Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 18 квітня 2025, питання №134736 650₴

Хлопець, 23 роки, звільнений строковик 24 року, один син у мами, заручений з дівчиною у якої розсіяний склероз. Чи можна змінити витяг з ЄДЕБО, щоб отримати відстрочку? В який спосіб? Або отримати відстрочку якщо розпишусь з дівчиною? В який спосіб?

У квітні 24 року мене звільнили зі строкової служби. За вказівкою начальства я повинен був стати на облік одразу як вийду з частини. За їхньою вказівкою пройшов ВЛК, після чого військкомат видав мені мобілізаційне розпорядження, через рік з’явитися на відправку бойова повістка. Вони сказали після вступу в ВНЗ приносити довідку з навчання і вони оформлять відстрочку. Я поступив на денну форму, взяв витяг з ЄДЕБО, де як виявилось вписано що я порушую норми вступу. Заочне навчання ще до служби вилізло мені боком. Я дійсно вчився, але по своїй волі забрав документи та пішов служити. Мені пояснили, що потрібно було відновитися. Але цього разу я поступав на спеціальність в якій вже точно впевнений. Тут вже виникає питання чи можна розвернути бойову повістку якщо мені 23 роки, опираючись на те що закон до 25ти повинен стосуватися всіх. Після цієї історії я разом з адвокатом відправили звернення у МОН два рази, але відповіді ми не отримували. Чи можливо змінити щось у довідці з ЄДЕБО? Бо в університеті цього не зроблять, все компʼютеризовано, власне чому я і звернувся у МОН. Можливо подавати до суду, але кого і за що? І скільки часу це займе, якщо повістка на 10 травня? Також я один син у мами, ріс в неповноцінній сімʼї. Чи можна вивести на цьому? Також я заручений з дівчиною у якої 3 група інвалідності (розсіяний склероз). Ми можемо розписатися і навіть прописатися разом в одному житлі. Але чи є в цьому сенс якщо в базі МСЕК вже введено що вона не потребує додаткового догляду (а саме догляд потрібно оформити в даному випадку). Отже, чи є якесь рішення в такому випадку? На що мені звернути увагу?

Відповіді юристів (4)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Іване!

    Тут вже виникає питання чи можна розвернути бойову повістку якщо мені 23 роки, опираючись на те що закон до 25ти повинен стосуватися всіх.

    Щоб Вас не мобілізували Ви повинні мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Оформивши відстрочку - Вам повинні анулювати мобілізаційне розпорядження (бойову повістку)

    Згідно ч.5 ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації до досягнення 25-річного віку військовозобов’язані, які пройшли базову загальновійськову підготовку відповідно до статті 10-1 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" чи базову військову службу. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.

    Але, в ній нічого не вказано про строкову службу. Проте, вже є випадки коли по цій підставі оформляли відстрочку строковикам, але чи прийме її до уваги саме Ваш ТЦК - невідомо.

    Тому Вам потрібно акцентувати увагу на відстрочці по навчанню або по дружині з інвалідністю.

    Після цієї історії я разом з адвокатом відправили звернення у МОН два рази, але відповіді ми не отримували. Чи можливо змінити щось у довідці з ЄДЕБО? Бо в університеті цього не зроблять, все компʼютеризовано, власне чому я і звернувся у МОН. Можливо подавати до суду, але кого і за що? І скільки часу це займе, якщо повістка на 10 травня?

    Для оскарження довідки ЄДБО Вам потрібно звернутись Окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства освіти і науки України, ДП “Інфоресурс” (далі - відповідачі), в якому зобов`язати їх внести зміни до довідки ЄДЕБО.

    Позовні вимоги мотивувати тим, що порушено Ваше право на отримання довідки ЄДЕБО, в якій вказано, що Ви не порушуєте послідовності здобуття освіти.

    Перед зверненням до суду Вам потрібно звернутись до МОН та ДП "Інфоресурс" з листом щодо коригування даних у ДОВІДЦІ ЄДЕБО. Якщо Вам відмовлять - тоді цей лист прикладіть до позовної заяви. Якщо взагалі не нададуть відповідь - потрібно про це вказати в позовній заяві.

    Загалом перелік документів для звернення до суду виглядає наступним чином - позовна заява, копія довідки ЄДБО, виписка з ЄДЕБО (https://info.edbo.gov.ua/check-person/), лист-відповідь на Ваше звернення до ДП "Інфоресурс" та МОН, копії документів про здобуту освіту.

