Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 04 лютого 2021, питання №37582 100₴

Як вести себе зі службою безпеки Нової пошти

Доброго вечора. Я працюю на новій пошті, у відділенні в місті Львові. Зі мною працюють ше 4 людини, дві дівчини оператора, приймальник та керівник відділення. 2.02.2021 нас повідомили про те що на наше відділення приїхала посилка ще на початку грудня минулого року. За нею ніхто не прийшов і вони поїхала назад згідно договору на 6 день перебування. весь цей час вона зберігалася під камиерою. але сам шлях від вивантаження машини чи завантаження не фіксується жодною камерою. Прийшла людина зі служби безпеки новою пошти( далі нп) і сказала шо вміст посилки був підмінений. Ологолошена вартість 81000 грн. Нас заставили написати пояснюючу та викликами на детектор брехні в понеділок 8 лютого. особисто я нічого не підміняв і впевнений шо з моїх колег теж ніхто цим не займався, але по контексту було зрозуміло шо нп не планує відшкодовувати ці кошти відправнику і буде шукати крайнього. Як бути в такій ситуаціїю, що робити якшо детектор покаже що я брешу, і що робити якшо всю вину повішають на мене, чи можу я звільнитися одражу ж після того як скажуть що я не винен, чи буде дуже підозріло. Просто такої суми грошей в мене немає тай звільнення по статті не хочеться, хоча наголошу ще раз, я нічого не підміняв, не крав і не проводив жодних протизаконих дій з посилками.

Відповіді юристів (8)

    Марусяк Андрій Романович
    35%
    Марусяк Андрій Романович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 8 років досвіду

    Доброї ночі! ви можете відмовитись від проходження поліграфа.

    + показання під поліграфом не є підтвердженням вашої вини, якщо такий допит не був проведений за вашої згоди у межах судової експертизи.

    Відповідно до Закону «Про судову експертизу», результати використання поліграфа набувають доказової сили тільки у рамках призначеної судової експертизи. Тому перевірка на поліграфі можлива лише у добровільному порядку або у випадку проведення експертизи, призначеної судом. Варто наголосити, що положення процесуальних кодексів чітко та безапеляційно визначають, що усі докази у справі оцінюються у їхній сукупності. Таким чином, диспозитивність судового розгляду не може відхиляти будь-який доказ, без належного на те обґрунтування. Звісно ж, дослідження з використанням поліграфа може мати лише вірогідний (некатегоричний, т.зв. «м'який») висновок.

    Науково-методичні рекомендації з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень (наказ Мін'юсту від 08.10.1998 року № 53/5) також передбачають проведення опитування із застосуванням спеціального технічного засобу - комп'ютерного поліграфа. Тож, висновок експерта (поліграфолога) має усі необхідні атрибути самостійного доказу. Звісно ж, експерт-поліграфолог повинен володіти спеціальними знаннями у цій сфері. Наразі, діє ДСТУ 8692:2016 Поліграфи. Технічні умови.

    Таким чином, чинне законодавство повною мірою надає змогу використовувати поліграфи (результати тестувань на них), як складові доказової бази, при прийнятті судового рішення. Звісно ж, залишається питання, чи відповідає залучений експерт вимогам наявності у нього спеціальних знань? Щонайменше, ця особа повинна мати вищу психологічну освіту та спеціальну підготовку для роботи з поліграфом.

    Що стосується судової практики - то от вона, наразі, у стадії формування. Частина суддів категорично не сприймає використання поліграфа. Тим більше вони не здатні оцінити якість проведеного психофізіологічного дослідження з використанням поліграфа, чітко розрізнивши таке дослідження від його імітації. Варто відзначити, що ситуація хоча й поволі, але змінюється у кращу сторону.

    чи можу я звільнитися одражу ж після того як скажуть що я не винен, чи буде дуже підозріло? ваша справа, звісно можете + підозри нікого не хвилюють, важливі тільки факти.

