Задайте питання юристу

938 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 19 червня 2025, питання №138454

не виплата заробітной плати

Вітаю! Підкажіть будь ласка, при звільнення за ст 38 ч 3 ( не виплата вчасно заробітной плати), повинні нарахувати та виплатити вихідну допомогу у розмирі 3х міс.сер.заробітку ( колдоговір відсутній)?
При якщо затримка заробітної плати на три місяці вихідна допомога у даному випадку повинна бути?
Приклад, Заробітну плату не виплачують з лютого, в кінці квітня звільнення, на 18.06.25 ні які кошти не були отримані , ні заборгованість , ні вихідна допомога, ні розрахункові. Мав право працівник отримати нарахування та виплату вихідноі допомоги в цьому випадку?
Які права має колишній працівник у даному випадку?

Відповіді юристів (1)

    Мурач Дмитро  Васильович
    Мурач Дмитро Васильович 25 днів тому

    Юрист, м. Суми, 3 роки досвіду

    Вітаю! При звільненні за ст. 38 ч. 3 КЗпП (невиплата зарплати понад місяць) працівнику обов’язково виплачується вихідна допомога в розмірі тримісячного середнього заробітку (ч. 3 ст. 44 КЗпП), незалежно від наявності колдоговору; для цього в наказі про звільнення має бути зазначено «ст. 38 ч. 3 КЗпП». У вашому випадку з лютого не виплачували зарплату, звільнення відбулося наприкінці квітня за цією підставою, а станом на 18.06.2025 не отримано ні зарплатного боргу, ні вихідної допомоги, ні остаточного розрахунку (ст. 116 КЗпП) – це грубе порушення. Експрацівник має право звернутися до Держпраці та до суду (за місцем проживання чи місцезнаходження роботодавця) з позовом про стягнення заборгованості по зарплаті, вихідної допомоги, компенсації за затримку виплати (ст. 117 КЗпП), індексації та заборгованої інфляційної компенсації, а також моральної шкоди; судовий збір у трудових спорах не сплачується.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України