Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 11 січня 2021, питання №36113

Как вступить в наследство,после..

Умер хозяин дома(неприватизирован) и участка(без кадастрового номера),какая последовательность действий его жены для оформления приватизации?Если после смерти хозяина прошло больше пяти лет,суд нужен?
Подскажите пожалуйста,какая последовательность действий?

Відповіді юристів (8)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 3 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    доброго дня! Позиція судів в Україні по вашій справі проста. Якщо власник не звертався із заявою про приватизацію житла за життя, спадкоємці не зможуть успадкувати право на приватизацію майна.

    https://i.factor.ua/ukr/journals/ms/2018/july/issu...

    Тобто, якщо ви маєте докази подання заяви про приватизацію землі і житла, то хвертайтесь до суду.

    ЩЕ ВАРІАНТ може ви помилились, якщо померла особа проживала не за ордером про вселення, а сама стаорида майно, це не приватизація, а визнання права власноств. Треба звертатися до суду з позовом про визнання права власності і поновлення строку на прийняття спадщини.

    В обох варіантах спочатку йдіть до нотаріуса та отримайте відмову у виданні свідоцтва на спадщину. Також у вашій справі багато деталей, необхідно вивчити всі обставини, аби надати точну консультацію.

    Олексій Клієнт 3 роки тому

    Помилився,померла особа сама створила майно,свідотцтва про спадщину не було,тобто подавати позов до суду про визнання власності?

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 3 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Спочатку нотаріус, необхідно отримати письмову відмовук і на підставі даного документу звертатись до суду. У суді пднімати два питання, поновлення строку та визнання права власності у порядку спадкування.

    Якщо на момент смерті спадкоємці проживали разом з померлим у цьому будинку, то все простіше і питання про поновлення строку на спадкування не підіймати.

    • Олексій Клієнт 3 роки тому

      Письмова відмова від чого?

      Cпадкоємці проживали разом з померлим у цьому будинку,можливо самому подати заяву в суд(на основі довіренності від спадкоємця)???

      • Танача Юлія  Антонівна
        Танача Юлія Антонівна 3 роки тому

        Адвокат, 18 років досвіду

        Добрый день, Алексей.

        Для того, чтобы обратиться в суд за защитой оспоренного, не признанного или нарушенного права, нужны доказательства оспаривания, не признания или нарушения права. В Вашем случае для подачи иска в суд в качестве одного из доказательств нарушенного (не признанного) права должно выступить постановление нотариуса об отказе в осуществлении нотариальных действий. Вы обращаетесь к нему за выдачей свидетельство о праве на наследование, а он Вам выдает - отказ. Письменно, в виде постановления.

        Споры о наследовании не могут рассматриваться в порядке упрощенного судопроизводства, поэтому представление интересов в суде осуществляет только адвокат. О подписании искового заявления в суд - если это возможно физически, пусть лучше наследница подпишет его лично.

        Удачи Вам!

    Олексій Клієнт 3 роки тому

    Основанием для иска являеться отказ?

    Может ли дочь наследницы по доверенности являться в суд по исковому делу(т.к. у наследницы здоровье не позволяет)?

    У умершего был еще брат,как проверить не подал ли он в суд,сохраняется ли очередность наследования по Закону?

    • Танача Юлія  Антонівна
      Танача Юлія Антонівна 3 роки тому

      Адвокат, 18 років досвіду

      Наследниками первой очереди являются переживший супруг, родители, дети. Брат не относится к первой очереди наследования. Сначала наследует супруга. Отказ не основание, а доказательство. Читайте, пожалуйста, ответы внимательно. В суд по данной категории споров должен ходить адвокат.

    Олексій Клієнт 3 роки тому

    Марусяк А.,Антонова Ю.,Спасибо Вам за ответ!!!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України