Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 07 березня 2020, питання №12948 300₴

Есть ли возможность заключить брак если я не могу я не могу присутствовать на заключении брака?

Я нахожусь в Израиле и не могу пока отсюда выехать, но мы хотим пожениться и в последствии обвенчаться в Израиле. Если я выеду, то не смогу вернуться в Израиль для венчания
Оба граждане Украины

Відповіді юристів (9)

    Жупинский Николай Андреевич
    50%
    Жупинский Николай Андреевич 5 років тому

    Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду

    К сожалению, в Украине заключение брака через представителя невозможно. В момент регистрации брака и жених, и невеста должны присутствовать лично и поставить личные подписи в книге регистрации браков.

    Савченко Олександр
    16.7%
    Савченко Олександр 5 років тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго вечора.

    Згідно зі ст 33 Сімейного кодексу України шлюб реєструється у приміщеннях державного органу реєстрації актів цивільного стану, за заявою наречених.

    Стаття 4. Органи державної реєстрації актів цивільного стану (ЗУ "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2398-17):

    1. Органами державної реєстрації актів цивільного стану є:

    1) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану;

    2) відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану);

    3) виконавчі органи сільських, селищних і міських (крім міст обласного значення) рад.

    2. Державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України.

    ІНСТРУКЦІЯ про порядок реєстрації актів цивільного стану в дипломатичних представництвах та консульських установах України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0473-01):

    4. Реєстрація шлюбу

    4.1. Консул здійснює реєстрацію шлюбу виключно між громадянами України, які на законних підставах проживають за межами України.

    Жінка та чоловік, які бажають зареєструвати шлюб, подають особисто письмову заяву за встановленою формою до дипломатичного представництва чи консульської установи України в країні перебування (додаток 14).

    Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу до дипломатичного представництва або консульської установи, то таку заяву, справжність підписів на якій має бути нотаріально засвідченою, можуть подати їх представники згідно з довіреністю, посвідченою у встановленому порядку.

    У заяві про шлюб, а також у графі "Для відміток" актового запису зазначається документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу.

    4.2. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, зобов'язані пред'явити для посвідчення їх особи паспортні документи.

    4.3. Для реєстрації шлюбу необхідна взаємна згода осіб, що укладають шлюб, та досягнення ними шлюбного віку.

    4.11. Реєстрація шлюбу за довіреністю або через представника не дозволяється. Присутність нареченої та нареченого в момент реєстрації їхнього шлюбу є обов'язковою.

    За погодженням з особами, які бажають укласти шлюб, консул призначає день і час реєстрації шлюбу з додержанням вимог, передбачених статтею 32 Сімейного кодексу України ( 2947-14 ).

    4.12. Якщо громадяни, які бажають укласти шлюб, не можуть з'явитись з поважних причин до консула в установлений їм день, то строк реєстрації шлюбу на їх письмове прохання переноситься на інший день згідно з їх бажанням. Про це робиться відмітка на заяві та в журналі обліку заяв.

    У цих випадках строк перенесення реєстрації шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви.

    4.13. Якщо особи, які подали заяву, не з'явилися до консульської установи протягом тримісячного строку з дня її подання і не повідомили причину неявки, то заява втрачає чинність.

    4.14. Реєстрація шлюбу та видача подружжю свідоцтва про шлюб провадиться у приміщенні консульської установи в присутності осіб, які укладають шлюб.

    Таким чином, без вашої особистої присутності ваш брак не зареєструють.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

    Костромина Виктория
    16.7%
    Костромина Виктория 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    увы, но без Вашего присутствия это не возможно

    Гончаренко Константин
    16.7%
    Гончаренко Константин 5 років тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    У Вашому випадку є можливість скористатися послугою Міністерства юстиції України - "Шлюб за добу" далі детально:

    Хто має право вступати в шлюб?

    Українське законодавство майже не ставить обмежень для тих, хто бажає поєднати своє життя у шлюбі. Фактично кожна особа, яка досягла 18 років та на момент подачі документів офіційно не є одруженою, може створити сім’ю.

    А у окремих випадках, якщо є відповідне рішення суду про надання права на шлюб, створити сім’ю можуть навіть шістнадцятирічні.

    Хто проводить цю процедуру?

    Одруження або, як правильніше казати з правової точки зору, державна реєстрація шлюбу здійснюється органами державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).

    Яка процедура подачі документів?

    Для того, щоб провести державну реєстрацію шлюбу потрібно звернутись до будь-якого органу ДРАЦС. При цьому, немає жодного значення, де зареєстровані закохані, тобто документи можна подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану в будь-якому населеному пункті.

    Крім того, заяву про державну реєстрацію шлюбу можна подати в сучасних офісах європейського зразка «Open Space», які надають послуги у сфері ДРАЦС. За ініціативи Мін’юсту такі офіси працюють по всій Україні.

    Які документи потрібні?

    Заява за встановленою формою.

    Якщо ви раніше не були одружені, то достатньо мати з собою лише паспорти. У разі коли один або обидва закоханих є громадянами іншої країни, то окрім паспортного документа іноземця необхідно подати його переклад українською, засвідчений належним чином, та документи, які підтверджують легальність перебування в Україні.

    Якщо заявники або один з них раніше перебували в шлюбі, необхідно також надати документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання його недійсним. Це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу чи про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб тощо.

    Іноземці так само мають надати документи, які підтверджують припинення шлюбу в країні проживання або громадянства. Відповідно до діючих міжнародних норм ці документи мають бути належним чином засвідчені. Це може бути консульська легалізація або апостиль.

