Задайте питання юристу

911 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Адвокатура, 10 квітня 2025, питання №134108 650₴

Повідомили про оголошення в розшук ТЦК телефоном

Добрий день! Ситуація наступна: в пʼятницю потрапив в лікарню: зламав ключицю, прооперували, потім повернувся додому. Сьогодні отримав дзвінок з районного відділення поліції про те, що мене оголошено в розшук. На прохання, яка підстава? Відповідь: «не знаю, що там у вас не так з ТЦК»

Питання до професіоналів юридичної справи: Як дізнатися, чи дійсно мене оголошено в розшук?

Якщо так, то як можна безпечно знятися з цього розшуку?

Відповіді юристів (11)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Як варіант - можете звернутися до ТЦКСП з запитом щодо причин "порушення".

    Відповідно до статті 1 Закону України “Про звернення громадянˮ громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

    Згідно з статтею 20 Закону України “Про звернення громадянˮ звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

    Після отримання відповіді ТЦКСП будете розуміти як діяти далі.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Андрію!

    Питання до професіоналів юридичної справи: Як дізнатися, чи дійсно мене оголошено в розшук?

    Якщо Вас повідомили про розшук, то у Резерв+ повинна бути в наявності "червона стрічка" із записом про порушення правил військового обліку. Це означає, що Ви у розшуку ТЦК.

    Також можна офіційно звернутися до НПУ та до ТЦК із відповідними питанням шляхом подання Вами заяви або за допомогою Вашого адвоката шляхом направлення у вищезазначені органи адвокатського запиту.

    Якщо так, то як можна безпечно знятися з цього розшуку?

    По-перше, потрібно спочатку зрозуміти на якій підставі Вас подали у розшук, тобто, які саме правила військового обліку Ви порушили. Це також можна зробити шляхом звернення до ТЦК.

    Якщо Ви не маєте права на відстрочку, то безпечно знятися із розшуку буде складно, бо для того, потрібна Ваша особиста присутність в ТЦК, оскільки саме ТЦК подає військовозобов'язаного у розшук та відкликає таку заяву із поліції. Проте, якщо подання Вас у розшук було безпідставним, то можна намагатися вирішити це питання дистанційно подавая запити, скарги, а, можливо, і звертатися до суду.

    Отже, чи маєте Ви відстрочку? Чи оновлювали вчасно дані? Чи встановлювали Резерв+? Можливо Ви отримували повістку та не з'явилися за останньою?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Чи маєте Ви право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”? Чи встановлювали Резерв+?

    Як дізнатися, чи дійсно мене оголошено в розшук?

    1. Встановіть Резерв+ або оформіть е-ВОД через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

    Якщо в Резерв+ стрічка для відображення статусу про порушення військового обліку має червоний кольор, то це означає, що скоріш за все по Вам було направлення до органів Національної Поліції для примусової доставки в ТЦК та СП.

    2. Ви можете самостійно або за допомогою адвоката подати запит до поліції або ТЦК
    Якщо так, то як можна безпечно знятися з цього розшуку?

    Загалом у Вас є декілька варіантів дій, щоб вирішити дану ситуацію:

    1. Направити до ТЦК адвокатський запит щодо уточнення інформації про порушення, а саме дату, час, місце та суть скоєного правопорушення.

    2. Явитись разом з адвокатом або самостійно до ТЦК, попередньо записавшись в електронну чергу та повідомивши родичів, що йдете вирішувати питання з порушенням військового обліку. Але це потрібно робити лише в тому випадку, якщо Ви маєте право на відстрочку згідно статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

    Якщо персональні або адвокатські запити не дадуть результату (наприклад, отримаєте відмову у виправленні статусу або Вам/адвокату взагалі не дадуть відповідь), то статус " Виявлені порушення правил військового обліку" знімуть після того, як Ви явитесь до ТЦК або якщо доведете в суді, що в розшук Вас оголосили безпідставно.

