Задайте питання юристу

907 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 28 березня 2025, питання №130101

Чи успадковуються борги за ЖКП і чи можна їх зменшити

Добрий день. Є квартира, де власниками є дві особи - по 1/2 квартири відповідно. Власник 1/2 помер, другий власник вступає в спадщину, причому той, який вступає в спадщину, не проживав в даному помешканні майже 30 років. Померлий власник 1/2 квартири, який постійно мешкав в житлі, що успадковується, накопичив борги за ЖКП в сумі понад 200 тис.грн. Чи можна власнику, який вступає в спадщину, не платити борги або оплатити борги за 1/2 належної власнику квартири?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Белла!

    Законодавство України передбачає, що після смерті людини спадкоємці ділять не лише майнові блага, а й борги померлого, серед яких борг по кредиту, по аліментах, комунальних платежах, боргах за рішенням суду та ін. До складу спадщини входить все майно померлого, що належить йому на день смерті: це може бути рухоме, нерухоме майно, грошові кошти, вклади, а також боргові зобов’язання.

    Обов’язок погасити борг лягає на спадкоємця тільки в межах спадкового майна, яке він отримує. Згідно чинного законодавства України вимоги кредиторів не можуть перевищувати вартість прийнятого за спадщиною майна та погашаються лише у межах вартості даного майна.

    Згідно ст. 1281 ЦК України, кредитор спадкодавця повинен заявити про свої претензії спадкоємцю протягом

    • шести місяців з моменту, коли спадкоємець отримав свідоцтво про право на спадщину;
    • протягом шести місяців з моменту, коли кредитор дізнався про прийняття спадщини або свідоцтво спадкоємцем.

    У разі якщо межах даних термінів не пред’явлено вимог, кредитор втрачає право вимагати від спадкоємця погашення зобов’язань.

    Заборгованість померлого спадкодавця може бути стягнуто з спадкоємців, які прийняли спадщину, в судовому порядку. Терміни позовної давності за вимогами кредиторів спадкодавця продовжують текти в тому ж порядку, що і до моменту відкриття спадщини.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 0 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025