    Ось одне із позитивних рішень окружного адміністративного суду першої інстанції https://reyestr.court.gov.ua/Review/122036300, де він зобов`язав Міністерство освіти і науки України та Технічного адміністратора Єдиної державної електронної бази з питань освіти - Державне підприємство "ІНФОРЕСУРС" внести зміни до даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо порушення черговості здобуття освіти, визначеної статтею 10 Закону України "Про освіту", а саме: в розділі "На підставі даних, що містяться в ЄДЕБО, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної ч.2 ст. 10 ЗУ "Про освіту" - вказати "Так, не порушує".

    Сам судовий розгляд може зайняти 2-4 місяці. На час оскарження довідки з ЄДЕБО - Ви не маєте права на відстрочку. Проте, можна буде подати клопотання про забезпечення позову, тобто щоб на час розгляду справи ТЦК не мало права Вас мобілізувати, але чи задовольнити дане клопотання - суд вирішує на власний розсуд.

    Також я один син у мами, ріс в неповноцінній сімʼї. Чи можна вивести на цьому?

    На жаль, це не є підставою для відстрочки

    Також я заручений з дівчиною у якої 3 група інвалідності (розсіяний склероз). Ми можемо розписатися і навіть прописатися разом в одному житлі. Але чи є в цьому сенс якщо в базі МСЕК вже введено що вона не потребує додаткового догляду (а саме догляд потрібно оформити в даному випадку). Отже, чи є якесь рішення в такому випадку? На що мені звернути увагу?

    Згідно пункту 12 частини 1 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю III групи, встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності у особи з інвалідністю III групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів;

    Отже, Ви матимете право на відстрочку якщо інвалідність ІІІ групи у майбутньої дружина встановлена внаслідок захворювань передбачених в підставі для відстрочки.

    Скоріш за все Вам відмовлять у оформленні відстрочки, якщо у дружини встановлений розсіяний склероз, але не встановлено психічних розладів або діагнозу (G80-G83) церебральний параліч та інші паралітичні синдроми - https://kod.poltavalk.com.ua/mkkh-10-am/67-klas-6-...

    Проте, Ви можете звернутися до сімейного або лікуючого лікаря дружини та взяти направлення на лікарськово-консультативну комісію, щоб вони визначили чи потребує вона постійного догляду.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    НАЖАЛЬ, ВАША СИТУАЦІЯ ДУЖЕ СКЛАДНА ТА МАЙЖЕ НЕ ПІДЛЯГАЄ ВИРІШЕННЮ.

    1.

    ВИ ЗАРАХОВАНІ ДО ОПЕРАТИВНОГО РЕЗЕРВУ.

    УНИКНУТИ ПРИЗОВУ РЕЗЕРВІСТОМ МОЖЛИВЕ ТІЛЬКИ НА ЗАКОННИХ ПІДСТАВАХ.

    ВИ ЗАРАХОВАНІ НА СЛУЖБУ В ОПЕРАТИВНОМУ РЕЗЕРВІ.

    ВАС ЗАРАХУВАЛИ ДО ОПЕРАТИВНОГО РЕЗЕРВУ В ОБОВ'ЯЗКОВОМУ ПОРЯДКУ.

    ПРОХОДЖЕННЯ СЛУЖБИ У ВІЙСЬКОВОМУ РЕЗЕРВІ РЕГЛАМЕНТУЄТЬСЯ

    "Положенням про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України"

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/618/2012#top

    Особливості проходження служби у військовому резерві під час особливого періоду

    120-1. Під час особливого періоду особи, звільнені з військової служби, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам її проходження, в обов’язковому порядку зараховуються до військового оперативного резерву.

    120-2. Призов резервістів військового оперативного резерву на військову службу здійснюється у випадках та порядку, визначених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

    ЗАРАЗ ОСОБЛИВИЙ ПЕРІОД.

    "Особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій."