    Для зняття з розшуку керівник ТЦК повинен подати клопотання до Національної поліції. На практиці, навіть, оплата штрафу не звільняє від обов‘язку прибути до ТЦК. Тому керівники ТЦК надають перевагу залишати статус «у розшуку» , щоб військовозобов‘язаний не міг нормально пересуватись поки не прибуде до ТЦК.

    Проте, можливо, Вам пощастить і ТЦК виправить статус про порушення після Ваших звернень або Вам вдасться отримати рішення суду, в якому Ви оскаржите протиправні дії ТЦК та зобов'яжете їх виправити відомості в Резерв+.

    На даний час, якщо Ви натрапите на ТЦК та при перевірці військово-облкових документів виявиться, що Ви порушуєте правила військового обліку та перебуваєте у розшуку - працівники поліції, які входять в групу оповіщення можуть Вас затримати та доставити до ТЦК.

    Якщо з працівниками ТЦК немає поліцейських, то максимально, що Вам можуть зробити - це вручити повістку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Андрій Клієнт 5 днів тому

    я резерв не встановлював, дані не оновлював, але жодних повісток не було. Остання ВЛК була у 22 році. Дзвінок стався майже одразу після мого звернення до лікарні

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Маєте на увазі, що лікарня повідомила ТЦК про Ваше перебування в останній? Все може бути, проте, це ніяк не допоможе вирішити проблему. Якщо не бажаєте встановлювати Резерв+ та перевіряти в останньому чи знаходитеся Ви у розшуку, то треба подавати звернення до ТЦК та поліції. У такий спосіб Ви дізнаєтеся чи знаходитеся у розшуку, як також, за що саме.

    • Богун Сергій Павлович

      Згідно Порядку №1487:

      Керівники закладів охорони здоров’я під час проведення призову громадян України на базову військову службу повідомляють у триденний строк відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки про громадян призовного віку, які перебувають на стаціонарному лікуванні.

      Повідомили і про Вас.

    • Дерій Владислав Олегович
      Дзвінок стався майже одразу після мого звернення до лікарні

      Можливо це просто співпадіння.

      я резерв не встановлював, дані не оновлював, але жодних повісток не було.

      Можливо Вам приходив рекомендований лист про те, що Вам направлена повістка на поштову адресу за зареєстрованим місцем проживання, але поштар не вкинув повідомлення про наявність повістки, тощо.

      Навіть, якщо ніхто лист на пошті не отримає, то Ви все рівно вважаєтесь належним чином оповіщеним, адже згідно пункту 41 постанови КМУ 560 Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:

      1) у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

      2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:

      • день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
      • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
      • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

      Згідно Правил надання послуг поштового зв'язку

      82. Рекомендовані листи з позначкою “Повістка ТЦК” під час доставки за зазначеною адресою вручаються особисто адресату (одержувачу). У разі відсутності адресата (одержувача) за зазначеною на рекомендованому листі адресою працівник об’єкта поштового зв’язку інформує адресата (одержувача) за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК”.

      Якщо протягом ТРЬОХ робочих днів після інформування відділенням поштового зв’язку адресат (одержувач) не з’явився для одержання рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК”, працівник об’єкта поштового зв’язку робить позначку “адресат відсутній за зазначеною адресою”, яка засвідчується його підписом з проставленням відбитка поштового пристрою, порядок використання якого встановлюється призначеним оператором поштового зв’язку, і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає такий лист до відправника.

      Якщо оголошення в розшук безпідставне, то Ви можете його оскаржити у судовому порядку. Проте, це питання краще вирішувати якщо у Вас є підстави для відстрочки.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни України під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до ТЦК та СП для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період. Тож повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років.

    Згідно зі ст. 210 Кодексу про адміністративні правопорушення України, за нез’явлення за викликом до ТЦК для визначення призначення у воєнний час встановлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17000 грн до 25500 грн.

    Перелік повноважень ТЦК та СП було затверджено постановою Кабінету міністрів №154 від 23 лютого 2022 року "Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки".

    Деякі повноваження передбачені також:

    Адміністративні заходи ТЦКПС. Йдеться, зокрема, про звернення ТЦК до органів поліції для:

    Важливо, що адміністративне затримання таких осіб здійснюється незалежно від їхнього місця перебування на військовому обліку (в такому разі особа доставляється до найближчого ТЦК та СП).

