Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Мне 22 года, я собрался пересекать границу с Польшей, уезжать в Европу, у меня на руках есть військово обліковий документ, там написано, что я непридатний з виключенням з військового обліку, там даже где-то дата влк (года 2019-2020) стоит, кроме того, это отображается в резерв+ и по идее у них в Оберіг, однако в некоторых местах я читал, что этого может быть недостаточно, якобы пограничники могут отказать, если им не предоставить плюс ко всему сами документы о непосредственно влк, нужны ли они на самом деле или и без них спокойно пропустят? Если нужны, то как мне их получить, говорят они должны быть где-то в архиве, но я их в жизни не видел и не знал о том, что они вообще существуют. Кроме того читал, что нужно какое-то личное разрешение на выезд от тцк, даже если есть вся необходимая документация, правда ли это? Фотографии того документа, который у меня на руках есть - прикрепил ниже.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо у Вас є електронний військово-обліковий документ та паперовий ВОД, де вказано про виключення з військового обліку тоді шанси на виїзд доволі високі.
Проте, якби у Вас була довідка ВЛК, тоді до Вас взагалі не було б зайвих питань зі сторони прикордонників.
На жаль, без довідки прикордонники можуть неправомірно відмовити у перетині кордону. Проте, все в першу чергу залежить від зміни, адже на практиці є випадки коли випускали без довідки ВЛК.
Щоб отримати дублікат довідки ВЛК Вам потрібно подати запит до ТЦК, який виключив Вас з військового обліку.
У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.
у період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.
1) закордонний паспорт;
2) військово-обліковий документ, де вказано про виключення з військового обліку. Можете додатково роздрукувати е-ВОД з ДІЇ
3) Бажано мати при собі довідку ВЛК, але вона не є ключовим документом, адже Ви маєте відмітку про виключення з військового обліку у паперовому ВОД та відповідні відомості в Реєстрі військовозобов'язаних.
Якщо Вам по надуманим причинам не дозволяють перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.
Відмовити Вам можуть лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови.
Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення.
Рішення про відмову у перетині кордону може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним у судовому порядку.
Також Ви зможете спробувати перетнути кордон на іншому пункті пропуску або спробуйте отримати дублікат довідки ВЛК
З повагою, юрист Дерій В.О.!
А как подать запрос в тцк, касательно моей справки влк? Можно сделать это в электронном виде или обязательно туда нужно ехать? Это много времени занимает обычно?
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіЩоб подати запит у Вас є такі варіанти:
1. Звернутися до адвоката, який подасть адвокатський запит.
2. Звернутися до ТЦК рекомендованим листом з описом вкладеного
3. Поїхати особисто.
На адвокатський запит відповідь повинні надати протягом 5 днів
На особисте звернення протягом 30 днів.
Запит надісланий на електронну пошту можуть, навіть, не розглянути.
А если адвокат подаст запрос, то он сможет самостоятельно забрать эти документы? Или мне всё равно нужно будет подходить лично?
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДокументи можуть надати адвокату, а він передасть їх Вам
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ.
НАЯВНИХ У ВАС ДОКУМЕНТІВ ДОСТАТНЬО - САМЕ ГОЛОВНЕ ЩОБ В "РЕЗЕРВ +" БУЛА ІНФОРМАЦІЯ, ЩО ВИ НЕПРИДАТНИЙ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ З ВИКЛЮЧЕННЯМ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.
ВАШ ВОД ДІЮЧИЙ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 травня 2024 р. № 559Київ
"Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа"
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ№ 721 від 18.06.2024}
Відповідно до частини дев’ятої статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” Кабінет Міністрів України постановляє:
2. Установити, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.
___
ПРИ ПЕРЕТЕНІ КОРДОНУ ІНФОРМАЦІЯ ВІДНОСНО ВАС БУДЕ ПЕРЕВІРЕНА ЧАРЕЗ РЕЄСТР "ОБЕРІГ " - В РАЗІ ВІДСУТНОСТІ ДАНИХ ПРО ВАС В РЕЄСТРІ, ВАМ СКОРІШЕ ЗА ВСЕ НЕ ДОЗВОЛЯТЬ ПЕРЕТНУТИ КОРДОН.
СПРОБУЙТЕ ВКАЗАТИ ПРИКОРДОННИКАМ НА ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:
https://dpsu.gov.ua/ua/news/43231-Nayavnist-viysko...
