Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 22 липня 2020, питання №24951

Хотіла б знати для чого нище вказана заява,яку прислали мені мої родичі

Хотіли б знати для чого нище вказана заява. Мій дідусь помер цього року 15 січня,і в 1996 році ми приватизовували квартиру у Львові 8 чоловік,в т.ч. частка моя мого тата і мами,тобто 1/8 на кожного,ми там не проживаємо,і сестра мого тата яка також має право на 1/8 прислала мені цю заяву. Хотіла б проконсультуватись що вона означає і чи маємо ми право на спадщину.

Відповіді юристів (2)

    Антонова Татьяна Евгеньевна
    Антонова Татьяна Евгеньевна 3 роки тому

    Нотаріус, м. Дніпро, 14 років досвіду

    Так як квартира належить усім власникам на праві спільної сумісної власності (тобто розмір часткок не визначений) для оформлення спадщини нотаріусу подається така заява. Цією заявою всі співвласники стверджують, що договір про визначення часток не укладали і що частка померлого становить 1/8. Ця заява потрібна для того щоб не потрібно було звертатись до суду для визначення розміру частки померлого.

    Силкина  Евгения  Алексеевна

    Якщо частки у спільній сумісній власності не були визначені договором між всіма співвласниками за життя спадкодавця, то частка кожного співвласника становитиме 1/8 частину і такими заявами співвласники підтвердять свою згоду нотаріусу. Якщо будь-хто з співвласників відмовиться надати таку заяву або заперечить розмір частки, в такому випадку нотаріус відмовить спадкоємцю у вчиненні нотаріальної дії -видачі свідоцтва про право на спадщину. В такому випадку спадкоємцю потрібно буде звернутися до суду з відповідним позовом з метою визначення частки за померлим. Щодо питання, чи маєте Ви право на спадщину: тут має значення, чи є заповіт чи спадкування відбувається за законом (заповіт відсутній). Якщо заповіт відсутній, спадкування відбувається за законом відповідно до черговості, визначеної Цивільним кодексом України. Так,Статтями 1261-1265 ЦК передбачено п'ять черг спадкування за законом. Зверніть увагу, в межах однієї і тієї самої черги спадкоємці спадкують майно померлого у рівних частках.

    При цьому, право на спадкування кожною наступною чергою спадкоємців за законом настає при відсутності спадкоємців попередньої черги або при неприйнятті ними спадщини або відмови від її прийняття, а також у разі, коли всі спадкоємці першої черги усунені від права на спадкування.

    У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, другий з подружжя та батьки.

    У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.

    У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.

    У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

    У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.

    Також у п'яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.

    Отже, у вашому випадку в першу чергу будуть спадкувати діти вашого дідуся ( як я зрозуміла - Ваш тато та його сестра) та дружина дідуся, якщо вона є живою, в рівних частинах. І тільки у випадку їх відмови від спадщини право на спадщину перейде до другої черги. Ви як онука відноситеся до п'ятої черги або до четвертої, якщо проживали разом з дідусем, і спадкуватимете у випадку відсутності спадкоємців або їх відмови від спадщини з першої п третю чергу включно.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України