Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 16 травня 2025, питання №136976

Щодо спадку, яка частина по закону 1/2 чи 1/3

Доброго дня!
Звертаюся до Вас, щодо питання спадкового права мого батька.
Моєму батьку 62 роки. Є дружина, та двоє дорослих дітей.

У липні місяці 2024 року помер брат батька 1978 р.н., від раку кишечника.
Документи на будинок були відсутні усі. Батько мій зібрав усі документи по новому.
Про хворобу ніхто з родичів не повідомив. (Тільки після похорон племінниця сказала, що він був безнадійний).
Розлучений, без дітей був.
Запросили тільки на похорони.
Перший, цей менший брат був рідний тільки по батьку.

Був ще другий брат старший, помер у 2003 році. (У нього троє дітей 2002 р.н, 1989 р.н., 1985 р.н). Рідний по батьку і по матері.

Мати померла у 1970 році.
Мачуха, померла у 2012 році.(Син 1978 р.н.).
Батько (мого батька) помер у 2009 році.

Коли помер брат (1978 р.н.,) то тільки після його похорону мій батько подав заяву про право на спадщину.

Через пів року нотаріус розповів, що є ще двоє спадкоємців, по прєдставлєнію. Тобто 2002, та 1989 р.н. у 2003 році вони були неповнолітні.

На сьогоднішній день мій батько отримав 1/3 частину права на будинок зареєстрованому у держ реєстрі. Будинок в селі Львівської обл.
І нотаріус попросив його нікому про це не говорити.
А ось у мене питання, так як ділився будинок між моїм батьком та (його братом покійним) то батько мав отримати 1/2 та двоє племінників також 1/2 на двох. Можливо я помиляюся. Буду вдячна за відповідь.

Відповіді юристів (2)

    Тимченко Анастасия Александровна
    Тимченко Анастасия Александровна 12 годин тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 28 років досвіду

    Очень много лишней информации и нет основной. Кто был изначально собственником дома. Брат это вообще наследник второй очереди

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Марина!

    В межах однієї і тієї самої черги спадкоємці спадкують майно померлого у рівних частках. Оскільки спадкоємців троє, то і будинок вони спадкують у рівних частках.

    Тобто, Ваш батько та його брат знаходились у другій черзі, проте, отримали право на спадкування, оскільки були відсутні родичі першої черги споріднення.

    Діти брата отримали право на спадкування за правом представлення, оскільки їх батько помер до того, як помер спадкодавець. Тож, не бачу ніякої помилки в тому. І не розумію, чому нотаріус сказала нікому про це не говорити.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України