Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
893 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Приїхали в Україну в 2014 році. Жінка получила ПМЖ. На той час в Міграційній службі ніхто не підсказав що потрібно вписати дочку. Я громадянин України жінка Громадянка РФ але з ПМЖ в укр. Дочка від громадянського браку, батько ні де не вказується (документ є) зараз дочці виповнилось 14 років. Треба зробити ПМЖ і удочорити або зробити опікунство. Або любий дієвий спосіб щоб залишитись в Україні без виїздів з України
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Насправді, 14-річна дочка може перебувати в Україні без будь-яких документів, оформлених в Україні до 18 років.
Згідно з п. 4 ст. 16 ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» особи, які не досягли 18 років, звільняються від реєстрації на території України.
Хоча при бажанні до досягнення дитиною 16 років можна вписати дані дитини до посвідки матері.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Так як дитині існувати без якихось документів ? Тільки закордонний РФ. У міграційній службі нам сказали що ми уже не можемо вписати дитину у посвідку. Якби це було зроблено раніше при отриманні посвідки ( по їх словам ) у нас би не було таких проблем з оформленням посвідки дитині
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗакордонного паспорту РФ достатньо дитині для перебування на території України.
Тим більше, що згідно пункту 8 Інструкції про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства Примусове повернення не застосовується до іноземців, які не досягли 18-річного віку.
Проте, Ви можете звернутися до Державної міграційної служби та спробувати отримати посвідку на проживання на підставі воз'єднання сім'ї.
Базовий пакет документів включає:
1. Заява від імені дитини (подається матір'ю дитини).
2. Паспорт дитини або свідоцтво про народження.
3. Документи, що підтверджують законні підстави перебування в Україні (посвідка на проживання матері).
4. Документ про місце проживання в Україні (договір оренди, свідоцтво на право власності тощо).
5. Медична страховка (загалом вона потрібна лише тимчасової посвідки).
6. Квитанція про сплату адміністративного збору.
ці всі документи уже є в міграційній службі. Але вони від нас вимагають посвідку про не судимість дитини з країни імігранта. Яку само собою без виїзда ми не можемо взяти. Дитина з 2010 року в Україні з 2014 року, ходила в садочок з першого по девятий ходить у школу а у нас вимагають довідку про несудимість з країни якої вона виїхала коли було 3 рочки… Правда ми в Міграціонці подавали на посвідку а не на возєднання сімї
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВи отримали письмову відмову ДМС у видачі посвідки або письмову вимогу надати довідку про відсутність судимості?
Виїзжати за кордон не раджу, адже, навіть, якщо мати дитини має посвідку на проживання, то без візи її можуть не впустити до України. Хоча законодавством передбачено, що самої довідки достатньо.
При необхідності Ви можете отримати український Витяг про відсутність судимості https://guide.diia.gov.ua/view/vytiah-z-informatsi... Законодавством передбачено, що довідку про несудимість може отримати будь-яка особа, як українець, так і іноземець, який проживає на території України.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Антоне!
Готував детальну відповідь на Ваше питання, але щойно побачив Ваш коментар на відповідь колеги, і зрозумів, що звичайний алгоритм дій в цьому випадку не спрацює.
Якщо б дитина ще не мала паспорту рф, то її всиновлення можна було б здійснити стандартним шляхом, а саме:
Питання усиновлення одним з подружжя дитини іншого з подружжя, врегульовано такими правовими актами:
Для усиновлення дитини те з подружжя, хто бажає її усиновити, звертається з відповідною заявою до служби у справах дітей за місцем проживання дитини. До заяви додаються:
Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та документів складає акт обстеження житлово-побутових умов дитини, з'ясовує чи згодна дитина на усиновлення відповідно до пункту 72 Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, розглядає питання про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини і готує проект відповідного висновку.
Висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини оформляється на бланку районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, підписується головою (заступником голови), скріплюється печаткою та видається заявнику під розписку.
Разом з висновком заявнику повертаються пронумеровані, прошнуровані, скріплені печаткою та завірені підписом керівника (заступника керівника) служби у справах дітей документи, подані кандидатом в усиновлювачі.
Для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити.
Згода дитини на усиновлення надається письмово або усно залежно від віку та стану здоров'я дитини.
Для з'ясування, чи згодна дитина на усиновлення, представник служби у справах дітей у присутності представника дитячого або іншого закладу, в якому проживає (перебуває) дитина, чи прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників проводить бесіду з дитиною. Якщо дитина усвідомлює факт усиновлення, представник служби у справах дітей роз'яснює дитині його правові наслідки.
Письмова згода дитини на усиновлення засвідчується представником служби у справах дітей із зазначенням особи, у присутності якої вона була надана, що підтверджується підписом такої особи.
Якщо дитина у зв'язку з її віком або станом здоров'я не усвідомлює факту усиновлення, усиновлення проводиться без її згоди.
Про надання дитиною усної згоди на усиновлення або здійснення усиновлення без згоди дитини зазначається у висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. При цьому зазначаються прізвище, ім'я, по батькові представника служби у справах дітей, який проводив бесіду з дитиною, та представника дитячого закладу чи прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників, у присутності яких дитина надала згоду на усиновлення, або наводяться причини, з яких усиновлення здійснюється без згоди дитини.
Остаточне рішення про усиновлення дитини приймає суд.
Для цього той з подружжя, хто бажає усиновити дитину особисто звертається із заявою про усиновлення дитини до суду за місцем проживання (перебування) дитини.
Орієнтовний перелік документів, які подаються до суду разом із заявою:
Проте, якщо дитина вже має паспорт рф й відповідно є законою громадянкою цієї країни, то питання будь яких правових дій з нею, включно із усиновленням, значно ускладнюється.
Справа в тім, що всі державні органи й установи, як то Миграційна служба України, ДРАЦСи, місцеві органи влади тощо, мають негласну вказівку протягом усієї дії військового часу не вирішувати жодного питання, пов'язаного з інтеграцією громадян рф в українське серидовище. Серед них чи не перше місце займає таке важливе питання, як отримання українського громадянства, а також отримання посвідок про тимчасове чи постійне проживання на території України.
Складно сказати, як можна діяти в таких випадках, але перше, що приходить в голову, очевидно ця ситуація може дійти навіть до суду й не факт, що так вона буде вирішена.
Тому, з усиновленням найближчим часом абсолютно точно нічого не вийде, як і з громадянством. Що стосується ПМП, то на цьому шляху Вас також чекає купа проблем, вирішувати які прийдеться по мірі їхнього надходження, в тому числі, в судовому порядку.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіАнтон, на доповнення до своєї відповіді хотів би сказати Вам дещо важливе.
В Україні є знані громадські організації, які предметно допомогають у розв'язанні таких проблем, як Ваша. Кажу Вам це тому, що це питання лише частково правове, проте, багато в чому - політичне.
Серед таких організацій є благодійний фонд "Право на захист", який працює під егідою головного офісу комісара ООН з прав людини (УВКБ ООН). Ця організація допомогає громадянам інших країн, як також, особам без громадянства, захистити свої права в Україні. В них є адвокати, які мають досвід співпраці з українськими державними органами та установами, що покликані вирішувати проблеми згаданої категорії іноземців.
До них можна звернутись тут: https://r2p.org.ua.
Ваш випадок - це як раз їхня сфера діяльності.
Я з ними співпрацював з приводу вирішення питань деяких своїх клієнтів, й можу сказати, що вони працюють достатньо ефективно, а що більш важливо, самовіддано.