Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
934 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня, я і мій чоловік купили квартиру до шлюбу в долях. Ця квартира знаходиться на окупованій території. Може лі чоловік зараз оформити на мене дарчу на свою частину на території України? Прописані ми в цій квартирі, маємо статус ВПО. Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Київ, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Жанно!
Відповідно до п. 19 постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану" від 19.04.2022 р. № 480 нотаріальне посвідчення договору щодо відчуження нерухомого майна, іпотеки, про встановлення довірчої власності на нерухоме майно здійснюється виключно за місцезнаходженням такого майна, крім нерухомого майна, розташованого у м. Києві або Київській області. Нотаріальне посвідчення договору щодо відчуження нерухомого майна, іпотеки, про встановлення довірчої власності на нерухоме майно, розташоване у м. Києві або Київській області, здійснюється виключно нотаріусом, робоче місце (контора) якого розташовано у м. Києві або Київській області, за місцезнаходженням такого майна, або місцезнаходженням юридичної особи, або за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи - однієї із сторін відповідного договору.
У цивільному праві передача майна у власність іншій особі. Розрізняють відчуження майна платне (купівля-продаж) і безоплатне (дарування). Відчужене майно може здійснюватися на основі договору або в примусовому порядку (наприклад, реквізиція майна у власника). Відчужене майно пов'язане з припиненням права власності.
Враховуючи вищезазначене, у вчиненні нотаріальної дії, а саме посвідчення договору дарування, нотаріусом буде відмовлено на законних підставах.
Станом на сьогодні, чоловік має право виключно заповісти свою частку Вам або іншим особам. Заповіт не є відчуженням майна. Заповіт - це документ, в якому особа (заповідач) висловлює свою волю щодо розпорядження своїм майном після смерті.
З повагою, юрист Віра Братченко!
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо у Вас є документи про право власності на нерухомість і оформляти дарчу Ви будете в нотаріуса на підконтрольній території, то теоретично це можливо. Пункт 19 Постанови КМУ 164 "Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану" виключений ще у 2022 році https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/164-2022-%D0%B...
На даний час не встановлено обмежень щодо державної реєстрації нерухомого майна, наприклад, продажу, дарування або іншого передання у власність іншій особі під час воєнного стану, зокрема й майна на тимчасово окупованій території.
Однак, є сумніви, що нотаріус або інший державний реєстратор погодиться посвідчити такий договір або угоду.
Річ у тім, що практично неможливо перевірити насправді фізичну наявність цього майна і його стан, що ставить під сумнів дійсність такого правочину.
Окрім цього кожен випадок продажу майна на ТОТ варто розглядати окремо, адже необхідно враховувати:
Крім цього, фінальне рішення щодо державної реєстрації операції з будинком або квартирою буде ухвалювати державний реєстратор, який самостійно має взяти на себе відповідальність та ризики, пов’язані з договором щодо такого майна.
З повагою, юрист Дерій В.О.!