    тай звільнення по статті не хочеться

    незаконне звільнення п остатті завжди можна оскаржити. Наймете авдоката. У таких справах відсоток виграшів високий + Нова пошта заплатить вам вашу зарплату на час судів (десь за пів року). Ця справа для вс ще вигідна і матеріалььно окупиться.

    Щасти вам!

    Сергеев Артем
    Сергеев Артем 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 25 років досвіду

    Добрий день.

    "Я працюю на новій пошті"

    - в першу чергу потрібно точно знати роботодавця, НП чі ФОП (доволі часто відділення НП працюють як ФОП з метою зменьшення податків). Якщо ФОП - потрібно дивитися умови співпраці мід ФОП та НП (щодо обоюдних прав та обов,язків); також потрібно бачити Ваші функціональні обов,язки.

    " сам шлях від вивантаження машини чи завантаження не фіксується жодною камерою"

    - в цьому випадку потрібно розраховувати час від вивантаження посилки до переміщення "під камеру" - чі був час на підміну вантажу.

    "Прийшла людина зі служби безпеки новою пошти( далі нп) і сказала шо вміст посилки був підмінений."

    - яким чином це зафіксовано - казати можна все що завгодно.

    "викликами на детектор брехні в понеділок 8 лютого"

    - це можливо тільки з Вашої згоди, та результати не мають доказової бази.

    "що робити якшо детектор покаже що я брешу"

    - це тільки припущення щодо неправдивих відповідей, ніяких процесуальних в розумінні закону не тягне.

    "і що робити якшо всю вину повішають на мене"

    - заперечувати, вимагати неспростовних доказів.

    "чи можу я звільнитися одражу ж після того як скажуть що я не винен"

    - можете, відмовити не мають права.

    "звільнення по статті не хочеться"

    - якщо не буде неспростовних доказів щодо вчинення Вами крадіжки - при звільненні по статті суд скасує таке звільнення.

    Для більш конкретного аналізу обставин потрібна вищевказана інформація.

    Якщо є питання або потрібна допомога – звертайтесь (Зворотній зв'язок на e-mail, WhatsApp, Viber, Telegram).

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    Для початку потрібно провести перевірки ,скласти акт про порушення з підписами та за формою , долучити , покази свідків (письмово,фото ,відео фіксацііі)

    Сам по собі поліграф не є доказом без встановлення інших пов' язаних фактів, аналізу документів та Ваших посадових обов язків.

    Поліграфологічне дослідження -це спеціальна процедура,яка проводиться з певним алгоритмом дій за згодою особи. Відповідно до Закону «Про судову експертизу», результати використання поліграфа набувають доказової сили тільки у рамках призначеної судової експертизи. Тому перевірка на поліграфі можлива лише у добровільному порядку або у випадку проведення експертизи, призначеної судом. Варто наголосити, що положення процесуальних кодексів чітко та безапеляційно визначають, що усі докази у справі оцінюються у їхній сукупності. Таким чином, диспозитивність судового розгляду не може відхиляти будь-який доказ, без належного на те обґрунтування. Звісно ж, дослідження з використанням поліграфа може мати лише вірогідний (некатегоричний, т.зв. «м'який») висновок.

    Враховуючи зазначене без проведення комплексу заходів по збору доказів, Ваше звільнення буде незаконним і наказ директора можна оскаржити у суді, а також такі дііі є підставою, для призначення перевірки органом Держпраці.

    Звільнитися Ви можете в будь-якому моменті за власним бажанням згідно ст.38 КЗпП Украіни.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Пользователь не активен
    25%
    Пользователь не активен 4 роки тому

    Юрист, м. Київ

    Доброго дня!

    З наданої інформації - сумнівний взагалі факт що дійсно така бандероль була. Оголошена вартість вже занадто велика. Доплата за пересилання такої бандеролі - повинна була пройти по касі.

    Тож для детальної відповіді напевно потрібно уточнити низку відомостей:

    Чи можна зробити запит в програмі принаймні перевірити по відомостям - була доплата за пересилання такої цінної бандеролі?

    Крім того важливим є факт, коли саме прийнято було бандероль, коли відправлено в зворотньому напрямку. Тож чи - це все було виконано у вашій присутності, за вашою участю (хто оператор, що фіксував прийом-відправку?)

