Задайте питання юристу

917 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 06 травня 2025, питання №135703

збільшення суми аліментів

Батько інвалід 2 групи. Офіційно не працює, ходить в рейси. Платить аліменти на дитину 1590 грн.Чи можна якось збільшити суму аліментів на дитину? дитині 15 років. Дякую

Відповіді юристів (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Батько платить алміменти добровільно чи за рішенням суду?

    Для зміни розміру призначених аліментів Вам слід звернутися із позовною заявою до суду, в якій навести підстави для відповідної зміни.

    Ст.192 Сімейного кодексу України говорить про те, що розмір аліментів, встановлений судом чи договором, може бути згодом переглянуто. Вона містить деякі підстави для зменшення/збільшення розміру аліментів. Але оскільки перелік цих обставин є не вичерпним, можна умовно виділити такі підстави, за яких є шанс отримати позитивне рішення про збільшення розміру аліментів.

    • матеріальне становище платника аліментів значно поліпшилося проти тим, що було на момент винесення рішення (наприклад, безробітний влаштувався добре оплачувану работу);
    • зросли витрати на дитину і це пов’язано з погіршенням її стану здоров’я, появою обставин, що вимагають додаткових коштів (платне навчання, участь у змаганнях тощо).
    • змінилося сімейне становище однієї зі сторін.

    ВАЖЛИВО ЗАПАМ’ЯТАТИ:

    • обставини, на які Ви посилатиметеся як на підставу для збільшення розміру аліментів, потребують підтвердження доказами. Тому, якщо Ви передбачите їхнє виникнення, готуватися до процесу потрібно заздалегідь (збирати чеки, квитанції про витрати на дітей, у тому числі).
    • зорієнтуйтеся, наскільки Ви хочете збільшити розмір аліментів та проаналізуйте, якими доказами зможете підкріпити свої вимоги.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України