Задайте питання юристу

833 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Кримінальне право, 23 червня 2019, питання №1432

Вымогательство ККУ

Здравствуйте. Мой ребенок ходит в детский сад. Утвержденный родительский комитет частенько проводит сбор денег с родителей на нужды группы и сада в целом. Когда у кого-то нет возможности сдать деньги, то они начинают издеваться над ребенком, тех родителей. Например, не дают канцтовары и игрушки, периодически изолируют от группы или не пускают на мероприятия. Заведующая садом делает вид что ничего не замечает. Подскажите, как быть, когда постоянно вымогают деньги, куда жаловаться? Законны ли действия родительского комитета и воспитателей? Что сказано в статье об вымогательстве ККУ?

Відповіді юристів (1)

    Саленко Оксана Валеріївна

    Доброго дня, Денис. Ваша ситуація не підпадає під ознаки складу злочину вимагання. Особисто я бачу у вашому випадку дискримінацію за ознакою майнового стану у формі утиску. Утиск - це небажана для особи та/або групи осіб поведінка, метою або наслідком якої є приниження їх людської гідності за певними ознаками або створення стосовно такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери (ЗУ "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні). Утиск може проявлятися у словесних образах, натяках, ізоляції та в інших діях, наприклад вихователі не дають іграшки, як ви пишите, іт.д.

    Конституція України, ЗУ "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", міжнародні договори, ратифіковані ВРУ забороняють будь-які форми дискримінації в Україні, в т.ч в сфері освіти. Згідно ч. 1, ст. 53 ЗУ "Про освіту" здобувачі освіти (у вашому випадку дошкільної) мають ряд прав, зокрема це право на повагу до людської гідності, право на захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти. (Зверніть увагу на ст. 53 ЗУ "Про освіту" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#n740, там детально описані всі права).

    Що вам робити, якщо щодо вашої дитини будуть проявляти будь-які форми дискримінації? По-перше, спробуйте написати письмову скаргу директору дитячого садка. Якщо вона не відреагує, то наполягайте на тому, щоб вона написала вам письмову обгрунтовану відмову, або пояснення чому вона так вчиняє. Пам'ятайте, ви не зобов'язані платити ніякі гроші, якщо не маєте можливості (і якщо маєте також не зобов*язані). Нехай місто виділяє зі свого бюджету гроші на дитячий садок!

    По-друге, спробуйте звернутись у ваші органи місцевого самоврядування у відділ з питань протидії дискримінації з письмовою скаргою на дії директора дитячого садка і вихователя. До скарги додайте письмові пояснення директора садочка. Або зверніться у територіальне управління міністерства освіти і науки України у вашому місті з такою ж скаргою. Обов*язково перегляньте ЗУ "Про звернення громадян" ст. 5 щодо вимог до звернення громадян. Ссилка на закон https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/393/96-вр#n9 .

    Ви також можете одразу звернутися до суду в порядку цивільного судочинства. Подавайте позов на директора дитячого садочка та на вихователів. Буде краще, якщо позов буде груповий, тобто щоб одразу декілька позивачів серед батьків було. А скарги, до речі, теж краще нехай будуть груповими. Так більше шансів на те, що посадові особи відреагують.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України