Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 23 липня 2020, питання №25036

правила усыновления в Украине

здравствуйте. мой законный муж за моей спиной удочерил девочку. это законно? последствия для меня и нашего общего законнорожденного сына?

Відповіді юристів (3)

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 3 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 25 років досвіду

    мой законный муж за моей спиной удочерил девочку. это законно? последствия для меня и нашего общего законнорожденного сына?

    То, что Ваш муж в другой семье имеет ещё ребёнка, в отношении которого он признал отцовство, это законно, но аморально. В случае его смерти этот ребенок будет с Вашим общим сыном наследником первой очереди. А при жизни будет или платить алименты или добровольно помогать материально тому ребёнку.

    Виктория Клієнт 3 роки тому

    это генетически не его ребенок. это ребенок его любовницы от второго брака. у нее есть еще ребенок от первого брака (кстати.может он и его усыновил, не знаю). то есть я с ним в браке,а он удочеряет без моего ведома чужого ребенка и это законно?!

    Ступакова Вікторія Ігорівна
    Ступакова Вікторія Ігорівна 3 роки тому

    Адвокат, м. Дніпро, 22 роки досвіду

    Щодо поділу спільного майна (не змогла надати відповідь під тим питанням).

    За загальним правилом майно, що є спільною сумісною власністю подружжя поділяється порівну. Але суд (враховуючи, що у вашій ситуації ви навряд чи досягнете згоди з чоловіком вам необхідно буде звертатись саме до суду) може відступити від цього правила. Наприклад, через стан здоров'я дитини на користь того подружжя з яким проживає дитина. Ці питання регулюються гл. 8 Сімейного кодексу України. Питання щодо того, яке саме майно є спільною сумісною власністю подружжя врегульовані гл. 7 Сімейного кодексу України. Крім того, вам варто знати, що подати позовну заяву про поділ майна ви можете як під час шлюбу так і після його розірвання.

    Зважаючи на те, що для вирішення цих питань вам буде необхідно звертатись за захистом прав вашої дитини та ваших прав до суду і такі справи досить складні, краще звернутись по допомогу до адвоката.

    Також ви маєте право, ще до розірвання шлюбу подати заяву про стягнення аліментів на користь вашої дитини, а за наявності підстав і на себе. (гл. 9)

    Глава 8

    Стаття 69. Право подружжя на поділ майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя

    1. Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

    2. Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою.

    Договір про поділ житлового будинку, квартири, іншого нерухомого майна, а також про виділ нерухомого майна дружині, чоловікові зі складу усього майна подружжя має бути нотаріально посвідчений.

    Стаття 70. Розмір часток майна дружини та чоловіка при поділі майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя

    1. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

    2. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.

    {Частина друга статті 70 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2037-VIII від 17.05.2017}

    3. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

    Стаття 71. Способи та порядок поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя

    1. Майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі.

    Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.

    2. Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними.

    3. Речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, хто використовував їх у своїй професійній діяльності. Вартість цих речей враховується при присудженні іншого майна другому з подружжя.

    4. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України.

    5. Присудження одному з подружжя грошової компенсації можливе за умови попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.

    Стаття 72. Застосування позовної давності до вимог про поділ майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя

    1. Позовна давність не застосовується до вимог про поділ майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, якщо шлюб між ними не розірвано.

    2. До вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у три роки.

    Позовна давність обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України