Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 25 квітня 2025, питання №135042

Допоможіть розібратися будь-ласка з висновком влк.

Вітаю.
Допоможіть розібратися будь-ласка з висновком влк.
Є декілька питань:
1. Чи можна запросити повторне влк, бо у висновку вказана не вірна інформація (проблема суглоба правого коліна, а вказано лівого)
2. У висновку влк м’яко кажучи не відображається реальність проблем , наприклад вказано часткова аденція обох щелеп, з помірним порушенням функцій мови та жування. (А насправді відсутність жувальних зубів у верхній та нижній щелепі, та верхні передні 6 зубів взагалі протези, що у неможливлює вживати тверду їжу взагалі). Віддалені наслідки порушення мінісків, колінного суглоба, з незначним порушення функцій (хоча у 2022 році , коли проходив влк, була відстрочка, а наразі від великої навантаженості німіє і болить нога, що ускладнює виконання будь-яких завдань).
3. За цим набором проблем, військовозобов’язаний придатний чи має бути придатний до частин забезпечення тцк та сп і т.д. (тилових частин)

Висновок:
Хронічна дорслагія (G55.3), ст. ремісії,
Себорейний дерматит неуточнений (L21.9),
Часткова аденція обох щелеп (K08.1), з помірним порушенням функцій мови та жування,
Віддалені наслідки порушення мінісків лівого колінного суглоба (2021) (Т93.8). ДОА лівого колінного суглоба І ст. (М17.1) з незначним порушенням функцій.
Простий короткозорий астигматизм в 1.0Д, при гостроті зору 1.0 з корекцією (Н52.2) правого ока. Короткозорість 0.5Д (Н52.1), змутніння рогівки (Н17.8) при гостроті зору 0.3 (не коригує) лівого ока.

Заздалегідь дякую за відповідь!

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Наталія!

    Хронічна дорслагія (G55.3), ст. ремісії.

    Стаття 23 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402:

    2) до пункту «б» належать: деякі форми невральної аміотрофії зі сприятливим перебігом, хронічні радикулоішемії, радикулопатії, полірадикулопатії з рецидивами, плексопатії, невропатії, полінейропатії, що супроводжуються в період загострення вимушеним положенням тулуба, болем вздовж нервів, що потребують тривалого стаціонарного лікування більше 2 місяців, при яких помірно порушена функція кінцівки, проте, вона не досягла ступеня вираженості, зазначеного в пункті «а», відсутні розлади функції тазових органів; також до цього пункту належить стійкий параліч мімічних м’язів.

    Симптоматичні полінейропатії до цієї статті не належать. У таких випадках медичний огляд проводиться щодо захворювань, які призвели до розвитку полінейропатії.

    Дискогенні радикулопатії після оперативного лікування, незалежно від ступеня порушення функції розглядаються за цією статтею;

    3) до пункту «в» належать дорсалгія, цервікалгія, торакалгія, люмбалгія, ішіалгія без радикулопатії; радикулопатії, плексопатії, нейропатії, полінейропатії з чутливими розладами, але без рухових, трофічних розладів, а також існуючі незначно виражені залишкові явища, зумовлені перенесеними в минулому загостреннями, які суттєво не обмежують функцію кінцівки;

    Себорейний дерматит неуточнений (L21.9),

    Стаття 57 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402:

    Поширені форми хвороб шкіри та підшкірної клітковини характеризуються висипаннями на значній поверхні шкірного покриву, з ураженням двох та більше анатомічних областей.

    Під обмеженими формами хвороб шкіри та підшкірної клітковини розуміють поодинокі осередки враження будь-якої локалізації, що займають невелику площу однієї з анатомічних областей (стопа, гомілка, кисть, голова тощо).

    Часто рецидивними формами хвороб шкіри та підшкірної клітковини вважаються такі форми, за яких загострення виникають два та більше разів на рік. Безперервно рецидивними формами вважаються форми з неповним клінічним одужанням після проведеного курсу лікування; загострення спостерігається в строк до одного місяця після виписки зі стаціонару.

    1) віднесений до пункту «а» поширений безперервно рецидивуючий дифузний бляшковий псоріаз передбачає дуже тяжку форму захворювання (ураження понад 70 % шкірного покриву) або тяжку форму захворювання (ураження понад 50 % шкірного покриву) з ураженням шкіри в паховій ділянці, промежині, геніталіях або долонь і підошов з утворенням тріщин.

    2) до пункту «б» належать також обмежені, але великі бляшки псоріазу на голові, відкритих ділянках шкіри, а на обличчі - будь-якої величини. Великою слід вважати бляшку псоріазу розміром з долоню хворого та більше.

    Часткова аденція обох щелеп (K08.1), з помірним порушенням функцій мови та жування,

    Стаття 49 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402:

    Пунткти "а, б, в" Придатні.

    Віддалені наслідки порушення мінісків лівого колінного суглоба (2021) (Т93.8). ДОА лівого колінного суглоба І ст. (М17.1) з незначним порушенням функцій.

