Задайте питання юристу

897 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 17 лютого 2025, питання №127401 350₴

Чи правомірне вручення мобілізаційної повістки під час діючого бронювання?

З 12.06.2025 знаходжусь на тривалому лікарняному, після операції на хребті, маю бронювання по 21.02.2025
09.01.2025 за рекомендацією роботодавця, знаходячись на лікарняному пройшов ВЛК (для подальшого подання на бронювання). Мав статус - "обмежено придатний", після ВЛК маю статус - " придатний для частин забезпечення......"
Після подання результатів ВЛК в ТЦК майже два тижня мені пропанували прийти наступного дня, через два дні, і.т.п.
21.01.2025 коли я в черговий раз прийшов щоб отримати своє тимчасове посвідчення, з внесеними змінами стосовно в пройденого ВЛК , я отримав мобілізаційну повістку на наступній день по закінченню діючого бронювання, а саме на 22.02.2025. На моє зауваження що я знаходжусь на лікарняному і маю ще місяць діючого бронювання мені відповіли що все законно і зараз такі правила.

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олексію!

    Мобілізаційне розпорядження мають право вручити військовозобов'язаному, який підлягає призову. Отже, для того, аби військовозобов'язаний підлягав призову, останній не повинен мати підстав для відстрочки, особливо тих, що належним чином вже реалізовані. Тобто, ТЦК зобов'язаний був видати Вам повістку на уточнення даних на 22.02.2025 року, пересвідчатись при тому, що Ви не маєте права на відстрочку, а тільки після того вручити мобілізаційне розпорядження.

    Згідно пункту 88 Постанови КМУ №560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період":

    "На основі результатів проведення медичного огляду та професійно-психологічного відбору резервістам та військовозобов’язаним, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (Центральному управлінні або регіональних органах СБУ чи відповідному підрозділі розвідувальних органів) під особистий підпис вручається повістка щодо призову на військову службу під час мобілізації та відправлення до місць проходження військової служби".

    Втім, явка за такою повісткою є обов'язковою, аби не давати підстав ТЦК для притягнення Вас до кримінальної відповідальності за статтею 336 ККУ.

    Коли роботодавець збирається продовжити Ваше бронювання?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олексій Клієнт 3 дні тому

      подати на продовження бронювання роботодавець зможе тільки по закінченню існуючого (по відповіді работодавця)

      • Айвазян Юрій Климентійович
        100%

        Тоді Вам обов'язково необхідно мати лікарняний на дату явки по мобілізаційному розпорядженню.

        Відповідно до пункту 23 Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

        Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), визнаються:

        перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;

        смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, для вирішення вашого питання, вам треба на день явки по мобілізаційному розпорядженню взяти лікарняний, про це сповістити ТЦк письмово. Після продовження бронювання відвідати ТЦК. Таким чином ви уникнете мобілізації та відповідальні'ості за неявки.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України