Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
939 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Как моджно получить наследство если есть завищание на другого человека ?Отец написал заявление на внука но есть два сына и живая его мать 90 лет ей.
Как можно разъяснить етот вопрос и в каких сроках.
Можно ли мне получить наследство если я не нахожусь на территории Украины?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо є складений заповіт, то спадщину може отримати спадкоємець за заповітом та спадкоємці, які мають право на обов’язкову частку у спадщині.
Інші сини (Ви чи брат) можуть отримати 1/6 від спадка, якщо є непрацездатними (особами з інвалідінстю або пенсіонерами).
Мати батька 100% має право на обов’язкову частку (1/6 спадку), навіть, якщо її нема в заповіті, адже вона є пенсіонером.
Якщо Ви маєте право на обов'язкову частку Вам для прийняття спадщини потрібно протягом 6 місяців з моменту відкриття спадщини (смерті спадкодавця) подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини . За кордоном Ви можете це зробити такими шляхами:
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сусанна!
1. Матір сина має право на обов'язкову частку у спадщині (половина частки, яка належала їйу разі спадкування за законом.
2. Сини матимуть право на обов'язкову частку також, як і матір, якщо є непрацездатними: особи, які досягли встановленого Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" віку, що дає право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, та дострокової пенсії, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника відповідно до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
3. Якщо сини працездатні, то вони не мають права на спадщину.
4. Якщо матір та сини були зареєстровані за однією адресою з сином на момент його смерті, то всі вони прийняли спадщину автоматично. Тобто, через півроку після смерті спадкодавця їм потрібно звернутись до нотаріуса та отримати свідоцтво про право на спадщину (синів стосується тільки за умови, що вони є непрацездатними).
5. Якщо матір та сини не були зареєстровані за однією адресою на день смерті спадкодавця, то упродовж півроку з дня смерті сина їм потрібно подати заяву на вступ у спадщину до нотаріуса (синів стосується тільки за умови, що вони є непрацездатними).
6. Як оформити майно, якщо спадкоємець перебуває за кордоном https://centraljust.gov.ua/news/info/yak-oformiti-...
З повагою, адвокат Айвазян.