    (ВР України, Закон "Про оборону України" від 06.12.1991 N 1932-XII)

    ЯК БАЧИМО, ПРИЗОВ РЕЗЕРВІСТІВ РЕГЛАМЕНТУЄТЬСЯ ЗАКОНОМИ УКРАЇНИ України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про військовий обов’язок і військову службу". ОТЖЕ ВСІ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ ПОШИРЮЮТЬСЯ І НА РЕЗЕРВІСТІВ - ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНІ ТА ОКРЕМІ КАТЕГОРІЇ ГРОМАДЯН МАЮТЬ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ЗГІДНО ЦЬОГО ЗАКОНУ.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    "Про військовий обов’язок і військову службу"

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    Стаття 39-1. Призов на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період

    8. Призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період не підлягають також громадяни України, визначені абзацами четвертим - дванадцятим частини першої та частиною другою статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

    ЯК РЕЗЕРВІСТ ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВА НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ В ЗВ'ЯЗКУ З НАВЧАННЯМ.

    ОСКАРЖЕННЯ ДОВІДКИ ЄДЕБО В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ ВАМ НІЧЬОГО НЕ ДАСТЬ.

    2.

    ТЕ ЩО ВИ ОДИН У МАМИ - НЕ НАДАЄ ВАМ ПРАВА НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.

    3.

    ОДРУЖЕННЯ НА ІНВАЛІДІ 3 ГРУПИ НЕ НАДАЄ ВАМ ПРАВА НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Іване!

    У квітні 24 року мене звільнили зі строкової служби. За вказівкою начальства я повинен був стати на облік одразу як вийду з частини. За їхньою вказівкою пройшов ВЛК, після чого військкомат видав мені мобілізаційне розпорядження, через рік з’явитися на відправку бойова повістка. Вони сказали після вступу в ВНЗ приносити довідку з навчання і вони оформлять відстрочку.

    Я поступив на денну форму, взяв витяг з ЄДЕБО, де як виявилось вписано що я порушую норми вступу. Заочне навчання ще до служби вилізло мені боком.

    Так, це є проблемою станом на сьогодні, оскільки МОН всупереч нормам чинного законодавства, розробило такий алгоритм формування довідки ЄДЕБО, відповідно до якого, нездобутий рівень освіти, як у Вашому випадку, прирівняло до здобутого. У зв'язку з тим, навіть за умови того, що Ви відрахувалися, вважаєтесь таким, що порушуєте послідовність здобуття освіти.

    Тут вже виникає питання чи можна розвернути бойову повістку якщо мені 23 роки, опираючись на те що закон до 25ти повинен стосуватися всіх.

    На жаль, Ви не зможете розвернути бойову повістку, оскільки зараховані до оперативного резерву першої черги та є військовозобов'язаним, який проходив військову службу.

    Після цієї історії я разом з адвокатом відправили звернення у МОН два рази, але відповіді ми не отримували. Чи можливо змінити щось у довідці з ЄДЕБО? Бо в університеті цього не зроблять, все компʼютеризовано, власне чому я і звернувся у МОН. Можливо подавати до суду, але кого і за що? І скільки часу це займе, якщо повістка на 10 травня?

    ВНЗ не буде вносити зміни до довідки ЄДЕБО. Ваш єдиний варіант - це звернення до суду. Зараз вже існує багато позитивної практики з приводу зобов'язання МОН внести виправлення у довідку та зазначити замість "Ні, порушує" - "Так, не порушує".

    Вам необхідно було вже давно подавати позов до МОН у порядку адміністративного судочинства. На жаль, багато часу втрачено.

    По часу процес нешвидкий та займе мінімум три місяці, й це з урахуванням того, що МОН не подасть апеляційну скаргу на рішення суду, якщо останнє буде прийняте на Вашу користь.

    Проте, і це може не бути рішенням проблеми, осільки маю вже декількох клієнтів, яким ТЦК відмовило у наданні відсточки (із "нормальною" довідкою ЄДЕБО), оскільки хлопці, як і Ви, знаходяться в оперативному резерві, а отже є резервістами, а не військовозобов'язаними.

    Стаття ж 39-1 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" передбачає надання відстрочки резервістам за частиною другою статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", в той самий час студенти, станом на зараз, мають відстрочку відповідно до частини третьої вищезгаданого Закону. Справа в тім, що законодавці не внесли відповідні зміни до ЗУ "Про військовий обов'язок та військовову службу", які повинні були внести ще у 2021 році, коли частина друга статті 23 стала частиною третьою:

    8. Призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період не підлягають також громадяни України, визначені абзацами четвертим - дванадцятим частини першої та частиною другою статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

    Також я один син у мами, ріс в неповноцінній сімʼї. Чи можна вивести на цьому?

