Задайте питання юристу

934 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 06 липня 2025, питання №139137

У відпустку по бронюванню

Добрий день!
Чи випустять за кордон по бронюванню у відпустку,якщо мені 26 і є тільки приписне(влк у 2016р)
У резерві дані оновлені/порушення не світяться ніякі
Дякую!

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Саміре!

    При перетині кордону Вам не потрібно пред'являти паперовий ВОД. Достатньо електронного військово-облікового документу.

    Заброньовані чоловіки можуть виїжджати за кордон як у службове відрядження, так і у відпустку.

    Проте, зверніть увагу на те, що у відпустку не можуть поїхати заброньовані громадяни України чоловічої статі від 18 до 60 років, якщо вони перебувають на певних посадах держслужби і підпадають під пункт 2.14 Правил перетину державного кордону громадянами України, що затверджені Постановою КМУ №57. Також якщо стосовно них від тієї структури, де вони працюють, була надала інформація до ДПСУ про те, що вони перебувають на відповідних державних посадах і для них перетин кордону можливий лише у службове відрядження.

    Ті чоловіки, які не перебувають на таких посадах, можуть перетнути кордон і у відпустку із зазначенням у документах про те, що та структура, за якою вони є заброньованими, надає таку можливість.

    Отже, для того, аби виїхати у відпустку, як заброньованому Вам необхідно пред'явити на кордоні:

    1. документ, що підтверджує службове відрядження за кордон або отримання дозволу керівника відповідного підприємства, установи, організації на виїзд за кордон під час відпустки;
    2. службового посвідчення чи довідки з місця роботи;
    3. військово-облікового документа в електронній формі із зазначенням інформації «Бронювання до». Інформація повинна бути внесена в систему «Оберіг» Міністерства оборони України;
    4. паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо Ви заброньовані приватним підприємством (а не органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування), то Ви маєте право на перетин кордону у зв'язку з відпусткою.

    Необхідні документи для виїзду заброньованого у відпустку за кордон:

    1. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон

    2. Військово-обліковий документ та підтвердження бронювання. Повинен містити позначку «Бронювання до…» та бути внесений до системи «Оберіг». Можна в електронному форматі (застосунок Резерв+)

    3. Витяг з наказу про відпустку або копія наказу що обов’язково містить:

    • країну виїзду;
    • термін перебування;
    • посаду працівника;
    • інші дані, що підтверджують цілі поїздки.

    4. Додатково можна підготувати письмовий довідку/дозвіл від роботодавця, де вказано про те, що працівник і роботодавець ознайомлені з наслідками невчасного повернення до України, тощо

    Оскільки Правила часто змінюються і наразі не передбачають чіткої процедури виїзду за кордон у відпустку для заброньованих працівників, остаточне рішення приймається індивідуально - на розсуд працівника прикордонної служби під час проходження контролю.

    Якщо Вам не дозволять перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.

    Дане рішення про відмову у перетині кордону може Ви можете скасувати у начальника органу охорони державного кордону або оскаржити у судовому порядку.

    Також Ви можете спробувати перетнути кордон на іншому пункті пропуску.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України