "а", останні самі повинні прийти до такого висновку. Тож, у юридично-грамотному зверненні не має сенсу.
Якщо ж ВЛК, незважаючи на це, прийме іншу постанову, то як би Ваш чоловік не звертав на це увагу саме в цій ВЛК - рішення, навряд чи змінять. Тому далі він має право подати заяву на переогляд в обласній ВЛК.
Якщо астма дійсно тяжка, то поставити "придатний" не зможуть.
Крім, того, якщо ВЛК буде недостатньо виписок Вашого чоловіка, його повинні направити на додаткове обстеження саме у державну лікарню.
Ви не пробували пройти обстеження в останній самостійно? Стаціонар, наприклад? Аби при проходженні ВЛК мати відповідні документи.
Ви дивились Додаток 2 до 47 статті? Захворювання чоловіка підпадає під наступне:
1) до пункту «а» належить персистуюча бронхіальна астма контроль над якою неможливо досягти на 4-5 кроці терапії (високі дози ІГКС в комбінації з бета-агоністами тривалої дії, холінолітиками тривалої дії).
Обов’язковим інструментальним підтвердженням відсутності контролю є збереження низьких показників ОФВ1 ≤ 60 % та збереження гіперреактивності бронхів (приріст ОФВ1 ≥ 12 % або 200 мл) при спірометрії.
Необхідно диференційовано підходити до хворих, які, крім БА, мають інші захворювання, що супроводжуються зниженням показника ОФВ1 (ХОЗЛ, ХСН, синдром альвеолярної гіповентиляції легень тощо).
Важливо проводити диференційну діагностику БА та ХОЗЛ, спираючись на наявну клінічну картину (вік, фактори ризику, сімейний анамнез, супутні захворювання) та показники спірометрії. Можлива наявність у хворого одночасно БА та ХОЗЛ. Достовірним критерієм наявності БА у хворого на ХОЗЛ є високі показники зворотності та варіабельності бронхіальної обструкції (приріст ОФВ1 ≥400 мл) при постбронходилятаційному співвідношенні ОФВ1/ФЖЄЛ < 0,7.