Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 08 лютого 2021, питання №37731

Наследство и кредиты

Добрый день!
Подскажите , как правильно разобраться с ситуацией : в наследство досталась квартира в маленьком СМТ , но есть большая вероятность того, что у этого человека есть много долгов в фин.установах - не в банках , известно пока только про 1 долг который уже у коллекторской компании. Что делать в таком случае , как понять стоит ли та квартира неизвестных долгов ? Заранее Спасибо.

Відповіді юристів (2)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 3 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Доброго дня!

    за загальним правилом, ви не можете віддати за спадкодавця боргів більше, ніж отримали у спадок. Оскільки спадкодавець може бути винним МФО, їх методи роботи незаконні і з вас можуть вимагати борги, які є більшими за вартість майна. Ви можете найняти адвоката, боротися і оскаржити суми заборгованостей, однак вам треба буде пережити незаконний вплив та тиск на вас.

    Якщо ви не бажаєте отримувати спадщину, то за місцем знаходження майна пишіть до нотаріуса заяву про відмову від вступу у спадщину.

    Щасти вам!

    Иванов Артем Валериевич
    Иванов Артем Валериевич 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 15 років досвіду

    Доброго дня! На 100 % кількість кредиторів до моменту звернення з заявою на прийняття спадщини до нотаріуса, Ви не встановите. Як варіант, можна спробувати "пробити" через всі можливі публічні реєстри на предмет того, чи може вже є якесь рішення суду, виконавче провадження. тощо. До того ж, якщо Ви прийняли спадщину, то Ви будете нести відповідальність перед кредиторами лише у межах вартості цієї квартири, а не більше.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України