Задайте питання юристу

896 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 24 лютого 2025, питання №127775

Чи буде штраф за невчасну зміну ВОД?

Доброго дня. Коли прийняли закон про зниження віку мобілізації, вже на той момент було 26 років. Приписне на військовий квиток досі не змінив, тільки отримав електронний в резерв+ після оновлення даних.Тепер, якщо я піду міняти, буде 100% штраф? Чи можливо є дата, коли спливає час штрафування за порушення. Наприклад, через рік — 16 квітня? Чи 16 липня? Чи навіть тоді буде штраф?

Відповіді юристів (6)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Василю!

    Відповідно до статті 38 КУпАП. Строки накладення адміністративного стягнення.

    Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

    Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210 - 1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Василь Клієнт день тому

      тобто це — триваюче правопорушення? І, відповідно, як піду змінювати документ — впродовж 2 місяців з цього моменту може бути штраф?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Дивиться, Василю, ТЦК може притягнути Вас до відповідальності за несвоєчасне оформлення належного ВОД. Проте, Ви, в свою чергу, зможете оскаржити такий штраф у судовому порядку.

        По-перше, Ви отримали військово-обліковий документ у електронній формі, який має таку ж саму юридичну силу, як і паперовий.

        По-друге, законодавство не містить чітків строків саме у питанні заміни ВОД.

        По-третє, для оформлення військово-облікових документів військовозобов'язаний повинен з'явитись до ТЦК за повісткою.

        • Василь Клієнт 23 години тому

          дуже Вам дякую!

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу, Василю! Вдачі Вам!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    У Вас є є електронний військово-обліковий документ, тому Вам хвилюватись не потрібно.

    Згідно пункту 9 постанови КМУ 559 Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    2 квітня 2024 року був зменшений призовний вік з 27 до 25 років.

    Згідно Правил військового обліку прибувати до ТЦК для взяття на військовий облік військовозобов'язаних потрібно за викликом (повісткою) від ТЦК.

    В законодавстві не зазначено терміну, за який громадянин повинен самостійно прибути до ТЦК для взяття на облік. В ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу " просто вказано, що громадяни, які досягли 25-річного віку підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних.

    Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень закону ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (набув чинності 18 травня) громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.

    Тому, якщо Ви не отримували повісток, у Вас сформований е-ВОД, Ви перебуваєте та вйськовому обліку військовозобов'язаних та підтягнулись всі дані, то Вас не мають права штрафувати.

    Якщо ж Вас спробують притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210 КУпАП, то:

    1. Згідно статті 38 Кодексу про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
    2. Згідно статті 8 Кодексу про адміністративні правопорушення особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

    Тобто, можна відмінити штраф, якщо пройшов рік з моменту вчинення правопорушення або звести його розмір до мінімально можливого, наприклад, якщо правопорушення було вчинено до 18 травня 2024 року то максимальний штраф за порушення правил військового обліку - 1700 грн .

    Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки відповідно до статті 283 КУпАП виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення (додаток 4) Постанова може бути оскаржена в судовому порядку, визначеному статтями 287-289 КУпАП.

    Цей процес краще не затягувати, адже штраф Ви можете оскаржити протягом 10 днів з моменту вручення постанови про накладення штрафу.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України