Задайте питання юристу

897 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 23 лютого 2025, питання №127709

Чи можу я на дружину оформити довіреність, щоб вона отримала на мене договір дарування?

Добрий день. Я знаходжусь закордоном. Далекі родичі мають на мене оформляти будинок у вигляді акт дарування, чи може моя дружина виступати моїм представником при отриманні в нотаріуса цієї угоди , і як має виглядати довіреність, щоб я міг у нотаріуса закордоном зробити її ?

Відповіді юристів (3)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Звичайно це можливо.

    Довіреність має містити повноваження представника та обов'язково ім'я обдарованого.

    Довіреність на укладення договору дарування, у якій не встановлено імені обдаровуваного, є нікчемною.

    У тексті довіреності зазначаються місце і дата її складення (підписання), прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання представника і особи, яку представляють, а в разі потреби - посади, які вони займають.

    Довіреність необхідно легалізувати (в залежності від країни посвідчення), а також перекласти на українську мову.

    Підпис перекладача засвідчується нотаріально.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Романе!

    Так, Ви маєте право оформити довіреність на Вашу дружину, яка представлятиме Ваші інтереси та укладе від Вашого імені угоду дарування.

    Зразок такої довіреності знайдете за посиланням нижче, проте, я би наполегливо радив отриммати останній саме у того нотаріуса, у якого укладатиметься угода.

    https://yrin.com/yuridicheskij-spravochnik/obrazts...

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Вам потрібно оформити в консульстві або іноземного нотаріуса довіреність на дружину, яка від Вашого імені прийме в дар нерухомість.

    Якщо потрібно швидко оформити довіреність - тоді її потрібно оформляти в іноземного нотаріуса (при цьому необхідно проставити апостиль та в Україні здійснити нотаріальний переклад на державну мову), якщо Ви маєте достатньо часу та військово-обліковий документ - тоді Ви можете звернутися в консульство.

    Для оформлення довіреності достатньо паспортних документів та ІПН довірителя (Вас), також із собою мати дані повіреної особи (дружини).

    У тексті довіреності мають бути зазначені місце і дата її складання (підписання), прізвища, імена, по батькові, місце проживання представника і особи, яку представляють.

    У довіреностях, що видаються на вчинення правочинів щодо розпорядження майном, також зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків довірителя (податковий номер).

    Відповідно до статті 247 Цивільного кодексу України строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії. Довіреність, у якій не зазначена дата її вчинення, її нікчемною.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України