    Стаття 61 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402:

    2) до пункту «б» належать:

    деформуючий артроз в одному з великих суглобів II стадії (ширина суглобової щілини на рентгенограмі - 2-4 мм) з больовим синдромом;

    остеомієліт (у тому числі і первинно хронічний) з щорічними загостреннями;

    стійкі контрактури одного з великих суглобів з помірним обмеженням обсягу рухів;

    звичні (3 та більше разів на рік) вивихи великих суглобів, які виникають при незначних фізичних навантаженнях, з вираженою нестійкістю (розхитаністю) або рецидивним синовіїтом суглоба та супроводжуються помірною гіпотрофією м’язів кінцівки.

    3) до пункту «в» належать:

    деформуючий артроз в одному з великих суглобів I стадії.

    Простий короткозорий астигматизм в 1.0Д, при гостроті зору 1.0 з корекцією (Н52.2) правого ока. Короткозорість 0.5Д (Н52.1).

    Стаття 30 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402:

    б) короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному із меридіанів більше 6,0 дптр і до 12,0 дптр або астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах більше 3,0 дптр - Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони

    в) короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному із меридіанів більше 3,0 дптр і до 6,0 дптр або астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах більше 2,0 дптр і до 3,0 дптр - Придатні.

    змутніння рогівки (Н17.8) при гостроті зору 0.3 (не коригує) лівого ока.

    Стаття 26 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402 передбачає хронічні, важко виліковні або невиліковні захворювання запального, інфекційного, дегенеративного, дистрофічного та іншого походження.

    У разі закінченого процесу або захворювань з нечастими загостреннями (не більше двох разів на рік), а також після пересадження тканин придатність до військової служби визначається залежно від функцій ока за відповідними статтями Розкладу хвороб. За наявності новоутворень ока та його придатків медичний огляд проводиться відповідно до статті 8 або 10 Розкладу хвороб.

    2) до пункту «б» належать:

    • кератоконус II стадії на одному або обох очах, кератоконус III або IV стадії на одному оці;
    • кератоглобус, афакія, вивих та підвивих кришталика;
    • артифакія після операцій виконаних не методом ультразвукової факоемульсифікації та імплантацією інтраокулярних лінз з розміщенням не в капсульному мішку на одному або обох очах;
    • короткозорість обох очей в одному з меридіанів більш як 3,0 дптр за наявності дегенеративно-дистрофічних змін на очному дні (периферичні розриви сітківки без відшарування сітківки, крайова дегенерація сітківки, множинні хоріоретинальні вогнища, задня стафілома тощо) при помірному зниженні зорових функцій;
    • атрофія зорового нерва при помірному зниженні зорових функцій;
    • стани після кератопластики (кератопротезування) одного ока після успішного лікування.
    • периферичні розриви сітківки без відшарування сітківки.

    Громадяни, після оптико-реконструктивних операцій на рогівці або склері, визнаються тимчасово непридатними до військової служби, при цьому їм надається відстрочка від призову за станом здоров’я на 2 місяці, а військовослужбовцям надається відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або звільнення від службових обов’язків за статтею 32 Розкладу хвороб. Придатність осіб до військової служби після операції визначається залежно від стану функцій ока за відповідними статтями Розкладу хвороб.

    Особи, які перенесли оптико-реконструктивні операції на рогівці, визнаються придатними до навчання у ВВНЗ не раніше ніж через три місяці після проведеної операції за умови відсутності післяопераційних ускладнень та дегенеративно-дистрофічних змін на очному дні.

    При афакії, артифакії на одному або обох очах рішення щодо тих, хто оглядається за графами II, III Розкладу хвороб приймається відповідно до вимог статті 31 залежно від гостроти зору з практично переносимою корекцією будь-якого виду, у тому числі інтраокулярними та контактними лінзами.

    Особи, які працюють з ДІВ, КРП, джерелами ЕМП, ЛВ, у яких при біомікроскопії виявлено помутніння під задньою капсулою кришталика та наявні переконливі ознаки прогресування помутнінь кришталика (значне збільшення їх кількості та розміру в разі тривалого нагляду), визнаються непридатними до роботи з ними.

    При атрофії зорового нерва, що не прогресує, придатність до військової служби тих, хто оглядається за графами I-III Розкладу хвороб визначається залежно від функцій ока (гострота зору, поле зору тощо). Особи, які вступають у ВВНЗ, визнаються непридатними до вступу у ВВНЗ.

    У всіх випадках наявності сторонніх тіл у середині ока питання про придатність до військової служби осіб, що оглядаються за графами II, III Розкладу хвороб, вирішується не раніше ніж через 3 місяці після травми. При збережених функціях ока (гострота зору, поле зору, темнова адаптація тощо), відсутності запальних явищ та ознак металозу вони визнаються придатними до військової служби, але не призначаються до складу екіпажів танків та бойових броньованих машин, водіями інших транспортних засобів, а також на роботи, пов’язані з вібрацією тіла.

    3) до пункту «в» належать:

    • артифакія на одному або обох очах після операцій ультразвукової факоемульсифікації без ускладнень та наявності задньокамерних інтраокулярних лінз з розміщенням у капсульному мішку;
    • сформований рогівковий клапоть внаслідок ексимерлазерної корекції;
    • наявність факічних інтраокулярних лінз.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України