Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день. Так сталось що продавал пай і скинув фото паспорта та витяг з державного реєстру про земельну ділянку та свідоцтво людині. Зараз я маю сумніви щодо цієї людини. Чи зможе він щось зробити з нею без мого відома і що робити в такому випадку?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Нічого не буде.
На підставі копій документів жодний правочин щодо відчуження земельної ділянки та/або її переоформлення на іншу особу здійснено не буде.
Під час посвідчення правочину щодо відчуження земельної ділянки сільськогосподарського призначення нотаріус перевіряє: зокрема дотримання вимог до набувачів права власності і складає відповідний протокол. Протокол проведення перевірки набувача долучається до примірника правочину, що залишається у справах нотаріуса.
Тому не варто переживати з цього приводу.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Владиславе!
Дана особа нічого не зможе зробити із Вашою земельною ділянкою, маючи у розпорядженні копії вищезазначених Вами документів.
Крім того, якщо б у відповідної особи були навіть оригінали документів, для здійснення угоди їй в обов'язковому порядку необхідна довіреність від Вас, як від власника паю.
До списку документів, необхідних для оформлення угоди, входять (з боку продавця):
У разі, якщо угода здійснюється за дорученням, — довіреність, засвідчена нотаріусом, а також документи, що підтверджують особу представника продавця.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
НЕ ТУРБУЙТЕСЬ, З ВАШЕЮ ЗЕМЛЕЮ НІЧЬОГО ЗРОБИТИ НЕ ЗМОЖУТЬ.
Що потрібно для продажу земельної ділянки:
Варто розпочати з того, що земельна ділянка має бути виділена в натурі (на місцевості), в неї має бути відповідний кадастровий номер. Ну і, звісно, для продажу необхідне належним чином оформлене право власності на цю земельну ділянку.
Документи, що необхідні для продажу земельної ділянки, у кожному випадку індивідуальні. Орієнтовний перелік може виглядати наступним чином:
ЯКЩО ЦЕ КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ, ТО ВОНИ ПОВИННІ БУТИ НАЛЕЖНИМ ЧИНОМ ЗАВІРЕНІ НОТАРІУСОМ.
Для правильного розуміння статусу того чи іншого документа необхідно знати, як його кваліфікує чинне законодавство, що регулює питання створення різного виду документів, наповнених відповідним юридичним змістом із різними правовими наслідками, та роботу з ними.
Нотаріальне засвідчення копії документаВчинення цієї нотаріальної дії є правовою гарантією охорони прав громадян і забезпечує подальшу реалізацію важливих для громадян прав і обов’язків. Однією з нотаріальних дій, що вчиняються в державних нотаріальних конторах, є засвідчення вірності копій документів і виписок з них. У ст. 75 Закону України «Про нотаріат» встановлено, що нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, які вчиняють нотаріальні дії, засвідчують вірність копій документів, виданих підприємствами, установами і організаціями за умови, що ці документи не суперечать законові, мають юридичне значення і засвідчення вірності їх копій не заборонено законом.
Умови засвідчення вірності копій документів та виписок з них:
Вимоги до документа, що посвідчується Відповідність документа, з якого посвідчується копія, вимогам закону означає, що документ не повинен суперечити законові як за змістом, так і за формою. Документом, який суперечить законові, визнається такий, зміст якого є протиправним. Юридичне значення документа, копія якого засвідчується, полягає в тому, що він стосується прав і законних інтересів громадян, має значення для подальшої їх реалізації та створює певні правові наслідки для громадянина.
У деяких випадках виникає необхідність засвідчення вірності копії з копії документа. Така дія вчиняється нотаріусом, посадовою особою органів місцевого самоврядування, якщо вірність копії засвідчена в нотаріальному порядку або якщо ця копія видана підприємством, установою, що видала оригінал документа (ст. 76 Закону України «Про нотаріат»).