Задайте питання юристу

829 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Виконавче виробництво, 05 червня 2020, питання №21317 100₴

по ошибке нотариуса луганска в 2005 году арестовано майно на ФИО без указания ИНН и даты рождения

при обращении к Нотариусу я узнал что на майно моего однофамильца из Луганска налож арест в 2005 году в базе данных только ФИО и нет ИНН и даты рождения получается что вспе майно всех однофамильцев арестовано
вопрос в какой суд идти куда жаловаться на такое безобразие с базой данных
я звонил в луганскую обл в єту нотариальную гос контору они сказали что все утеряно нет документов за 2005 год и они ночего не знают

Відповіді юристів (10)

    Кирюшин Артем Андреевич

    Добрый день.

    В данном случае вам нужно обращаться с иском о снятии ареста в суд по месту нахождения органа исполнительной службы, наложившей арест в порядке ст. 59 Закона "Об исполнительном производстве" согласно которой "Особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту."

    Имею положительную практику по таким делам.

    Обращайтесь, помогу.

    Савоста   Ірина   Михайлівна
    25%

    Доброе утро. Для того чтобы ответить на вопрос о том, как снять арест с имущества, прежде всего, необходимо иметь сведения о том, кто его наложил, и на каком основании была применена данная мера. Информация об арестованной недвижимости обязательно вносится в Государственный реестр, после чего оказывается в свободном онлайн доступе. Перед тем как проверить дом или квартиру на предмет ареста, необходимо пройти регистрацию в Кабинете электронных сервисов. Поэтому , первым делом Вы берете Выписку с Госреестра.

    После этого, в ходе изучения имеющихся в распоряжении документов должна быть сформирована правовая позиция, определяющая алгоритм дальнейших действий.

    Причинами наложения ареста может быть:

    • В рамках гражданского права данная мера может быть применена при неуплате алиментов, разделе приобретенной супругами в браке собственности, взыскании долга с заемщика, а также возмещении убытков, которые были причинены пострадавшему лицу в результате тех или иных правонарушений.
    • В ходе процесса, связанного с хозяйственной деятельностью, арестовывается имущество, принадлежащее предприятию, с целью погашения долгов за счет изъятых впоследствии предметов или объектов.
    • Имущество, которое проходит по уголовному делу и относится к вещественным доказательствам, может быть арестовано для его дальнейшей сохранности. Кроме того, законом предусмотрена процедура конфискации собственности, как вид наказания за совершенное преступление. Также арест имущества происходит как способ обеспечения выплат компенсаций потерпевшим.

    Если в процессе наложения ареста было допущено нарушение регламентируемого законодательством порядка, вынесенное постановление может быть обжаловано. Для этого необходимо обратиться к начальнику исполнительной службы или в судебный орган. При этом следует помнить об установленных сроках, в рамках которых допускается процедура обжалования.

    В других случаях снятие ареста осуществляется в судебном порядке. Обратиться в суд с соответствующим иском имеют право:

    1. Должник, которому принадлежит арестованная собственность.
    2. Новый фактический владелец имущества, находящегося под арестом. Следует отметить, что универсального способа снятия ареста не существует, так как каждая ситуация требует всестороннего юридического анализа. При этом далеко не всегда приходится обращаться в суд. Имущество может быть высвобождено из-под ареста, в том числе: Государственным исполнителем на основании своевременного завершения исполнительного производства. Кроме того, причина снятия ареста нередко заключается в невозможности реализации тех или иных предметов и объектов. Начальником исполнительной службы, если имевшие место нарушения, допущенные в процессе наложения ареста, подтверждаются.
    Малик Олександр Володимирович

    Добрий день!

    У вашому випадку потрібно звертатися до суду з позовною заявою до відділу державної виконавчої служби про звільнення майна з-під арешту.

    До позовної заяви слід додати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,з якого вбачається, що на майно накладено арешт та докази, що власником майна є саме ви.

    Сергеев Артем
    Сергеев Артем 3 роки тому

    Юрист, м. Харків, 24 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    "при обращении к Нотариусу я узнал что на майно моего однофамильца из Луганска налож арест в 2005 году в базе данных только ФИО и нет ИНН и даты рождения получается что вспе майно всех однофамильцев арестовано

    вопрос в какой суд идти куда жаловаться на такое безобразие с базой данных

    я звонил в луганскую обл в єту нотариальную гос контору они сказали что все утеряно нет документов за 2005 год и они ночего не знают"

    - это подконтрольная территория Украине?

