Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 14 березня 2020, питання №13502 100₴

перепродажа авто завезенного из за границы

Вопрос следующий: Если атомобиль куплен за границей, растаможен, на него получен сертификат я могу его не ставить на учет а сразу продать другому владельцуюС какой суммы будет считаться пенсионный фонд с суммы по которой я завез авто или с суммы продажи?

Відповіді юристів (6)

    Сергеев Артем
    15%
    Сергеев Артем 5 років тому

    Юрист, м. Харків, 25 років досвіду

    Нет. Автомобиль растамаживаеться на человека.

    Авто регистрируется на человека, на которого она "загнана", и потом можно продать

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр 5 років тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня.

    Ви повинні спочатку зареєструвати авто на себе, і лише потім можете його продавати.

    ПОРЯДОК державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей,причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1388-98-%D0%BF):

    7. Власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

    Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини). Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС та без номерних знаків, що відповідають державним стандартам, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.

    28. Ввезені в Україну транспортні засоби підлягають державній реєстрації на підставі заяв власників і митних декларацій ( 450-2012-п ) на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронних митних декларацій або виданих органами доходів і зборів посвідчень про їх реєстрацію в сервісних центрах МВС.

    Ковальчук Владимир
    20%

    После закрытия всех вопросов с таможней наступает пора первой регистрации транспортного средства в Сервисном центре МВД (ранее эта процедура проводилась в МРЭО)Налог этот называется «Сбор на обязательное государственное пенсионное страхование». Оплачивает его лицо, получающее право владения автомобилем, при первой регистрации ТС в Украине. Базой начисления сбора является стоимость автомобиля, указанная в справке, выданной Таможенной службой. Сбор начисляется на стоимость ТС без учета НДС, если он обозначен отдельно в сопроводительных документах. Ставки сбора прикрепляются к величине размера прожиточного минимума (РПМ) для трудоспособных лиц, зафиксированного по состоянию на 1 января текущего отчетного года Размер ставки сбора в ПФ в процентах варьируется от стоимости автомобиля: 3% - до 165 РПМ (до 227 370 грн.) 4% - более 165 РПМ, до 290 РПМ (от 227 371 до 399 620 грн.) 5% - более 290 РПМ (ТС, дороже 399 620 грн.)Какие документы нужно подать в СЦ МВД для первой регистрации автомобиля? Заявление утвержденного образца; Документ, который подтверждает правомерность покупки, ввоза и таможенного оформления ТС (таможенная декларация); Документы на автомобиль из страны, в которой он ранее стоял на учете; Документ, подтверждающий соответствие конструкции ТС требованиям безопасности дорожного движения (сертификат); Квитанции об оплате. Этот перечень регулируется Постановлением Кабмина №1388-98-п Сколько стоят услуги по регистрации автомобиля в СЦ МВД? Для всех типов транспортных средств иностранного производства, за выдачу свидетельства о регистрации (техпаспорта), номерных знаков и осмотр ТС экспертом СЦ МВД необходимо оплатить 494 грн. 65 коп. Для того, чтобы рассчитать стоимость первой регистрации автомобиля полностью, следует определить размер сбора в пенсионный фонд, добавить услуги СЦ МВД, а также стоимость услуг банка за прием платежей. В свидетельство о регистрации («техпаспорт») будет внесена соответствующая служебная информация, касающаяся условий отчуждения (продажи) ТС, если «растаможка» была проведена с применением сниженных ставок акциза. Только потом вы можете его продать.

    Беликов Олег  Александрович
    15%
    Беликов Олег Александрович 5 років тому

    Юрист, м. Харків, 32 роки досвіду

    Добрый день. Хоть временная регистрация, но она нужна. База налогообложенния рассчитывается от стоимости автомобиля. Переоформление в СЦ, там посчитают, какова его стоимость и сколько платить налога.

    Гончаренко Константин
    15%
    Гончаренко Константин 5 років тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю:

    Нажаль Ні. Автомобіль розмитнюється на конкретну чітко визначену людину і потім можна продати

    Ставки податку Вам визначать після проведення оцінки авто у сервісному центрі МВС

    Реєстрація потрібна у будь-якому випадку.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    15%
    Киншов Дмитрий Сергеевич 5 років тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Добрий вечір.

    1. Вам потрібно буде зареєструвати такий автомобіль.

    Для реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва:

    • заява встановленого зразка (заповнюється в ТСЦ);
    • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або:
      • тимчасове посвідчення громадянина України;
      • посвідка на постійне проживання;
      • посвідки на тимчасове проживання;
      • посвідчення біженця;
      • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
      • посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.
    • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
    • документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу;
    • документ, де зазначена вартість транспортного засобу (для первинної реєстрації транспортного засобу);
    • документ, щодо відповідності конструкції транспортного засобу установленим вимогам безпеки дорожнього руху;
    • платіжні документи (квитанції), які засвідчують оплату адміністративної послуги та плату за бланкову і спеціальну продукцію;
    • у разі оформлення договору купівлі-продажу в ТСЦ, необхідно надати оціночну або середньоринкову вартість транспортного засобу та документ про сплату податку на дохід від продажу об’єкта рухомого майна (виключення становлять: легкові автомобілі, мотоциклі, мопеди. Необхідність надання оціночної або середньоринкової вартості та оподаткування виникає лише у випадку продажу/обміну протягом звітного (календарного) року більш ніж одного легкового автомобіля та/або мотоциклу, та/або мопеду).
    • 2. Оформити продаж ТЗ Ви можете бузпосередньо в СЦ.
    • Процедура така ж як при нотаріальному оформленні, але ви економите на послугах нотаріуса. Це оптимальний варіант з точки зору ціна-якість. Послуги сервісного центру при оформленні договору купівлі-продажу безкоштовні.При собі мати:
      • техпаспорт, облікова картка (якщо свідоцтво про реєстрацію - на пластиковій основі);
      • особистий паспорт;
      • нотаріальне підтвердження згоди чоловіка/дружини на продаж авто (якщо майно нажите в спільному шлюбі).
      Вам необхідно:
    • Оформити угоду.
    • Провести оцінку свого транспортного засобу (тут - https://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA) .
    • Оплатити обов'язкові платежі по перереєстрації.
    • Оплатити податок на прибуток - 5% від вартості машини (тільки в тому випадку, якщо Ви продаєте легковий автомобіль (мотоцикл, мопед) не в перший раз в цьому році).3. Збір до ПФ.
    • Платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (п.7 статті 1 Закону України від 26.06.1997 № 400/97-ВР «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ України.Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість. Диференційовані ставки збору встановлені залежно від вартості об’єкта.3% – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (у 2020 році із суми до 346 830 грн.);4% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (у 2020 році із суми більше 346 830 грн. до 609 580 грн.);5% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (у 2020 році із суми понад 609 580 грн.).Збір сплачується із вартості автомобіля без урахування податку на додану вартість, якщо суму такого податку зазначено в документі, який підтверджує ціну транспортного засобу.
    • Отже, платниками збору є особи яка набуваються право власності на авто та реєструють авто в СЦ вперше. Ставки вказані вище.
    • Якщо надана консультація Вам допомогла, прошу обрати її як найкраща відповідь. Дякую.

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України