Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 28 квітня 2025, питання №135116

Правопорушення з боку ТЦК.

Вітаю. Я за особистою заявою 22.01.2024. року був виключений з військового обліку Полтавським Обласним ТЦК. Виключений був по ст.37. ч6. п.6. В березні 24 числа мною була подана заява на внесення моїх облікових данних на паперовому ВОД, до реєстру Оберіг. Так як згідно паперовому ВОД я виключений з обліку військовозабовязаних. І вже 17 квітня 2025р. мене зупинив патруль поліції та ТЦК, проігнорувавши усі мої права та вимоги доставили мене до ТЦК. Я відмовився від ВЛК на підставі свого статусу невійськовозабовязаного. Мій паперовий ВОД забрали та тримали мене сутки, потім через цей час викликали та спитали чи я щось надумав? Я сказав що вважаю їх дії протизаконними, та те що дружина написала заяву до Поліції. Вони мені сказали що будуть розмовляти зі мною по іншому, і відвели обратно до ОЗП. Десь через 45 хвилин викликали та сказали що до нас дійшли ваші молитви. Я дійсно віруюча людина та увірував ще під час відбування покарання, прийняв водне хрещення та й досі відвідую Церкву та їжджу до колоній зі свідченням про Христа як спасителя. Мій військовообліковий документ мені віддали, але 23.04.2025 р. в застосунку "Резерв+" мій статус з потребує уточнення, змінився на військовозабовязаний, та на обліку. На вашу думку з юридичноі та практичної точки зору, наскільки такі дії є протизаконним? Та який мій подальший алгоритм дій? Я так і не отримав лобгрунтованої відповіді на свою заяву. Дякую за увагу.

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олеже!

    Вам буде необхідно звертатися до суду та оскаржувати дії ТЦК щодо поновлення на військовому обліку. Станом на зараз раніше засуджених за тяжкий або особливо-тяжкий злочин поновлюють на обліку у зв'язку з тим, що з 18 травня стаття 37 ЗУ "Про ВО та ВС" більше не містить відповідної підстави для виключення з обліку. Проте, практика судів наразі не на користь громадян.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олег Клієнт година тому

      Дякую, я читав судову практику, 50/50. Але порушення Конституційного права, хіба не є прицедентом для дискредитації наших громадян та країни? Або ії демократичних інститутів? І Навіть якщо я відмовлюсь у письмовій формі від служби, і понесу за це покарання, хіба це не є репресивною формою яка суперечить нормам демократичної країни? Я розумію що ви вже це проходили, але надіюсь на Господа та Його суверенну правду. Дякую ♥️.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України