    Крім того, ТЦК можуть (за необхідності) виписувати постанову про притягнення військовозобов'язаного до адміністративної відповідальності без складання протоколу про адміністративне правопорушення:

    • за статтею 210 КУпАП - "Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку"
    • за статтею 210-1 КУпАП - "Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
    • за статтею 211 КУпАП - "Зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності"

    У разі порушення вимог щодо військового обліку, ТЦК мають право ініціювати адміністративну відповідальність. За певні порушення військового законодавства, такі як уникнення від мобілізації, військовозобов'язані можуть притягуватися до адміністративної відповідальності без складання протоколу.

    ТЦК дійсно може просити поліцію затримати особу, яка не зʼявилася за повісткою. Це передбачає п. 56 Порядку організації та ведення військового обліку, затвердженого постановою Кабміну №1487.

    ПІСЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ТЦКСП ДО ПОЛІЦІЇ, ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВАС ВНОСЯТЬ ДО БАЗА "АРМОР ".

    Поліція за зверненням ТЦК здійснює адміністративне затримання та доставлення осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    В Україні створені і працюють бази МВС АРМОР, "Оберіг" і "Гарпун", де зібрані певні дані про українців.

    АРМОР – розшифровується, як Автоматизоване Робоче Місце Оперативного Робітника. Це інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, прийнята за базову у всіх обласних МВСУ з 2002 року. Автоматизовані робочі місця встановлені у міських районних відділах, Функції системи: пошукові, облікові, довідкові, прогнозуючі.

    Це внутрішня база поліції,в якій містяться дані про людей які в них адміністративні відповідальності або кримінальні. І, в принципі, вони бачать по людині, по її документах, до чого вона притягувалася, різні адміністративні правопорушення, кримінальні, а також розшук. Плюс зараз в базі АРМОР є відміточка, що людина ухилянт. Тобто, з приводу ТЦК. Але, по суті, це і є так звана база ухилянтів, в яку ТЦК подають в поліцію про розшук.

    В базу АРМОР може потрапити кожна людина, якщо вона спричинить якесь адміністративне порушення, або це буде постанови поліцейських патрульних, або це буде рішення через суд. Звичайні люди зайти і перевірити себе в базі АРМОР не можуть. Тому що це поліцейська база. Якщо у вас є адміністративні правопорушення, треба перевіряти судовий реєстр, або робити запит в поліцію, наприклад. Можна це зробити за допомогою адвоката. Робиться АДВОКАТСЬКИЙ ЗАПИТ.

    Карпенко Андрій Володимирович

    У розшук потрапляють лише ті військовозобов’язані, які порушили правила військового обліку. До таких порушень належить неявка за повісткою, відмова від постановки на облік, ухилення від проходження військово-лікарської комісії або призову на службу.

    Якщо ТЦК та СП виявляють такі порушення, вони фіксують їх та передають інформацію до поліції, ініціюючи розшук. Головна мета — складання протоколу про адміністративне правопорушення, що можливе лише за особистої присутності порушника у ТЦК. Процедура затримання та розшуку регулюється постановою КМУ №1487 та нормами КУпАП.

    Як зняти статус розшуку

    Щоб припинити розшук, необхідно пройти офіційну процедуру:

    1. особисто з’явитися до районного ТЦК, який ініціював розшук;
    2. отримати протокол про адміністративне правопорушення за ст. 210 або 210-1 КУпАП;
    3. дочекатися розгляду справи;
    4. отримати постанову про накладення штрафу або закриття справи;
    5. сплатити штраф або оскаржити постанову в суді.

    Переважно ТЦК знімає розшук після отримання підтвердження сплати штрафу або ухвали суду про його скасування. Але дистанційне зняття розшуку майже неможливе, за винятком випадків, коли помилковий запис в реєстрі вносили без фактичного порушення з боку військовозобов’язаного.

