Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня, ситуація така, чоловік з жінкою розводяться і потрібно поділити будинок. Будинок належить матері жінки, але в ньому прописані як чоловік , жінка так і повнолітня дитина. Належить щось чоловікові і якщо так то що? ( Так як будинок все таки тещі)
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (14)
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго ранку.
Чоловікк має право там проживати і все. У випадку, якщо він проживати не буде, і пройде рік з того часу, його через суд можливо буде виписати.
Як будуть питання, задавайте.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня.
Якщо будинок належить лише матері жінки, то він є її приватною власністю (тобто тещі).
У такому випадку ні жінка, а тим паче чоловік не мають жодних прав на цей будинок.
Даний будинок поділу при розлученні не підлягає.
Реєстрація (прописка) лише засвідчує місце проживання чоловіка за певною адресою.
Жодних прав на будинок у зв'язку з реєстрацією у ньому - не виникає.
Всього доброго.
Адвокат, м. Сновськ, 6 років досвіду
Доброго ранку. Дійсно, якщо будинок належить третій особі ( матері дружини) , то чоловік не має частки у такому майні. Але якщо в період шлюбу був зроблений капітальний ремонт( реконструкція будинку, прибудова тощо) і вартість будинку значно збільшилася за рахунок проведених робіт, то він має право на частку у спільному майні, якщо, звичайно, зможе документально підтвердити.
Успіху Вам.
Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду
Інна, чоловік має право проживати у будинку, але право на частку будинку у чоловіка відсутнє.
Лише у тому випадку, якщо чоловік через суд доведе, що він витрачав кошти на ремонт будинку, він може претендувати на грошову компенсацію.
Також чоловік може претендувати на поділ речей, які були куплені під час шлюбу і знаходяться у будинку.
В разі, якщо чоловік не буде проживати у будинку більше року, його можна виписати з нього.
Адвокат, м. Київ
Не можна поділити того чого нема .Будинок тещі не ділиться регістрація не дає права власності.Якщо чоловік не буде там проживати то можна виписати в судовому порядку.Щось не ясно звертайтесь допоможемо.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день!
Чоловік не права на будинок при поділі майна, так як власником будинку взагалі є теща.
Чоловік завдяки реєстрації має право лише на проживання.
Якщо добровільно, чоловік не бажає знятися з реєстрації, це можливо зробити в судовому порядку, шляхом подання позовної заяви до суду тпоо зняття його з реєстрації.
Успіхів Вам!
Юрист, м. Харків, 33 роки досвіду
Цей будинок не може бути поділений між подружжям під час розірвання шлюбу, тому що він не є спільним майном цього подружжя. у своєму питанні ви зазначаєте, що власником цього бцдинку є тещя в зв`язку з чим і державна реєстраія будинку також оформлена на неї. Державна реєстрація місця проживання не породжує права власності, всі зареєстровані в будинку особи не є власниками будинку, а є лише мешканцями.
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
Добрий ранок.
Згідно з ст. 60 СКУ - Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Оскільки, таке майно не було набуте подружжям під час шлюбу, а є приватної власністю матері - то бадинок не є об'єктом спільної сумісної власності та не підлягає поділу під час розлучення.
Також, відповідно до ст. 62 СКУ - Якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Якщо один із подружжя своєю працею і (або) коштами брав участь в утриманні майна, належного другому з подружжя, в управлінні цим майном чи догляді за ним, то дохід (приплід, дивіденди), одержаний від цього майна, у разі спору за рішенням суду може бути визнаний об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Отже, для того, щоб після поліпшення вартості майна таке майно стало спільним, воно повинно перебувати у власності в одного з подружжя. У вашому ж випадку, це майно третьої особи.
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
этот дом не делится при разводе!!!!!!!!!!!!!!!!
Адвокат, м. Київ, 51 рік досвіду
Для створення об'єкта спільної власності потрібен договір про це; однієї участі в поліпшенні об'єкта недостатньо для виникнення права спільної власності на нього.
Право користування житлом надається колишньому члену сім'ї власника цього житла, колишня дружина ним не є. Потрібно досліджувати практику застосування належних норм Верховним Судом, висновки якого обов'язкові для судів.
Стаття 405. Право членів сім'ї власника житла на користування цим житлом
1. Члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.
Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником.
2. Член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Стаття 156. Права і обов'язки членів сім'ї власника жилого будинку (квартири)
Члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.
За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібно.
Члени сім'ї власника будинку (квартири) зобов'язані дбайливо ставитися до жилого будинку (квартири). Повнолітні члени сім'ї власника зобов'язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і придомової території та проведенню ремонту. Спори між власником та членами його сім'ї про розмір участі в витратах вирішуються в судовому порядку.
До членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу. Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням. У разі відсутності угоди між власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім'ї про безоплатне користування жилим приміщенням до цих відносин застосовуються правила, встановлені статтею 162 цього Кодексу.
{Стаття 156 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3187-12 від 06.05.93}
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю:
Чоловік не має жодних прав на вказаний будинок, адже він належить матері жінки.
Все на що, він має право - це проживати в цьому будинку , допоки власниця будинку не прийме рішення про його зняття з реєстрації добровільно, або у судовому порядку , шляхом подачі позову до суду: " Про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
Будинок матері жінки ніякого відношення до поділу взагалі не має - поділу може підлягати лише майно чоловіка та дружини спільно набуте за час шлюбу, що підтверджується документально( договорами чеками з банку про оплату за нього та ін. документами між подружжям.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Харків, 26 років досвіду
"Належить щось чоловікові і якщо так то що? ( Так як будинок все таки тещі)" - ні.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Адвокат, м. Харків, 22 роки досвіду
Теща, тещою, а все ж таки Ви були у шлюбі із донькою тещі, а з тещою Ви сім'ю не будували!!!!! Тому поділу будинок тещі не підлягає. Ділиться лише майно набуте у шлюбі чоловіком і жінкою!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий вечір!Чоловік не права на будинок при поділі майна, так як власником будинку взагалі є теща.Чоловік завдяки реєстрації має право лише на проживання.Якщо добровільно, чоловік не бажає знятися з реєстрації, це можливо зробити в судовому порядку, шляхом подання позовної заяви до суду тпоо зняття його з реєстрації. Якщо треба повна консультація, звертайтеся індивідуально.Успіхів Вам!