    Киншов Дмитрий Сергеевич

    Добрий ранок.

    Відповідно до ст. 55 ЗУ "Про виконавче провадження" (редакція, що діялана станом на 2005 рік) - Арешт на майно боржника може накладатися державним виконавцем шляхом: винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, якою накладається арешт на майно боржника та оголошується заборона на його відчуження; винесення постанови про арешт коштів та інших цінностей боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні в банках або інших фінансових установах; винесення постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження; проведення опису майна боржника і накладення на нього арешту.

    Згідно з ст. 59 ЗУ "Про виконавче провадження" (редакція, що діялана станом на 2005 рік) - Особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права на майно і про звільнення майна з-під арешту.

    Отже, наразі Ви можете подивитися за реєстром боржників (за ПІБ) де саме відкрито виконавче провадження. Можете спробувати, для початку, звернутися до виконавця із скаргою щодо такої ситуації. Але, краще одразу звертатися до суду про визнання права на майно і про звільнення майна з-під арешту.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    по ошибке нотариуса луганска в 2005 году арестовано майно на ФИО без указания ИНН и даты рождения

    при обращении к Нотариусу я узнал что на майно моего однофамильца из Луганска налож арест в 2005 году в базе данных только ФИО и нет ИНН и даты рождения получается что вспе майно всех однофамильцев арестовано вопрос в какой суд идти куда жаловаться на такое безобразие с базой данных я звонил в луганскую обл в єту нотариальную гос контору они сказали что все утеряно нет документов за 2005 год и они ночего не знают

    где находится это имущество ? город область ?

    обратитесь письменно в исп службу - а потом при отказе в суд

    "нужна детальная консультация или помощь в подготовке иска - заявы - обращайтесь через сайт "

    Жупинский Николай Андреевич
    25%

    В вытяге из реестра вещевых прав собственности будет указано, на каком основании нотариус наложил арест на имущество Вашего однофамильца. Документы, на основании которых был наложен арест должны быть в нотариальном архиве. Такие документы не теряются и такие вопросы в телефонном режиме не решаются. Вам действительно надо обращаться в суд и с иском об освобождении Вашего имущества из под ареста, но для начала надо определиться с ответчиком по делу, а им может быть только лицо, в интересах которого был наложен арест. Учитывая давность наложения ареста снять его будет совсем непросто. Я снимал арест и 90-х годов, в каждом деле свои особенности, но начать надо с поиска документа, на основании которого нотариусом был наложен арест. Или получить ответ с нотариального архива, что документ в архив не поступал или не сохранился.

    Гончаренко Константин

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Вам необхідно звертатися до суду з позовною заявою за місцезнаходженням відділу державної виконавчої служби про зняття з майнаарешту.

    До позовної заяви додаєте витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,з якого чітко зазначено, що на майно накладено арешт та докази, що власником майна є саме Ви.

    Також зазначу, якщо майно перебуває на непідконтрольній території України, необхідно конкретно знати в якому місті , територіально станом на зараз зареєстровно Луганський відділ ДВС аби вірно вказати контакти у заяві до суду.

    Нові Контакти територіальних управлінь Луганської ДВС можна знайти на офіційному сайті Міністерства юстиції України.

    Кожна потерпіла особа особисто звертається до суду та територіального відділу ДВС про відновлення прав на майно ( ВСІ ЗАЯВИ НАДАЮТЬСЯ ПИСЬМОВО - ПОШТОЮ).

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат Евгений Александрович
    25%

    Здравствуйте, Олег!