    Турчин Ярослав Олексійович

    ДОБРОГО ДНЯ, АНДРІЙ! Найпростіший спосіб - встановити Резерв+ або сформувати військово-обліковий документ через ДІЮ. Якщо в ньому відображено "Порушення правил військового обліку", то це дійсно так і є. Лікарні наразі зобов"язані повідомляти ТЦК про звернення до них військовозобов"язаних осіб (по віку від 18 до 60 років).

    Всім давно відомо, що лікарні тепер по факту зобов"язані "доносити в ТЦК"

    Ось цікавий журналістський матеріал на цю тему ще 2023 року.

    https://zhar.org.ua/do-likarni-cherez-vijskkomat-c...

    ВОД в ДІЇ можна сформувати за посиланням

    https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

    Резерв+ для телефонів на базі платформ Андроід або Apple за цими посиланнями:

    https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.g...

    https://apps.apple.com/ua/app/%D1%80%D0%B5%D0%B7%D...

    Ви перебуваєте на військовому обліку? Який у Вас військово-обліковий статус? Коли проходили останній раз ВЛК?

    Якщо Ви військовозобов»язаний старше 25 років, не маєте війстрочки або бронювання, проходили ВЛК більше ніж рік тому, не уточнили свої дані в період з 18.05.2024 по 17.07.2024 р. або отримували за адресою реєстрації місця проживання, то Ваш «розшук» є очікуваним.

    Відповідно до ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов»язок і військову службу»:

    Громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов’язані:

    • уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки;
    • прибувати за викликом районного (об’єднаного районного), міського (районного у місті, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних та резервістів;
    • проходити медичний огляд згідно з рішеннями комісії з питань взяття на військовий облік, комісії з питань направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров’я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України, розвідувальному органі Міністерства оборони України чи розвідувальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України чи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, відповідно;
    • проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі;
    • виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
    • Резервісти зобов’язані прибувати до військової частини, в якій вони проходять службу у військовому резерві, за викликом командира цієї військової частини.

    Також відповідно до ч. 11 ст. 38 цього ж Закону, Призовники, військовозобов’язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), номерів засобів зв’язку та адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти), освіти, місця роботи, посади зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.

    Саме невиконання усіх цих забюрократизованих речей, які фактично неможливо було виконати ні раніше в мирний час, ні зараз - у воєнний час, адже це треба покласти все життя своє, не працювати, не жити, а лише виконувати формальності ТЦК, і притягають до відповідальності в ТЦК.

    До проходження ВЛК та вручення бойової повістки такими мірами відповідальності є ст.ст. 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу.

    Раніше на це ніхто не зважав, адже штрафи були мізерні і простіше було його сплатити якщо що, ніж витрачати час і нерви в ТЦК. Потім настало 24.02.2022 р. і оголошено загальну для простих людей мобілізацію. При цьому, щоб покращити мобілізацію серед збіднілих від пограбунку владою українців - в 2024 році введено шалені для простих громадян штрафи від 17 тисяч грн, які у разі несплати протягом 15 днів з дня оформлення постанови і неоскарження постанови протягом 10 днів з дня отримання її копії - збільшуються вдвічі (до 34 тисяч) та йдуть потім на виконавчу службу.

    Тому штрафи і "розшуки" спрямовані на пришвидшення мобілізації тих, кому 17-34 тисячі дорожче власного життя, бо багато хто дійсно щоб не бути винним державі штраф, щоб не блокували рахунки і майно - йде в ТЦК і наївно думає, що вирішення питання штрафу врятує і їх не мобілізують. Дійсно, якщо є відстрочка або право на неї чи перспектива бронювання, можуть і не мобілізувати, але всяке буває і з такою категорією. Тоді ТЦК дійсно просто обмежується поповненням бюджету у вигляді штрафу.

    Правовою основою доставки ("псевдорозшуку") до ТЦК є стаття 259 КУпАП.

    Згідно з ч. 1 ст. 259 КУпАП, з метою складення протоколу про адміністративне правопорушення в разі неможливості скласти його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов’язковим, порушника може бути доставлено в поліцію,…, до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, … поліцейським, …, …. Доставлення порушника з числа кадрових співробітників розвідувального органу України при виконанні ним своїх службових обов’язків здійснюється тільки у присутності офіційного представника цього органу.