    Де саме,в який момент - було виявлено факт підміни? Коли ви передаєте бандеролі - перевізникові (водію експедитору - він же вже є відповідальним за вантажі. Тож коли, виявлена підміна - вже при розвантажені, чи при під час прийому вантажів від вас???

    Тож ви можете уточнити відомості, щоб опрацювати ваше питання детальніше.

    Загалом звичайно раджу - без присутності адвоката - нічого не підписувати, ніяких службових пояснень, заяв, та ніяких поліграфів. Примушувати вас до цього ніхто - не може, ви завжди зможете відмовитись від дачі пояснень чи показів на підставі ст. 63 Конституції України.

    Згідно закону «Про судову експертизу», перевірка на поліграфі можлива (та отриманні відомості матимуть доказову силу) тільки або за вашої згоди, у добровільному порядку або ж у випадку, якщо таке дослідження й проведення експертизи, призначено згідно ухвали суду (що загалом використовується вкрай рідко).

    Костромина Виктория
    15%
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    добрый вечер

    если Вы ничего не брали - то вам бояться нечего

    а полиграф только по желанию

    но перед тем как на вас чтото " повесить" должна пройти проверка - должны быть опрошены свидетели - составлены акты и т.д. и т.п.

    Савченко Олександр
    25%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго вечора, Любомире!

    1) Ви взагалі маєте право відмовитися від проходження перевірки на поліграфі. Використання поліграфа в Україні здійснюється на підставі норм Конституції України (ст. 28, 32), законодавства про працю та інших нормативно-правових актів. У ст. 28 Конституції України наголошується: «Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам». Використання поліграфа підпадає під формулювання «інші досліди». У ст. 32 Конституції України закріплено: «Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди».

    Отже, перевірка на поліграфі може здійснюватися лише за вашої письмової згоди.

    2) Нас заставили написати пояснюючу - чи був наказ про проведення службового розслідування по факту підміни посилки?

    3) Вас не мають права звільнити, навіть якщо Ви відмовитеся від проходження перевірки, адже така відмова не є підставою для звільнення з ініціативи роботодавця відповідно до Кодексу законів про працю України (перелік підстав наведений в ст. 40).

    4) Як бути в такій ситуаціїю, що робити якшо детектор покаже що я брешу, і що робити якшо всю вину повішають на мене, чи можу я звільнитися одражу ж після того як скажуть що я не винен, чи буде дуже підозріло.

    Заперечувати результати перевірки та свою вину. Лише самі ці дані не можуть бути належними та достовірними доказами вашої вини. Крім того, перед тим як когось звинучувати, служба безпеки повинна мати беззаперечні докази того, що зміст посилки дійсно був замінений. Якщо підтвердження факту даної події немає - то, не може бути і винної особи.

    Всього доброго!

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Уголовный кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14):

    "Стаття 190. Шахрайство

    1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -

    карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

    2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -

    карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

    3. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -

    карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

    4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -

    карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.".

    Очень подозрительно, что "совершена подмена" содержания посылки с объявленной стоимостью 81000 грн. Как представляется, задействована мошенническая схема по вымагательству денег у сотрудников Новой почты. Считаю надлежащим подать заявление в полицию о проведению проверки данной почтовой операции.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день!

    28 червня 1996 року прийнята Конституція України, що за структурою та змістом близька до конституцій багатьох демократичних країн.

    В розділі ІІ «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина» закріплені положення які визначають правовий статус людини і громадянина.

    Цей розділ віддзеркалює зміст таких важливих визначених усім світом, міжнародно – правових актів як Загальна Декларація прав людини, Декларація про право на розвиток, Європейська конвенція про права людини, Конвенція про права дитини та інші не менш важливі нормативні акти.

    У зв’язку з цим у даному розділі з’явилося багато новел, яких не знала конституційна практика нашої держави. Ось одна з них, що стосується прав і свобод особи при захисту від обвинувачення.

    Статтею 63 Конституції України закріплено, що особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

    Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України