Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Запитання від моєї однокласниці. Її мати, громадянка Узбекистану, на неї оформлена квартира у Хмельницькому. Цю нерухомість вона вирішила продати. Не підкажіть, як їй здійснити угоду та як вивезти отримані гроші за кордон?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
https://oksagen.ua/uk/blog/prodazha-nedvizhimosti-nerezidentom-ukrainy/
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ернесте!
Щоб продати нерухомість в Україні, громадянин іншої країни повинен легально перебувати в Україні, а також зібрати два пакети документів – на нерухомість і персональні.
Серед документів на нерухоме майно, яке готується до продажу, знадобляться:
До особистих документів, які необхідні іноземцю під час продажу нерухомості в Україні, належать:
Правила переміщення валютних цінностей через кордон України.
Під час В’ЇЗДУ в Україну:
- БЕЗ письмового декларування митному органу, фізичні особи можуть переміщувати через митний кордон України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що НЕ перевищує в еквіваленті 1000 євро.
Письмове декларування необхідне лише у разі переміщення:
- валюти України, іноземної валюти та банківських металів у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 1000 євро.
Щодо неповнолітніх осіб: вони мають право на транскордонне переміщення валютних цінностей у сумі/вартістю, встановлених валютним законодавством. При цьому письмове декларування від імені особи, яка не досягла 16-річного віку, здійснюється її законним представником.
Зверніть увагу, що перерахунок сум готівкової валюти і вартості банківських металів у євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, або за крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют і банківських металів, установленим Національним банком, НА ДЕНЬ ПЕРЕТИНУ митного кордону України.
Проте звертаємо увагу, що громадянин-резидент під час вивезення/пересилання за межі України валютних цінностей в загальній сумі, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 1000 євро, додає до декларації документи, що підтверджують:
- зняття ним готівки з власних рахунків у банках і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 1000 євро. Документи, що підтверджують зняття громадянином-резидентом готівки з власних рахунків з метою її вивезення, є чинними протягом 90 календарних днів з дня зняття ним готівки з власних рахунків у банках.
- придбання ним банківських металів у банках та/або Національному банку виключно на ту суму, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 1000 євро.
До громадян-нерезидентів ці вимоги не застосовуються (лише дотримання форми декларування).
З повагою, адвокат Айвазян.