    Тільки за умови того, що Ваша матір потребує постійного догляду або має інвалідність І чи ІІ групи.

    Також я заручений з дівчиною у якої 3 група інвалідності (розсіяний склероз). Ми можемо розписатися і навіть прописатися разом в одному житлі. Але чи є в цьому сенс якщо в базі МСЕК вже введено що вона не потребує додаткового догляду (а саме догляд потрібно оформити в даному випадку).

    Ви можете мати право на відстрочку за двома підставами:

    "1. Інвалідність дружини.

    12) які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю III групи, встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності у особи з інвалідністю III групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів".

    2. Постійний догляд за дружиною.

    9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.

    Отже, за пунктом 9 наразі Ви оформити відстрочку не зможете, так як дружина не потребує постійного догляду. Проте, чи пробувала дружина звернутися до ЛКК з цим питанням?

    За пунктом 12 буде можливо оформити відстрочку тільки за умови того, що вона має онкологічне захворювання, психічний розлад, церебральний параліч або інші паралітичні синдроми. Проте, пункт 12 (якщо порахувати абзаци) також не підпадає під підству для відстрочки згідно статті 39-1 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу"

    Отже, чи є якесь рішення в такому випадку? На що мені звернути увагу?

    1. Дружина повинна отримати на ЛКК висновок про потребу у постійному догляді. Після того, Вам необхідно подати заяву на відстрочку. Якщо ТЦК відмовить, звертатись до суду щодо оскарження відмови останнього й при тому подавати заяву про забезпечення позову, аби ТЦК не мав права Вас мобілізувати. У даному варіанті Вам необхідно діяти дуже швидко, бо отримати висновок про постійний догляд, подати заяву на відстрочку й отримати відповідь ТЦК необхідно до 10 травня.

    2. Подавати позовну заяву до адміністративного суду з приводу виправлення даних у довідці ЄДЕБО. Проте для того Вам необхідно отримати відмову МОН (яку Ви так і не отримали) у внесенні виправлення в довідку. В цьому варіанті також подавати заяву про забезпечення позову. Проте, врахуйте, що подана заява - не означає, що суддя її 100% задовільніть. Він може, як винести ухвалу про забезпечення позову, так і відхилити Ваш прохання.

    Відтягнути явку мо МБ Ви зможете тільки за поважної причини, наприклад, лікарняний, про яку обов'язково потрібно повідомити ТЦК письмово. Якщо ж не з'явитесь до ТЦК 10 травня без поважної причини, це може закінчитися притягненням Вас до кримаінальної відповідальності.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    У квітні 24 року мене звільнили зі строкової служби. За вказівкою начальства я повинен був стати на облік одразу як вийду з частини. За їхньою вказівкою пройшов ВЛК, після чого військкомат видав мені мобілізаційне розпорядження, через рік з’явитися на відправку бойова повістка. Вони сказали після вступу в ВНЗ приносити довідку з навчання і вони оформлять відстрочку. Я поступив на денну форму, взяв витяг з ЄДЕБО, де як виявилось вписано що я порушую норми вступу. Заочне навчання ще до служби вилізло мені боком. Я дійсно вчився, але по своїй волі забрав документи та пішов служити. Мені пояснили, що потрібно було відновитися.

    Так, на жаль, є така практика. У даній ситуації можна подати до суду проти МОН, практики вистачає.

    За логікою МОН, Ви вже використали шанс на здобуття диплома, який би надавав Вам право на відстрочку.

    постанова КМУ від 16.05.2024 № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період" передбачає новий формат довідки - ДОВІДКА про здобувача освіти за даними єдиної державної електронної бази з питань освіти.

    До того ж, 03 червня 2024 року о 18.55 год Міністерство освіти і науки публікує новину - "ДОВІДКА ПРО ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ ВІДТЕПЕР ДОСТУПНА ДЛЯ ФОРМУВАННЯ В ЄДЕБО".

    До новини додано за окремою вкладкою лист МОН від 03.06.2024 № 1/9758 "ПРО ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В ЄДЕБО ДОВІДКИ ПРО ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ".

    Коротко позиція МОН є наступною - якщо Ви вступили на ОС бакалавра або магістра, були відраховані з цього рівня за певних причин, потім повторно були зараховані (не поновлені або переведені), ПОСЛІДОВНІСТЬ за логікою МОН ПОРУШУЄТЬСЯ.