    Які ще формальності мають бути дотриманими?

    За загальним правилом після подачі заяви про реєстрацію шлюбу, майбутньому подружжю надається місячний строк на те, щоб подумати над своїм бажанням стати єдиною сім’єю.

    Єдиною можливістю уникнути нікому непотрібного очікування може бути рішення керівника ДРАЦС скоротити цей строк за умови наявності документів, які дають право на термінове одруження: вагітність, наявність спільних дітей або хвороба, яка становить загрозу для життя.

    У випадку, якщо є відомості про наявність перешкод до реєстрації шлюбу, керівник органу ДРАЦС може відкласти реєстрацію шлюбу, але не більш як на три місяці. Рішення про таке відкладення може бути оскаржене до суду.

    Чи обов’язково одружуватись у приміщенні ДРАЦСу?

    За загальним правилом шлюб реєструється у приміщенні органу ДРАЦС, проте, за заявою наречених реєстрація шлюбу може відбутися за місцем їхнього проживання, надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до органу ДРАЦС.

    Крім того, перевагами цього проекту є:

    реєстрація шлюбу в місці, обраному жінкою та чоловіком;

    • відсутність необхідності звернення в ДРАЦС;
    • залучення до організації реєстрації шлюбу інших суб'єктів господарювання.

    Як скористатися цією послугою?

    Щоб зареєструвати шлюб за прощеною процедурою в рамках проекту Міністерства юстиції «Шлюб за добу» необхідно звернутися до одного з організаторів у вашому місті.

    Після цього залишиться зробити лише кілька простих кроків. Перший – обрати організатора. Другий – обрати бажану дату та час. Третій – пред’явити паспорти та за необхідності інші документи. Четвертий – підписати відповідний договір. І п’ятий крок – з’явитися у обраний час та місце і одружитись.

    Де можна скористатися послугою «Шлюб за добу»?

    Одружитися за добу можна за адресами, зазначеними на сайті Міністерства юстиції України – www.minjust.gov.ua

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Иваненко Мария Владимировна
    Иваненко Мария Владимировна 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 28 років досвіду

    А почему к Вам в Израиль вторая половина не приедет:) и там не оформите отношения :)? У нас невозможно по представительств заключить брак, только Ваше личное присутствие.

    • Кирюшин Артем Андреевич

      Да все потому, что браки в Израиле заключаються только по Галахе, а насколько я понимаю ни автор вопроса ни его невеста не иудеи.

      Разве что в дипломатическом учреждении Украины...

    Ковальчук Владимир

    С июля 2015 заявление о регистрации брака можно подать онлайн на специальном портале Министерства юстиции Украины.

    Присутствие жениха и невесты в момент государственной регистрации их брака является обязательным. Государственная регистрация брака через представителя не допускается (ст. 34 СК Украины).

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 5 років тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Хочу дещо додати.

    Чомусь вирішив, що Ви з нареченою обидва проживаєте в Ізраїлі, однак Ви по якійсь причині не можете бути присутнім при укладанні шлюбі.

    Я так розумію, що Ви мали на увазі, що наречена в Україні, однак туди Ви виїхати не можете для укладання шлюбу.

    Однак, не бачу проблеми, якщо і Ви і вона дійсно хочете одружитися. Нехай прилітає до Вас.

    Тим паче між Україною та Ізраїлем діє безвізовий режим, і для поїздки в Ізраїль вашій нареченій не потрібна віза, достатньо закордонного паспорту.

    Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про відмову від візових вимог для осіб, які користуються паспортами громадянина або службовими паспортами України та Держави Ізраїль (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/376_042):

    1. Громадяни держави однієї Сторони, які користуються дійсними паспортами громадянина або службовими паспортами, що дають право на перетинання кордону (далі - паспорти), можуть в'їжджати на територію держави іншої Сторони, проїжджати через неї або перебувати на ній без отримання візи протягом дев'яноста (90) днів за строк, що становить сто вісімдесят (180) днів.

    Ну а коли вона приїде, то зареєструєте ваш шлюб в консульській установі України.

    Всього доброго.

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    Киншов Дмитрий Сергеевич 5 років тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Добрий день.

    Дистанційно в України Ви не маєте змогу зареєструвати шлюб.

    Єдине, що Вам можливо запропонувати для швидкості оформлення шлюбних відносин в Україні - це пілотний проект онлайн-записів через мережу Інтернет на прийом до відділів Державної реєстрації актів цивільного стану, а також - зареєструвати шлюб за 24 години.

    Реалізація пілотного проекту забезпечить можливість громадян дистанційно подавати заяви до відділів державної реєстрації актів цивільного стану використовуючи мережу Інтернет, зокрема, за допомогою веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Увійти на веб-портал можна за посиланням: http://dracs.minjust.gov.ua/

    У той же час, подання до відділів ДРАЦС заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет не звільняє від необхідності особистого звернення громадян до відділу та надання ними документів, передбачених чинним законодавством України. За достовірність наданих даних несе повну відповідальність заявник. При цьому, прийом відвідувачів, які звертатимуться без попереднього запису, здійснюється у звичайному режимі відповідно до графіку роботи відділу.

    Зручність порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» підтверджуються можливістю його використання громадянами для запису на прийом до будь-якого відділу ДРАЦС в Україні у зручний для них час, поставити запитання і отримати відповіді в он-лайн режимі та дистанційно подати заяви на реєстрацію актів цивільного стану.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України