Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! Навчаюсь в аспірантурі, отримав запрошення на підвищення кваліфікації закордоном, офіційне запрошення. Чи маю я змогу виїхати закордон і які документи для цього потрібно подати? Вуз не може з цим допомогти бо жодного разу процедуру ще не проходив.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Доброго дня! Навчаюсь в аспірантурі, отримав запрошення на підвищення кваліфікації закордоном, офіційне запрошення. Чи маю я змогу виїхати закордон і які документи для цього потрібно подати? Вуз не може з цим допомогти бо жодного разу процедуру ще не проходив.
На жаль, але здобуття освіти не надає права особі на виїзд за кордон.. Наявність офіційного запрошення не грає тут якоїсь позитивної ролі.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 27 січня 1995 р. № 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України
-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в пунктах 1 і 2 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а також пункті 2-14 цих Правил.
З повагою! Щасти Вам!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Артеме!
На жаль, відповідно до Правил перетину державного кордону громадянами України Ви не маєте права виїзду за кордон, оскільки виїзд військовозобов'язаних, які мають оформлену відстрочки у зв'язку із навчанням, законодавством не передбачений.
Відповідно до Постанови КМУ №57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України":
"2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в пунктах 1 і 2 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а також пункті 2-14 цих Правил".
Згідно тієї ж Постанови КМУ №57 виїзд можливий за програмою академічної мобільності тільки для наступної категорії громадян":
2-19. У разі введення на території України воєнного стану пропуск через державний кордон громадян України чоловічої статі віком від 18 до 22 років, які за денною формою здобуття освіти здобувають ступінь вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) в закладах вищої освіти України державної або комунальної форми власності та які згідно з Порядком реалізації права на академічну мобільність, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 579 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 66, ст. 2183; 2022 р., № 42, ст. 2290), є учасниками програм освітньої академічної мобільності і прямують на навчання в іноземні заклади освіти, здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за умови виконання правил перетинання державного кордону України, наявності підтвердних документів.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ВАМ ТРЕБА СКОРИСТАТИСЯ ПРАВОМ НА АКАДЕМІЧНУ МОБІЛЬНІСТЬ.
Академічна мобільність – це можливість учасників освітнього процесу (студентів, викладачів та ін.) навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому закладі вищої освіти або науковій установі на території України чи поза її межами (ст.1 Закону України «Про вищу освіту»). Право студентів та науково-педагогічних працівників на академічну мобільність регулюється Законом України «Про вищу освіту», Положенням про порядок реалізації права на академічну мобільність затвердженим постановою КМУ від 12 серпня 2015 р. № 579 (у редакції від 21.05.2022), а також Положенням про академічну мобільність учасників освітнього процесу Вашого навчального закладу.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Сама по собі відстрочка по аспірантурі - не дає право виїзду за кордон.
Згідно п.2-6 Правила перетинання державного кордону громадянами України У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в пунктах 1 і 2 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а також пункті 2-14 цих Правил.
Згідно п. 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.
Проте, Ви можете рекомендованим листом звернутись до МОН та Голови ДПСУ з проханням надати Вам індивідуальний дозвіл на виїзд з України.
Згідно частини 6 статті 14 ЗУ "Про прикордонний контроль" За наявності підстав гуманітарного характеру, для забезпечення захисту національних інтересів або у зв’язку з виконанням міжнародних зобов’язань іноземцям, особам без громадянства або громадянам України, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону України, Голова Державної прикордонної служби України або особа, яка виконує його обов’язки, може дозволити перетнути державний кордон.
Виїзд за межі України в умовах воєнного часу здійснюється згідно Правил перетинання державного кордону громадянами України затверджених постановою КМУ 57.
Згідно пункту 13 Правил Під час здійснення прикордонного контролю уповноважені службові особи підрозділу охорони державного кордону використовують бази даних Держприкордонслужби про осіб, які перетнули державний кордон, вчинили правопорушення, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Держприкордонслужби, яким тимчасово обмежено право виїзду з України, про недійсні, викрадені та втрачені паспортні документи, а також інші передбачені законом бази даних.
Інформація про громадян, яким уповноваженою службовою особою Держприкордонслужби або Головою Державної прикордонної служби надано дозвіл на перетинання державного кордону, вноситься до відповідної бази даних.
Проте, Вам на пункті потрібно буде довести мету поїздки. І тому, не виключено, що, навіть, маючи дозвіл від Голови ДПСУ прикордонник Вам відмовить у перетині кордону вказавши, що Ви не надали підтверджуючі документи. Ще однією проблемою може бути те, що даний взагалі дозвіл не внесуть в базу даних.
З повагою, юрист Дерій В.О.!