    !!! Моя позиція з цього питання однозначна: раніше здобутий рівень має підтверджуватися дипломом.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про вищу освіту

    Стаття 7. Документи про вищу освіту1. Документ про вищу освіту видається особі, яка успішно виконала відповідну освітню програму та пройшла атестацію.

    2. Встановлюються такі види документів про вищу освіту за відповідними ступенями:

    диплом молодшого бакалавра;

    диплом бакалавра;

    диплом магістра;

    диплом доктора філософії/доктора мистецтва.

    5. Невід’ємною частиною диплома молодшого бакалавра, бакалавра, магістра, доктора філософії/доктора мистецтва є додаток до диплома європейського зразка, що містить структуровану інформацію про завершене навчання. У додатку до диплома наводиться інформація про результати навчання особи, освітні компоненти, отримані оцінки і здобуту кількість кредитів ЄКТС, а також відомості про національну систему вищої освіти України.

    10. Інформація про видані дипломи вноситься закладами вищої освіти, крім вищих військових навчальних закладів, до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

    Нічого цього і близько щодо Вас у них немає, але реалії є складними. Мусимо розуміти, якою є політика влади з цього питання.

    Щодо судового оскарження, то у даній ситуації ключовим елементом даного питання є ДОВІДКА, по якій заклади освіти мають право вносити корективи у графу щодо послідовності. Якщо це так, варто звертатися до закладу освіти, вимагати від них керуватися вимогами ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а не листом МОНу.

    Звісно, вони відмовлять, і у такій ситуації проти закладу освіти потрібно подавати позов до суду про зобов'язання вчинити певні дії.

    Якщо все таки ВУЗи не мають права вносити свої корективи, належним відповідачем я б обрав Міністерство освіти і науки України.

    Є інший варіант - готувати документи про здобуття освіти в обхід ДОВІДКИ, а потім оскаржувати відмову ТЦК та СП у наданні відстрочки. Але проблема полягає в тому, що сам по собі процес оскарження не зупиняє мобілізацію.

    Для отримання відстрочки Вам як раз таки потрібно поновлятися на навчанні, але наскільки мені відомо з практики, ВУЗи не поновляють на навчанні на магістратурі.

    Але Вам варто спробувати подати заяву про поновлення до будь-якого закладу освіти, адже це єдиний варіант отримання відстрочки.

    Робив огляд першого успішного рішення по оскарженню ЄДЕБО:

    https://uristy.ua/ua/blogs/perse-risenna-sodo-oska...

    Але цього разу я поступав на спеціальність в якій вже точно впевнений.

    Тут справа не в спеціальності, а в рівні освіти. Треба розбиратися, не впевнений, що поточне здобуття освіти надасть Вам право на відстрочку також.

    Тут вже виникає питання чи можна розвернути бойову повістку якщо мені 23 роки, опираючись на те що закон до 25ти повинен стосуватися всіх. Після цієї історії я разом з адвокатом відправили звернення у МОН два рази, але відповіді ми не отримували. Чи можливо змінити щось у довідці з ЄДЕБО? Бо в університеті цього не зроблять, все компʼютеризовано, власне чому я і звернувся у МОН. Можливо подавати до суду, але кого і за що? І скільки часу це займе, якщо повістка на 10 травня?

    Вище я описав детальний алгоритм дій, який варто робити. Але Вашу ситуацію варто аналізувати більш детально, для надання предметної відповіді. Було б дуже добре, аби Ви додали до питання довідки ЄДЕБО, які Ви вже маєте. Також Ви маєте адвоката, який не зрозуміло чому до сих пір не подав до суду проти МОН.

    Також я один син у мами, ріс в неповноцінній сімʼї. Чи можна вивести на цьому?

    На жаль, ні.

    Також я заручений з дівчиною у якої 3 група інвалідності (розсіяний склероз). Ми можемо розписатися і навіть прописатися разом в одному житлі. Але чи є в цьому сенс якщо в базі МСЕК вже введено що вона не потребує додаткового догляду (а саме догляд потрібно оформити в даному випадку).

    На жаль, але це не надасть Вам права на оформлення відстрочки.

    Отже, чи є якесь рішення в такому випадку? На що мені звернути увагу?

    Рішення можливо і є, але треба більше деталей, треба бачити документи. Спробуйте додати їх до питання. На жаль, але Ви втратили дуже багато часу, за який вже можна було б виграти справу проти МОН.

    З повагою! Щасти Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України