"Відтепер під час перетинання кордону на виїзд прикордонники перевіряють військово-облікові документи в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Документ може бути як паперовий, так і в електронній формі.
У разі відсутності військово-облікового документа, прикордонники відмовляють у перетинанні державного кордону на виїзд з України."
ТАКОЖ ВКАЖІТЬ ПРИКОРДОННИКАМ, ЩО ІНФОРМАЦІЇ ВІДНОСНО ВАС НЕ ПОВИННО БУТИ В РЕЄСТРІ, ЗГІДНО ЗАКОНУ УКРАЇНИ
"Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1951-19#Text
Стаття 13. Формування Реєстру
2. Відомості про громадян України, які не є призовниками, військовозобов’язаними та резервістами, знищуються суб’єктами Реєстру відповідно до Порядку ведення Реєстру, затвердженого держателем Реєстру.
В РАЗІ ВІДМОВИ В ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ, ОТРИМАЙТЕ НА ПУНКТІ ПРОПУСКУ ОФІЦІЙНУ ВІДМОВУ ТА ОСКАРЖУЙТЕ ЇЇ.
Це право у Вас є згідно Закону України "Про Державну прикордонну службу України".
Стаття 14. Порядок вiдмови у перетинаннi державного кордону iноземцям, особам без громадянства та громадянам України
1. Iноземцю або особi без громадянства, якi не вiдповiдають однiй чи кiльком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першiй, третiй статтi 8 цього Закону, а також громадянину України, якому вiдмовлено у пропуску через державний кордон при виїздi з України у зв'язку з вiдсутнiстю документiв, необхiдних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявнiстю однiєї з пiдстав для тимчасового обмеження його у правi виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України i в'їзду в Україну громадян України", вiдмовляється у перетинаннi державного кордону лише за обґрунтованим рiшенням уповноваженої службової особи пiдроздiлу охорони державного кордону iз зазначенням причин вiдмови. Уповноважена службова особа пiдроздiлу охорони державного кордону про прийняте рiшення доповiдає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рiшення набирає чинностi невiдкладно. Рiшення про вiдмову у перетинаннi державного кордону оформляється у двох примiрниках. Один примiрник рiшення про вiдмову у перетинаннi державного кордону видається особi, яка пiдтверджує своїм пiдписом на кожному примiрнику факт отримання такого рiшення. У разi вiдмови особи пiдписати рiшення про це складається акт.
2. Форма рiшення про вiдмову у перетинаннi державного кордону встановлюється спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.
3. Особа, якiй вiдмовлено у перетинаннi державного кордону, має право оскаржити вiдповiдне рiшення згiдно iз Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рiшення не зупиняє його дiї. Оскаржене рiшення може бути скасовано чи змiнено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.
ххх
ЗВЕРНІТЬСЯ ДО НАЧАЛЬНИКУ ПРИКОРДОННОГО ЗАГОНУ.
Вимоги до звернень:
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про звернення громадян
від 2 жовтня 1996 року
(Витяг)
Стаття 5. Вимоги до звернення
Звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Звернення може бути подано окремою особою (індивідуальне) або групою осіб (колективне).
Особливою формою колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування є електронна петиція, яка подається та розглядається в порядку, передбаченому статтею 23-1 цього Закону.
Звернення може бути усним чи письмовим.
Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв'язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується (реєструється) посадовою особою.
Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронне звернення).
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.
Звернення про надання безоплатної правової допомоги розглядаються в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.
ххх
ЗРАЗОК ОСКАРЖЕННЯ
НАЧАЛЬНИКУ __ ПРИКОРДОННОГО ЗАГОНУ
Державної прикордонної служби України
від___
(П.І.Б., громадянство, дата народження,
реквізити паспортного документу)
___
___
___
___
___
(адреса проживання)
Заява
Прошу Вас скасувати рішення від ___ року про відмову мені в перетині державного кордону.
Прошу Вас надати інформацію про можливе існування відносно мене тимчасового обмеження на право виїзду за межі України.
Додаток на ___ аркушах.
1. ___
(ксерокопія документа, який посвідчує особу)
2.
___ ___
(дата) (підпис)
В РАЗІ ВІДМОВИ НА ОСКАРЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ ПОРЯДКУ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО СУДУ ЗА ЗАХИСТОМ СВОЇХ ПРАВ.