Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
895 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте.В 2023 году я приобрела недвижимость будучи в официальном браке.Дом оформлен на меня.От первого брака имею сына и в нынешнем браке есть дочь.У супруга два сына от разных женщин с которыми он не был в браке,но дети признаны,один на его фамилии,второй на фамилии матери.В случае если что то случится(не доведи господи)с моим супругом,его сыновья имеют право на часть дома и вообще на то что мы нажили в браке.если да,что мне нужно сделать для того чтоб этого не было.Потому что все что приобреталось, всё было заработано мной и частично помогали мне родители.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Статтями 1261-1265 ЦК передбачено 5️ черг спадкування за законом, які у визначеному законодавством порядку закликаються до спадкування почергово.
У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, другий з подружжя та батьки.
У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.
У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.
Також у п'яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Дай Бог, аби все було добре. За відсутності заповіту чоловіка на користь Вас або іншої особи, його діти є спадкоємцями першої черги, як і дружина, тобто Ви. Фактично це все виглядатиме так:
Квартира придбана у шлюбі, а тому і Ви, і він має по 50 %. У випадку не дай Бог чогось ділитиметься лише його частина, тобто 50 %. Ваші 50 % будуть з Вами. А його 50 % ділитимуться між спадкоємцями, зокрема першої черги, куди також відносяться і діти. Якось так.
З повагою!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
1. Всі діти мають рівні права на спадщину післі смерті батька.
2. Все майно придбане під час брака - спільне майно подружжя в незалежності від того на кого це майно оформлене.
3. Чоловік може у нотаріуса відмовитися від своєі частки майна на Вашу користь (Договір поділу майна).
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня,так у разі чого всі діти чоловіка будуть мати право на спадщину у рівних частинах разом з вами
Тому у вашому випадку, треба, подарувати майно наприклад своїй спільній дитині у такому разі, інші діти не будуть претендувати на майно.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Так, на даний час діти чоловіка мають право на частку Вашого дому, адже в першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК).
За загальним правилом, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Статтею 63 Сімейного Кодексу України передбачено, що дружина і чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Але Сімейним кодексом України визначено, що деяке майно, право власності на яке набуто одним з подружжя під час шлюбу, є особистою власністю такої особи та, відповідно, не підлягає поділу.
Згідно статті 57 СКУ особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:
1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;
2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;
4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";
5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.
ОТЖЕ, якщо будинок Ви купили у шлюбі, то він належить Вам з чоловіком на праві спільної сумісної власності (по 50 % кожному). І якщо з чоловіком, щось станеться, то право на спадщину отримаєте Ви, дочка та два сини чоловіка (кожен по 1/8 частки будинку).
У Вас є такі варіанти:
1. Оформити з чоловіком шлюбний договір та передбачити в ньому умову, що все майно належать на праві особистої власності того з подружжя, на кого воно зареєстроване.
2. Звернутися до нотаріуса та оформити з чоловіком договір дарування його частки Вам.
3. Чоловік може скласти заповіт на Вас або дочку (проте, є ризик, що чоловік може скасувати заповіт або переоформити його на іншу особу)
4. Оформити нотаріальний договір про поділ майна, згідно якого будинок належить повністю Вам.
З повагою, юрист Дерій В.О.!