    Саме з такою «доставкою» пов'язаний буцімто «розшук», як некомпетентні журналісти її називають. Насправді розшук можливий по закону лише в рамках кримінальної справи. А «розшукт ТЦК» не є розшуком, а є доставкою для реалізації ст.ст. 258, 259 КУпАП, тобто для оформлення матеріалів справи про адмін.правопорушення.

    Штраф Вам можуть накласти лише з порушенням закону. ТЦК дуже часто цим зловживає, порушує правила та строки накладення штрафів і процедуру притягнення до відповідальності. І тоді є можливість його оскаржити в судовому порядку (в тому числі дистанційно).

    • Якщо прийде постанова про штраф поштою, то протягом 10 днів з моменту отримання – її можна оскаржити. Копію такої постанови на пошті за Вашою довіреністю може отримати хтось з Ваших батьків. Хоча скоріш за все ніхто нічого висилати не буде, так як ТЦК очікує саме доставку. При доставці в ТЦК уважно дивіться дату, вказану у постанові, копію якої Вам мають вручити під підпис. Саме з цієї дати буде 10 днів на оскарження постанови через місцевий суд за місцезнаходженням ТЦК.
    • Якщо ТЦК проведене незаконну процедуру оформлення постанови без Вас (такі випадки не дуже часті) - тоді Ви можете дізнатися про штраф з виконавчої служби. Або виконавча пришле постанову про відкриття виконавчого провадження (у них теж завал і вони ніколи нічого не шлють), або що скоріше – банк повідомить про блокування виконавчою рахунків фізичної особи (не ФОПа).

    Тут теж не все критично. Заблокувати рахунок ФОП – не мають права. Бо це вважається не рахунком фізичної особи, а як рахунок фірми.

    Щодо рахунків фізичної особи, то як мінімум в умовах воєнного стану можна розблокувати 1 картку для витрат на суму 16000 грн на місяць.

    Тому треба розбиратися. Зовсім не факт, що ТЦК захоче дистанційно знімати порушення правил і розшук, хоча формально у них для притягнення є лише 3 місяці з моменту виявлення порушення правил (ч. 7 ст. 38 КУпАП).

    Якщо у Вас немає права на відстрочку і перспектив бути визнаним непридатним до служби (з подальшим виключенням з обліку), або хоча б тимчасово непридатним для реабілітації після оперативного втручання - то можуть мобілізувати при явці в ТЦК.

    Для надання більш детальної відповіді, на жаль, мало інформації. Якщо присилали повістку поки були на операції - можна повідомити ТЦК, що були на операції та надати підтверджуючі документи. Це є поважною причиною неприбуття.

    З повагою та розуміння, юрист Ярослав Турчин

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Добрий день! Ситуація наступна: в пʼятницю потрапив в лікарню: зламав ключицю, прооперували, потім повернувся додому. Сьогодні отримав дзвінок з районного відділення поліції про те, що мене оголошено в розшук. На прохання, яка підстава? Відповідь: «не знаю, що там у вас не так з ТЦК»Питання до професіоналів юридичної справи: Як дізнатися, чи дійсно мене оголошено в розшук.Якщо так, то як можна безпечно знятися з цього розшуку?

    Дізнатися дуже просто:

    1. Завантажити на телефон застосунок Резерв+ та побачити, чи наявна у Вас червона лінія з повідомленням про порушення правил військового обліку.

    2. Завантажити електронний ВОД через Портал Дія за посиланням: https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

    Для зняття з розшуку, хоч він і неправомірний, треба мати підстави. Що у Вас з відстрочкою/бронюванням?

    Якщо Ви в розшуку - це доволі складна ситуація. Тут потрібно подавати запити і до поліції, і до ТЦК та СП, уточнювати на підставі чого Вас оголосили в розшук. Кейс доволі складний, але інших варіантів я не бачу. Варто залучити адвоката, аби це все рухалося швидше, інакше ТЦК може затягувати відповіді на питання або взагалі їх не надавати.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України