Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
934 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день.Какой процент от наследства должен оплатить гражданин Украины находясь за границей вступая по доверенности?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Ви маєте зареєстроване місце проживання в Україні? За ким спадкуєте?
Нульова ставка ПДФО та військового збору встановлена для спадкоємців першого та другого ступенів споріднення - «а» п.п. 174.2.1 пункту 174.2 статті 174 Податкового кодексу України. Спадкоємцями першого ступеня споріднення є: діти, у тому числі усиновлені та народжені після смерті спадкодавця, чоловік або дружина, батьки. Другого ступеня споріднення: рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері та з боку батька, онуки.
Ставка ПДФО у 5% та ВС 5% встановлена для спадкоємців, які не відносяться до членів сім'ї першого та другого ступенів споріднення - п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України.
За ставкою ПДФО 18% та ВС 5% оподатковується будь-який об'єкт спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-який об'єкт спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента - п.п. 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 Податкового Кодексу України. Фактично дану ставку ПДФО потрібно буде сплатити незважаючи на ступінь спорідненості.
Вам протягом 6 місяців з моменту відкриття спадщини (смерті спадкодавця) потрібно подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. За кордоном Ви можете це зробити такими шляхами:
НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ ПРИЙМАТИ ЗАЯВИ ПРО ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ, ПРО ВІДМОВУ ВІД НЕЇ АБО ЗАЯВИ ПРО ЇХ ВІДКЛИКАННЯ, СКЛАДЕНІ ВІД ІМЕНІ СПАДКОЄМЦІВ ЇХ ПРЕДСТАВНИКАМИ, ЩО ДІЮТЬ НА ПІДСТАВІ ДОВІРЕНОСТЕЙ. (п. 3.6. глава 10 Розділ ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України )
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Михайло!
Замало інформації для того, аби надати Вам відповідь на питання.
Який ступінь рідства Ви маєте до спадкодавця? Окрім того, як саме Ви збираєтесь вступити у спадщину по довіреності?
З повагою, адвокат Айвазян.