Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 23 березня 2021, питання №40076 100₴

Отсутствие уплаты налогов

Добрый день, муж официально оформлен на работе, после получения справки в налоговой выяснилось, что работодатель ФЛП в течении трех лет не делал ни какие отчисления. Как можно повлиять на ситуацию? И что дальше предпринять?

Відповіді юристів (10)

    Винограденко Антон Анатолійович
    25%
    Винограденко Антон Анатолійович 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 14 років досвіду

    Добрый день!

    99% ваш муж не был трудоустроен официально вообще.Если ваш муж был все-таки трудоустроен тогда работодателя ждет кругленький штраф. Но за 3 года давно бы уже оштрафовали работодателя, поэтому то, что ваш муж официально трудоустроен - под вопросом.

    Единственный вариант - это обращаться в налоговую на недобросовестного работодателя с заявлением о том, что работодатель использует труд неоформленных сотрудников, но вам от данной жалобы лучше не станет. Если вы все таки оформлены - также обращайтесь с жалобой в налоговую - ваша цель, чтобы налоговая доначислила налоги и штрафы, а работодатель уплатил все необходимые налоги.Получение заработной платы в «конверте» - это, прежде всего, лишение возможности приобрести страховой стаж, необходимый для определения права на назначение пенсии.

    Таким образом, устраиваясь на работу, человек должен четко осознавать, если зарплату выплачивают «в конверте», то это означает, что работодатель не заключит трудовой договор и работник не получит:

    - гарантированного размера заработной платы (в частности размера тарифной ставки или должностного оклада работника, доплаты, надбавки и поощрительные выплаты);

    - социальных гарантий, предусмотренных законодательством;

    - права на отпуск, в том числе на отпуск по беременности и родам;

    - права на оплату больничного листа;

    - права на досрочный выход на пенсию (если работа связана с вредными условиями труда);

    - права на охрану труда;

    - права на социальное страхование от несчастных случаев на производстве и профессиональных заболеваний;

    - специалиста могут уволить в любой - момент.

    Шишкин Алексей Юрьевич
    Шишкин Алексей Юрьевич 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 33 роки досвіду

    В каком смысле вы хотите повлиять на ситуацию? Страховые взносы, которые должен был отчислять работодатель за вашего мужа, и которые должны были учитываться государством при определении пенсионного стажа уже не вернёшь. Вы можете только пожаловаться на работодателя в налоговые органы по факту нарушения налогового законодательства и в государственную инспекцию по труду за возможное не оформление работников. Работодателя оштрафуют по всем установленным нарушениям, но страховой стаж ваш муж потерял. Финансовые санкции со стороны государства за неуплату налогов вашему мужу не грозят.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Татьяна!

    "...муж официально оформлен на работе, после получения справки в налоговой выяснилось, что работодатель ФЛП в течении трех лет не делал ни какие отчисления. Как можно повлиять на ситуацию? И что дальше предпринять"?

    - Работодатель нарушил налоговое законодательство, поэтому Ваш супруг, имеет прав обратиться налоговую службу с жалобой в отношении работодателя, для проведения проверки и принятия мер реагирования к работодателю, который должен сделать все необходимые отчисления.

    Если не будет результата, будет необходимо подать иск в суд к работодателю.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    "И что дальше предпринять?"

    Добрый вечер!

    Вам необходимо обратиться с жалобой в трудовую инспекцию или с иском в Суд. И после установления факта работы Вашего мужа на конкретном предприятии, обязать работодателя отобразить трудоустройство в трудовой книжке и обязать его выплатить все налоги.

    УДАЧИ!

    Гончаренко Константин
    25%
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    Вашому чоловіку необхідно:

    1. Звернутися з заявою до територіального органу Держпраці про порушення роботодавцем трудових прав з неоформленням працівника та призначити перевірку його діяльності.

    2. Звернутися з заявою до органу ДФС про порушення роботодавцем норм фінансового контролю та несплату податків ,призначити перевірку.

    3. Звернутися до суду з позовом "про встановлення юридичного факту трудових відносин з роботодавцем ,та зобов 'зати відобразити вказані факти у трудову книгу, та подати відомості до органів ПФУ , та ДФС , ФСС ,сплатити борг по зарплаті.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 роки тому

    Юрист, м. Київ

    Доброго дня!

    Дійсно спочатку треба переконатись - щодо працевлаштування. Для цього необхідно дослідити питання, як саме виплачувалась заробітна плата, як фіксується вихід на роботу, чи може хтось з влаштованих співробітників підтвердити факт виконання вашим чоловіком роботи на постійній основі протягом 3-х років.

    Щодо заходів, які можна вжити в даному випадку:

    а) звернутись до трудової інспекції (Держпраці), податкової (ДФС) з вимогою провести перевірку діяльності ФОП (якщо наприклад трудова інспекція прибуде до місця здійснення діяльності ФОП і ваш чоловік в цей момент дасть пояснення щодо постійної роботи, то роботодавця чекає штраф, та за наслідками перевірки можна вимагати сплатити всі внески за 3-роки, й зробити запис в трудовій книжці;

    б) написати заяву в поліцію

    Правове регулювання: чинне законодавство передбачає кримінальну, адміністративну та фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин із найманими працівниками

    Так ч. 3 ст. 41 КУпАП визначає, що в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) накладається штраф.

