Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Міжнародне право, 23 червня 2019, питання №1408 300₴

Мне не заплатили за выполненную работу

Мой автобус выполнил заказ по перевозке пассажиров с Украины в Швейцарию. Фирма должна была перечислить деньги на счёт. Теперь вообще не выходят на связь.
Мне нужно нанимать адвоката в Украине или в Швейцарии?

Відповіді юристів (6)

    Левченко Ксенія Сергіївна
    Левченко Ксенія Сергіївна 5 років тому

    Юрист, м. Вінниця, 17 років досвіду

    Доброго ранку. Фірма яка замовляла перевезення пасажирів а Швейцарію зареєстрована в Україні чи в Швейцарії? Чи відома Вам назва фірми або якісь інші контактні дані? Чи був укладений договір на перевезення пасажирів. Ви надаєте свої послуги як ФОП?

    • Ирина Клієнт 5 років тому

      Договор заключён. Фирма зарегистрирована в Швейцарии

      Мы оказываем услуги ФОП

    Літвін Іванна

    Добрий день! Договір або заявка на перевезення у Вас є?

    Левченко Ксенія Сергіївна
    Левченко Ксенія Сергіївна 5 років тому

    Юрист, м. Вінниця, 17 років досвіду

    Доброго дня. Якщо договір було укладено з представництвом Швейцарської фірми в Україні можна подати претензію до представництва, потім позов.

    У ст. 1 ЗУ «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 р. №969-XII (зі змінами та доповненнями) вказано, що представництво іноземного суб’єкта господарської діяльності – це установа або особа, яка представляє інтереси іноземного суб’єкта господарської діяльності в Україні та має на це належно оформлені відповідні повноваження.

    У разі подання позову до іноземної фірми в Україні, коли позови висуваються до іноземних юридичних осіб, що діють через свої представництва, місцеві українські суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземними фірмами враховуючи при цьому вимоги законодавства України.

    Так, згідно з п. 2 ч. 1 ст. 76 ЗУ «Про міжнародне приватне право», суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або є філія або представництво іноземної юридичної особи – відповідача.

    Потрібно бачити умови договору. Звертайтесь.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Вы зарегистрированы как ФЛП? Вы заключали договор на оказание услуг перевозки?

    Где зарегистрирована фирма , что заказала перевозки?

    Драган Тарас  Миколайович
    100%
    Драган Тарас Миколайович 5 років тому

    Юрист, м. Одеса, 7 років досвіду

    Дивіться, ситуація дійсно потребує детільнішого вивчення!

    З практики можу сказати декілька наступних моментів:

    1) Якщо це перевезення із Замовником-компанією з Швейцарії, то можу припускати, що договір складався по їхній проформі. Якщо дійсно так, то є велика імовірність двох варіантів:

    - арбітражне застереження (тобто обов'язок пердачі будь-яких спорів, що винкають з цього договору в конкретну арбітражну установу, яка може знаходитися будь-де в світі). У таких застереженнях має зазначтися право, за яким має здійснюватся розгляд, мова розгляду (наприклад, англійська) і ткд.

    - передача будь-яких спорів в суд Швейцрії відповідно до законодавства Швейцарії.

    2) Ви укладали договір (або просто мали домовленості) із замовником з України. В такому випадку є низька імовірність передачі справ в Швейцарію, оскільки жодній із сторін це невигідно та дана категорія справ може не підпадати під Регламенти багатьох швейцарських арбітражів). В такому випадку справу будуть розглядати в Україні: в суді за місцем знаходження відповідача (або його майна)

    Тобто, Ви самі можете бачити, що в першому варіанті є велика імовірність передачі справи в Шейцарію, що значно ускладнює Вашу ситуацію, проте навіть в такій ситуації є варіанти, де є доцільність розглядати справу, а в другому - це стандартні спори, які виникають із договора перевезення, що є нормальною практикою в Україні.

    Для можливосі надання відповіді без припущень необхідні вивчити первинні документи (договір перевезення, замовлення-наряди, митні документи і ткд.)

    P.S.

    у будь-якому випадку звертатися з претензією до боржника потрібно, оскільки є неодиникими випадки, коли детально та правильно викладена позиція вирішує справу без звернення до суду чи арбітражу.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України