Задайте питання юристу

939 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 25 липня 2025, питання №139965

дарственная на авто, которое зарегистрировано на оккупированной территории

Добрый день. Подскажите как оформить дарственную на авто от мужа жене, если авто зарегистрировано на оккупированной территории? Сами находимся на подконтрольной территории, куда обратиться и какие документы нужны?

Відповіді юристів (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Оформити договір дарування можете у нотаріуса або у сервісному центрі МВС.

    Якщо є технічна можливість спробуйте переоформити авто за допомогою сервісу "Дія" https://diia.gov.ua/news/zminyuyemo-pidhid-do-kupi....

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Наталія!

    У сервісних центрах МВС здійснюється перереєстрація транспортного засобу на нового власника за договором дарування. Договір дарування — це договір, за яким одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати у майбутньому іншій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

    Якщо в особи вже є нотаріально посвідчений договір дарування, то їй варто звернутися до сервісного центру МВС із такими документами:

    • нотаріально посвідчений договір дарування;
    • паспорт громадянина України;
    • копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
    • довіреність на представництво інтересів (у разі звернення до сервісного центру МВС не обдаровуваного);
    • документ, що підтверджує повноваження представника;
    • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

    Договір дарування можна оформити у сервісних центрах МВС при перереєстрації транспортного засобу. Для цього необхідні такі документи:

    • паспорт громадянина України;
    • копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
    • документ, що підтверджує повноваження представника (у разі звернення до сервісного центру МВС не обдаровуваного або не дарувальника);
    • документ, що підтверджує ступінь спорідненості (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо);
    • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

    Якщо транспортний засіб дарується члену сім’ї першого або другого ступеня спорідненості, податок не сплачується. До першого ступеня спорідненості фізичної особи відносяться її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. До другого ступеня спорідненості — рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України