    Аналогічно ст. 265 КЗпП - встановлює фінансову відповідальність для роботодавців. Та містить вказівку, що - Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

    Згідно до статей 232 та 235 Кодексу законів про працю України працівники, які працюють без укладання трудового договору, мають право звернутись до суду з повідомленням про оформлення трудових відносин та встановлення періоду роботи.

    Необхідно зазначити, що відповідно до статті 24 КЗпП України роботодавцям заборонено допускати працівника до роботи без укладення трудового договору та повідомлення про це органів Державної фіскальної служби.

    При винесенні рішення щодо оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, при направленні заяви у відповідні органи, суд одночасно приймає рішення про нарахування та виплату такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у даному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати, про нарахування та сплату відповідно до законодавства податку на доходи фізичних осіб та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановлений період роботи.

    За певні види порушень трудового законодавства - роботодавцеві загрожують не лише фінансові санкції та адмінштрафи, але й кримінальна відповідальність

    Мєньков Андрій Васильович

    Добрый день Татьяна!

    Сразу скажу, чтобы ПФ засчитал страховой стаж нужны страховые взносы за весь период работы супруга. Если бы он работал официально взносы бы перечислял ФОП, либо можно было бы его обязать это сделать через суд, но поскольку супруг работал неофициально придется просить (договариваться) с ФОП, чтобы он "докупил" страховой стаж за супруга. Для этого вашему мужу необходимо будет обратиться в ПФ, заключить договор например на 3 года, взять деньги у ФОП и перечислить их ПФ. Так у супруга появиться страховой стаж за отработанные 3 года. Если же ФОП не согласиться нужно ставить вопрос о повышении зарплаты и платить в ПФ самому. Может конечно же быть вариант что ФОП вообще пойдет в отказ, тогда либо соглашаетесь с ним дальше работать на его условиях либо ищите новую работу. Если хотите отомстить обратитесь в инспекцию труда она проведет проверку, зафиксирует, что ФОП нарушает трудовое законодательство в части легализации наемных работников и оштрафует ФОП.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Добрый день, муж официально оформлен на работе, после получения справки в налоговой выяснилось, что работодатель ФЛП в течении трех лет не делал ни какие отчисления. Как можно повлиять на ситуацию? И что дальше предпринять?

    а Вы уверены что Ваш муж работал официально !?

    проверьте на сайте - https://portal.pfu.gov.ua/

    повлиять - по сути никак

    - можете подать жалобу за не оформление

    - в судебном порядке установить факт работы

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання

    тут варіантів декілька - ваш чоловік працює неофіційно;

    або при реєстрації відомостей невірно зазначили дані вашого чоловіка ПІП, код тобто наявна описка (малоймовірно), тоді роботодавцю вашого чоловіка необхідно подати уточнення за весь його період роботи.

    Успіхів

    Крикун Сергій  Павлович
    50%
    Крикун Сергій Павлович 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    "ПОРЯДОК реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0554-01):

    "1. Цей Порядок поширюється на фізичних осіб, які використовують найману працю: фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо) (далі - фізична особа).

    2. Укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у трьох примірниках фізична особа повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи....

    3. При реєстрації трудового договору сторони повинні пред'явити паспорт та подати такі документи:

    фізична особа - підприємець -...

    працівник, який влаштовується на роботу до фізичної особи, - трудову книжку, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта...

    4. У випадку відсутності працівника при проведенні державної реєстрації трудового договору фізична особа (або за дорученням уповноважена нею особа) повинна пред'явити паспорт та подати такі документи:

    фізична особа - підприємець: підписаний сторонами трудовий договір у трьох примірниках із нотаріально посвідченим підписом працівника,...

    5. Відповідальна особа центру зайнятості в день подання фізичною особою (або дорученням уповноваженою нею особою) трудового договору, а у разі відсутності працівника при проведенні реєстрації трудового договору - в день подання фізичною особою (або дорученням уповноваженою нею особою) документів, передбачених пунктом 4 цього Порядку, реєструє його у книзі реєстрації трудових договорів за формою, згідно з додатком. Трудовому договору присвоюється номер, за яким він зареєстрований у книзі, і ставиться дата його реєстрації....

    7. Якщо працівник був відсутнім при проведенні державної реєстрації трудового договору, відповідальна особа центру зайнятості повертає фізичній особі (або дорученням уповноваженій нею особі) два примірники такого договору з відміткою про реєстрацію.

    Фізична особа зобов'язана вручити під розписку працівникові один примірник зареєстрованого трудового договору протягом трьох робочих днів з дня його надходження, про що робиться відповідний запис у книзі реєстрації, а також повернути йому трудову книжку із записом про прийняття на роботу...".

    Таким образом, трудовой договор работника с ФЛП должен быть зарегистрирован в местном (для ФЛП) Центре занятости, после чего ФЛП должен вернуть работнику трудовую книжку с записью о при приеме на работу. Для уточнения приведенных сведений (регистрации трудового договора) следует обратиться в ЦЗ; в случае факта регистрации договора имеет смысл решать вопрос о выплате ФЛП должных по страхованию работника платежей.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України