Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
938 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Сестра померла три роки тому і проживала у гуртожитку, і вже більше трьох років я оплачую комунальні послуги і я маю складений договір з комуналом.Я зверталась в місцеві органи влади, з наданням ордера мені, із можливістю приватизувати сестри кімнату.Спочатку казали,що це можливо і кімнату нададуть.Зараз відмовлють. Тому що,кажуть що в мене є де проживати бо є «Договір дарування».Але площа будинку маленька і в будинку приписано троє людей, що проживають.Куди можна звернутися ще за допомогою якщо органи місцевої влади відмовляють?
Та можете допомогти пояснити чому, деякі люди в гуртожитку отримали кімнати та цілі блоки маючи особисте житло?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ірина!
При здійсненні приватизації квартири (будинку) розрахунки проводяться залежно від її загальної площі. Кожний громадянин має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чека або з частковою доплатою один раз (п.5 ст.5 Закону).
Законом передбачено, що громадянам безоплатно передається житло з розрахунку санітарної норми 21 м2 загальної площі на наймача та члена його сім’ї та додатково 10 м2 на сім’ю. Передбачається також, що кожен громадянин у разі, коли частка житла, яка приватизується, менша за встановлену норму, повинен одержати компенсацію у вигляді житлових чеків. Ці чеки громадянин може використати для приватизації як житла, так і частки майна державних підприємств або земельного фонду. Так само можуть використовувати житлові чеки громадяни, які отримали їх у порядку компенсації за приватизовану квартиру (будинок).
Відповідно до Закону України “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” дозволено приватизувати житло в гуртожитках, що перебуває у власності територіальних громад та уточнено порядок передання гуртожитків у комунальну власність з метою наступної приватизації житлових приміщень законними мешканцями гуртожитків. Після прийняття гуртожитку у власність територіальної громади, місцева рада приймає на сесії відповідне рішення щодо подальшого його використання, а саме: а) залишити цілісний майновий комплекс у статусі “гуртожиток” та дозволити приватизацію його житлових і нежитлових приміщень. У цьому випадку здійснюється приватизація приміщень гуртожитку його законними мешканцями згідно з Законом.
Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням житлових чеків одержують громадяни, які на законних підставах проживають у них.
Статтею 1 Закону України “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” передбачено, що скористатися правом на приватизацію кімнати у гуртожитку мають громадяни, які більше п’яти років на законних підставах зареєстровані за місцем проживання у гуртожитку, фактично проживають у ньому і не мають власного житла.
Таким чином, якщо громадянин більше п’яти років на законних підставах зареєстрований в певній кімнаті гуртожитку та фактично проживає у ній, а цілісний майновий комплекс, в свою чергу, переданий у власність територіальної громади, залишається у статусі “гуртожиток”, тоді мешканець такого гуртожитку має право приватизувати в ньому площу в розмірі 21 м2 загальної площі на наймача і кожного члена його сім’ї, додатково 10 м2 на сім’ю.
З повагою, адвокат Айвазян.