    Вы как собственник квартиры, имеете право подать:

    - жалобу в Министерство юстиции Украины на незаконное решение нотариуса об аресте Вашей квартиры, с приложением к нему копии излечения из Единого государственного реестра вещных прав об аресте Вашей квартиры, с датой выдачи излечения, чтобы было видно что только сейчас Вы об этом узнали, для проведения проверки и принятия мер реагирования к нотариусу, отмене решения нотариуса об аресте Вашей квартиры:

    https://minjust.gov.ua/

    - административный иск к ответчику: нотариусу в Луганский окружной административный суд, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины об отмене решения нотариуса об аресте Вашей квартиры, с ходатайством о восстановлении срока для подачи административного иска, с приложением к нему копии излечения из Единого государственного реестра вещных прав об аресте Вашей квартиры, с датой выдачи излечения, чтобы было видно что только сейчас Вы об этом узнали; паспорта гражданина Украины, ИНН, документов о праве собственности на квартиру, технического паспорта на квартиру, по адресу:

    93411, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18

    https://adm.lg.court.gov.ua/sud1270/

    - иск к ответчику: должнику и третьему лицу: нотариусу, в порядке Гражданского процессуального кодекса Украины, об исключении имущества из-под ареста, отмене об отмене решения нотариуса об аресте Вашей квартиры, с ходатайством о восстановлении срока для подачи иска, с приложением к нему копии излечения из Единого государственного реестра вещных прав об аресте Вашей квартиры, с датой выдачи излечения, чтобы было видно что только сейчас Вы об этом узнали; паспорта гражданина Украины, ИНН, документов о праве собственности на квартиру, технического паспорта на квартиру, по месту регистрации должника.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Крикун Сергій  Павлович
    25%

    "ІНСТРУКЦІЯ про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0283-04 - в редакции по состоянию на 2005г.):

    "РОЗДІЛ 26

    НАКЛАДАННЯ ТА ЗНЯТТЯ ЗАБОРОНИ ЩОДО ВІДЧУЖЕННЯ НЕРУХОМОГО МАЙНА (МАЙНОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО) І ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ДЕРЖАВНІЙ РЕЄСТРАЦІЇ

    250. Нотаріус за місцем розташування житлового будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, іншого нерухомого майна та земельної ділянки, а також за місцем державної реєстрації транспортного засобу або за місцезнаходженням однієї із сторін правочину накладає заборону щодо відчуження цього майна (майнових прав на нерухоме майно):...

    252. Накладання заборони щодо відчуження реєструється нотаріусами в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій та реєстрі для реєстрації заборон відчуження нерухомого та рухомого майна, а також арештів, накладених на таке майно судами, слідчими органами, і реєстрації зняття таких заборон та арештів. У реєстрі для реєстрації заборон відчуження нерухомого та рухомого майна, а також арештів, накладених на таке майно судами, слідчими органами, і реєстрації зняття таких заборон та арештів також реєструються повідомлення судів і слідчих органів, органів державної податкової служби про накладення арешту на нерухоме майно (майнові права), транспортні засоби, що підлягають державній реєстрації. Про накладені заборони щодо відчуження та арешти робиться запис в Алфавітній книзі обліку реєстрації заборон відчуження нерухомого та рухомого майна, а також арештів, накладених на таке майно судами, слідчими органами, і реєстрації зняття таких заборон та арештів.

    Накладені заборони щодо відчуження підлягають обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна згідно з Положенням про Єдиний реєстр заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 9 червня 1999 року N 31/5 ( z0364-99 ), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10 червня 1999 року за N 364/3657 (зі змінами), чи в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна відповідно до Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2004 року N 830 ( 830-2004-п ).".

    "ПОРЯДОК вчинення нотаріальних дій нотаріусами України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-12/page - действующий):

    "Глава 15. Накладання та зняття заборони щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно) і транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації...

    5. Зняття заборони відчуження майна

    5.1. Нотаріус знімає заборону відчуження майна при одержанні повідомлення:...

    за рішенням суду;

    в інших випадках, передбачених законом.

    Якщо заборону знімає нотаріус, який її не накладав, він направляє за місцем зберігання справи, що містить відомості про накладання заборони, повідомлення про зняття заборони.".

    Во-первых, ни в предыдущей Инструкции, ни в действующем Порядке не было и не предусмотрено идентификация должника указанием его ИНН - идентификуется само имущество во-первых, по месту его нахождения, во-вторых, составом этого имущества - поэтому возможность запрета, ареста имущества не того имущества, не того должника, как я считаю, невозможна. В случае отказа в распоряжении Вашего имущества со ссылкой на запрет/арест имущества следует обжаловать такие действия - кого и куда зависит от конкретных обстоятельств.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України