Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Прийшов лист від приватного виконавця за несплачений кредит. Забрали автомобиль. Що робити. Оплатити немає коштів.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Львів, 6 років досвіду
Доброго дня.
В даному випадку Ви маєте право звернутися до суду, який видав виконавчий лист з заявою про відстрочення виконання судового рішення з посиланням на обставини, які унеможливлюють виконання рішення.
Варто звернути увагу, що для ухвалення рішення про відстрочення виконання судового рішення, повинні бути поважні причини, які виключають у боржника виконати ухвалене судове рішення. (наприклад. тяжка хвороба, скрутний матеріальний стан, все індивідуально та залежить від обставин справи).
Так, ч. 1 ст. 435 ЦПК України встановлює, що За заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує:
1) ступінь вини відповідача у виникненні спору;
2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім’ї, її матеріальний стан;
3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Розстрочка та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови.
У разі ухвалення судом рішення про відстрочку виконання судового рішення, виконавче провадження зупиняється.