Задайте питання юристу

897 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 20 лютого 2025, питання №127578

Як пройти ВЛК на лікарняному після операції та отримати військовий квиток без мобілізаційного розпорядження?

Добрий день! Чоловік після операції на меніску, не можуть забронювати на роботі тому що немає військового квитка
Чи можна пройти ВЛК на лікарняному і отримати військовий квиток без мобілізаційного розпорядження?

Відповіді юристів (9)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Ваш чоловік реєструвався в Резерв+?

    Для оформлення бронювання не обов'язково мати паперовий ВОД. Головне, щоб у чоловіка були уточнені дані (незалежно від дати), в Резерв+ не було статусу про порушення правил військового та оголошення в розшук, адже згідно пункту 29 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час

    Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    • перебуває на військовому обліку;
    • перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;
    • уточнив персональні дані, зазначені у пункті 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
    • не перебуває у розшуку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Анастасія Клієнт день тому

      У резерві зареєстрований, дані оновив вчасно, але пишеться що у розшуку

      На роботу прийшла повістка з'явитись на ВЛК, але він на лікарняному після операції

      Як діяти? Підкажіть будь ласка

      • Дерій Владислав Олегович

        Якщо пишеться про розшук, то його не зможуть забронювати.

        Чоловіку необхідно буде прибути до ТЦК та зняти розшук. Чоловіка направлять на ВЛК, але якщо операція пройшла не давно, то його можуть визнати тимчасово непридатним на пару місяців. До ТЦК потрібно йти з медичними документами.

        На жаль, невідомо, по якій підставі ТЦК внесло чоловіка в розшук та які саме правила військового обліку він порушив. Можливо, це було здійснено навмисно, щоб він явився до ТЦК або це помилка застосунку Резерв+.

        Проте, Ви повинні знати, що без виненесення ПОСТАНОВИ керівником ТЦК про притягнення до відповідальності - штраф сплачувати не потрібно.

        Сам процес накладення штрафу виглядає так:

        1. Спочатку ТЦК повинен належним чином повідомити військовозобов'язаного про місце та час розгляду справи.

        2. Потім проходить сам розгляд справи за присутності військовзобов’язаного. Відповідно до ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

        3. Після розгляду справи, керівник ТЦК виносить постанову, яка повинна містити:

        • найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;
        • дату розгляду справи;
        • відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;
        • опис обставин, установлених під час розгляду справи;
        • зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;
        • прийняте у справі рішення.

        ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

        Для інформування особи про час та місце розгляду справи можуть використовуватися різні способи: рекомендований лист, особисте вручення повідомлення. При цьому, надсилання повідомлення (без доказів його отримання) не свідчить про її поінформованість. У разі неналежного поінформування особи, яка притягується до відповідальності, уповноважена особа не може розпочинати розгляд справи.

        Якщо чоловік порушив правила військового обліку - його можуть притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210 КУпАП, але:

        1. Згідно статті 38 Кодексу про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
        2. Згідно статті 8 Кодексу про адміністративні правопорушення особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

        Тобто, можна відмінити штраф, якщо пройшов рік з моменту вчинення правопорушення або звести його розмір до мінімально можливого, наприклад, якщо правопорушення було вчинено до 18 травня 2024 року то максимальний штраф за порушення правил військового обліку - 1700 грн .

        Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки відповідно до статті 283 КУпАП виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення (додаток 4) Постанова може бути оскаржена в судовому порядку, визначеному статтями 287-289 КУпАП.

        Цей процес краще не затягувати, адже штраф Ви можете оскаржити протягом 10 днів з моменту вручення постанови про накладення штрафу.

        • Анастасія Клієнт день тому

          Те що він у розшуку висить у нього ще до оновлення даних, можливо помилка все таки

        • Анастасія Клієнт день тому

          А є лікарняний правом на відстрочку від мобілізаційного розпорядження? І в такому випадку дадуть військовий квиток? І чи зможу я його наприклад забрати?

          • Дерій Владислав Олегович

            Лікарняний - це лише поважна причина для неявки до ТЦК. Але мобілізаційне розпорядження можуть видати на дату коли лікарняний закінчиться.

            Ви не зможете забрати військовий квиток, адже він видається під підпис військовозобов'язаного.

            Якщо чоловіка знімуть з розшуку, то його забронюють і без військового квитка, а на підставі е-ВОД з РЕЗЕРВ+

            • Анастасія Клієнт день тому

              Тобто зняти з розшуку можна тільки з'явившись в ТЦК?

          • Дерій Владислав Олегович

            Якщо відбулось порушення військового обліку - то тільки через ТЦК.

            Якщо це помилка застосунку Резерв+ , то можете звернутись до техпідтримки.

    • Анастасія Клієнт день тому

      ВЛК ніколи не проходив


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України